JAV siaubia gaisrai: liepsnų nepavyksta sutramdyti jau dvi savaites

Kol Europą skandina liūtys ir potvyniai, Jungtinėse Valstijose ir Rusijoje ugniagesiai kovoja su viską savo kelyje naikinančiomis liepsnomis. Vien Kalifornijoje gaisrai supleškino milijoną hektarų, nukentėjo 12 valstijų. O Rusijoje 800 tūkstančių hektarų plotą bando užgesinti keli tūkstančiai ugniagesių.

Kalifornijoje – sunkiai suvaldomos liepsnos apėmė 8,5 tūkstančio hektarų miško ir naktinį dangų nudažė raudona spalva. Gaisro, kilusio po žaibo smūgio, gelbėtojai dėl sauso ir karšto oro negali sutramdyti jau dvi savaites.

Mišką naikinančios liepsnos neaplenkia ir aplinkinių gyvenviečių – prasiautus gaisrui, iš namo neliko nieko. Sveika išliko tik vienintelė kėdė, o visa kita sudegė iki pamatų. Tad gyventojams tenka palikti savo namus ir trauktis į saugesnes teritorijas.

„Gelbėtojai mus perspėjo prieš 20 minučių. Jie sakė, kad gaisras už maždaug 8–9 kilometrų, tačiau po valandos liepsnos jau buvo prie pat mūsų. Jie mums visiškai nedavė laiko“, – pasakoja gyventojas Duane Boucher.

Jungtinėse Valstijose tarnybos šiuo metu fiksuoja bent 70 aktyvių gaisrų, kurie supleškino jau milijoną hektarų 12-oje valstijų.

Vakarinėje šalies dalyje apie nerimstančius gaisrus praneša kylantys tiršti, balti dūmai. Gaisrus visą parą bando užgesinti 17 tūkstančių ugniagesių. Vien Oregono valstijoje dega daugiau nei 120 tūkstančių hektarų ploto. Jau evakuota 2 tūkstančiai gyventojų, tačiau greitu metu namo jie, turbūt, negrįš. Mat ugnis trauktis nė neketina – jai plisti padeda karštis, sausra ir vėjas.

Jakutiją Rusijoje taip pat siaubia liepsnos. Nuo karščio linksta medžiai, o apylinkes padengė dūmai. Vien čia dega 22 tūkstančiai hektarų ploto, iš viso gelbėtojai užfiksavo 22 gaisrus. Liepsnos nerimsta net su didžiausiomis ugniagesių pastangomis, mat joms plisti padeda galingi ir nenuspėjami vėjo gūsiai.

„Jei ne stiprus vėjas, mes galėtume užgesinti greičiau, tačiau matote, koks jis stiprus. Dabar tai yra didžiausia mūsų problema“, – sako ugniagesys Alexei Roslyakov.

Gaisrai apėmė ir Sibiro Jakutsko miestą – meras žmonėms patarė likti namuose ir neatidaryti langų, mat dėl nesiliaujančių liepsnų viršyta didžiausia leistina oro teršalų koncentracija. Į pagalba skuba ir Rusijos kariniai sraigtasparniai – tikimasi, kad atskraidintoms pajėgoms pavyks sustabdyti gaisrą, kuris jau išplito į 800 tūkstančių hektarų plotą Sibire.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų