potvyniai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „potvyniai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „potvyniai“.

Dalijasi vaizdais iš audros nusiaubtų miestų – ekspertas perspėja Lietuvą: „Pavojingi reiškiniai stiprėja“

Europoje netrūksta pavojingų stichinių reiškinių, atimančių gyvybes ir paliekančių žmones be namų. Štai, Kroatiją, Šiaurinę Italiją ir Šveicariją drebina liūtys ir jų sukelti potvyniai. Tuo tarpu, lietuvė pastebi, kad tautiečiai nusivilia, jeigu Lietuvą stichijos aplenkia.  Lietuvė Rūta „Facebook“ grupėje „Orų entuziastai“ neslepia pykčio, jog matydami Kroatijos potvynių žiaurumą ir nuniokotus žmonių namus lietuviai vis tiek skundžiasi, jei liūtys nepasiekia Lietuvos.

Mianmaro šiaurėje tūkstančiai žmonių atsidūrė potvynio spąstuose

Per potvynius šiauriniame Mianmare savo namuose įstrigo tūkstančiai žmonių, nutrūko elektros tiekimas bei telefono linijos, antradienį pranešė gyventojai ir vietos žiniasklaida. Valstijos meteorologijos tarnyba perspėjo apie dar stipresnę liūtį.
2024-07-02

Šveicariją ir Šiaurės Italiją siaubiančios audros pareikalavo aukų: žuvo mažiausiai septyni žmonės

Šveicarijoje ir Šiaurės Italijoje audros sukėlė didelius potvynius ir nuošliaužas, dėl kurių žuvo mažiausiai septyni žmonės, pranešė valdžios institucijos. Trijų žmonių kūnai buvo rasti po nuošliauža itališkai kalbančioje Šveicarijos Tičino apskrityje pietinėje Alpių pusėje, skelbia portalas „Euronews“. Savaitgalį Šveicarijos pietus ir vakarus merkė smarkios liūtys. Buvo evakuotos stovyklavietės, sugriuvo tiltai, o vienas žmogus vis dar dingęs Šveicarijos Lavizzara slėnyje.
2024-07-01

Lietuvis – apie siaubą Pietų Vokietijoje ir bauginančias prognozes: „Tai gali sukelti papildomų problemų“

„Tai paprastai įvyksta tik kartą per šimtmetį“, – pasakoja lietuvis, gyvenantis Pietų Vokietijoje, kur šiuo metu šalį siaubia didžiuliai potvyniai. Lietuvis pasakoja, kad gyventojai, ypač ūkininkai, patyrė didžiulių nuostolių, o situacija – vis dar kritinė, be to, prognozuojama, kad artimiausiu metu vis dar numatomos liūtys.

DIENOS PJŪVIS. Naglis Šulija atskleidžia – ar Lietuvoje sulauksime neregėtų orų anomalijų kaip Vokietijoje, Lenkijoje?

Pietų Lenkijoje nuo didelės liūties kilo potvynis, praneša lenkų leidinys „gazeta.pl“. Skelbiama, kad didžiausias potvynis kilo Belsko Bialos mieste, o Krokuvoje vanduo jau taip pat ėmė plauti gatves. O Pietų Vokietijoje avarinės tarnybos išgelbėjo moterį, kuri gelbėdamasi nuo potvynio dvi su puse paros praleido įsikibusi į medžio šakas.

Brazilijoje tęsiasi potvyniai, aukų padaugėjo iki 126

Pietų Brazilijoje tęsiasi neįprastai dideli potvyniai. Meteorologai gausius kritulius Pietų Rio Grandėje prognozavo ir šeštadienį bei sekmadienį. Stichija jau pareikalavo 126 žmonių gyvybių. 141 gyventojas laikomas dingusiu, 756 buvo sužeisti. Beveik 340 000 gyventojų buvo priversti palikti savo namus. „Išgyvename sunkų momentą, ir visi esame labai paveikti“, – tinkle X rašė valstijos gubernatorius Leonardas Leitė.
2024-05-11

JT: Afganistane staigūs potvyniai pareikalavo daugiau kaip 300 gyvybių

Jungtinių Tautų agentūra šeštadienį pranešė, kad dėl staigių potvynių, užklupusių šiaurės Afganistaną, vienoje provincijoje žuvo daugiau kaip 300 žmonių. Dar tūkstančiai namų buvo sugriauti arba apgadinti Baglano provincijoje, kai penktadienį smarkios liūtys sukėlė didžiulius potvynius, naujienų agentūrai AFP pranešė Pasaulio maisto programa.
2024-05-11

Mokslininkai: tikėtina, kad potvyniai Omane ir JAE susiję su klimato kaita

Mokslininkai ketvirtadienį pareiškė, kad pasaulinis atšilimas dėl iškastinio kuro emisijų greičiausiai sustiprino intensyvias liūtis, kurios praėjusią savaitę nusiaubė Jungtinius Arabų Emyratus ir Omaną, pareikalavo žmonių gyvybių ir sukėlė didelius potvynius. Mokslininkų iš instituto „World Weather Attribution“ (WWA) atliktame tyrime teigiama, kad dėl meteorologinio reiškinio „El Nino“ ekstremalių kritulių kiekis nukentėjusiame regione padidėja 10–40 proc.
2024-04-26

Skęsta „pasaulio fabrikas“: potvyniai užliejo Kinijos gamyklų regioną

Kiniją kausto didžiuliai potvyniai. Nuo praėjusio ketvirtadienio tankiai apgyvendintą ir ekonomiškai išsivysčiusią Kinijos Guangdongo provinciją užklupo neįprastai smarkios ir ilgai trunkančios liūtys. Ši provincija dėl daugybės svarbių pramonės šakų dažnai yra vadinama „pasaulio fabriku“. Kiniją kausto potvyniai Dėl liūčių potvynių sezonas prasidėjo anksčiau nei įprastai.
154 2024-04-22

Padėtis Rusijos potvynių teritorijose toliau blogėja

Padėtis potvynių siaubiamose Rusijos teritorijose, institucijų duomenimis, toliau blogėja. Šiuo metu užtvindyta iki 15 600 gyvenamųjų namų ir apie 28 000 gyvenamų sklypų, pirmadienį pranešė institucijos. Ypač sudėtinga situacija Kurgano srityje, kur Tobolo upės Sibiro pietvakariuose potvynio vanduo per 24 valandas padidėjo pusantro metro iki 6,50 metro.
2024-04-15
REKLAMA
REKLAMA

Rusiją ir Kazachstaną skandina didžiausias per ilgus dešimtmečius potvynis

Rusiją ir Kazachstaną toliau skandina didžiausias per ilgus dešimtmečius potvynis. Vanduo vis kyla. Uralo upės lygis beveik pasiekė 12 metrų žymą. O kadangi Rusijos valdžia savo žmonių laiku neperspėja evakuotis – daugybė gyventojų Orenburge priversti namus palikti tada, kai į juos jau veržiasi vanduo, o automobiliai skęsta. Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
53 2024-04-13

Pražūtingi potvyniai siaubia Rusijos ir Kazachstano miestus: evakuota 100 tūkst. žmonių, situacija tik blogėja

Rusija ir Kazachstanas įsakė evakuoti daugiau kaip 100 tūkst. žmonių po to, kai sparčiai tirpstantis sniegas ištvino galingas upes ir sukėlė didžiausius potvynius regione per mažiausiai 70 metų.
2024-04-09

Siekdama pažaboti potvynius, Klaipėdos savivaldybė siūlo valyti upes

Siekiant apsisaugoti nuo potvynių uostamiestyje, Klaipėdos savivaldybės meras Arvydas Vaitkus sako, kad tą padaryti galima skiriant dėmesį ne naujų pylimų įrengimui, o upių valymui. „Analizavome situaciją su specialistais – akivaizdu, kad Mažajame kaimelyje dėl čia esančio dviračių tako įrengti pylimams vietos nepakanka. Todėl siūlome koncentruotis į kitas priemones, kurios sumažintų potvynių riziką. Viena iš priemonių – upių valymas.

Šiaurės Italiją siaubia nuošliaužos ir potvyniai

Smarkios liūtys Šiaurės Italijoje sukėlė nuošliaužas Veneto, Ligūrijos ir Toskanos regionuose, valdžia perspėjo apie didelių potvynių pavojų. Kai kuriose vietose kelius jau užliejo vanduo, buvo uždaryti tiltai. Venecijos regiono Vičencos miesto meras Giacomo Possamai interviu Italijos transliuotojui „Rai“ sakė, kad padėtis „kritiška“. Žmonės, kuriems nereikia išeiti iš namų, raginami juose likti, sakė jis. Ligūrijos regione nuošliauža iš esmės perpus padalijo Pieve Ligure savivaldybę.
2024-02-28

Nuo tako Vilniuje nuslydęs lėktuvas išgąsdino ne vieną: lakūnas atskleidė, kokie pavojai yra realūs, o kokios baimės – perdėtos

TV3 laida „TOP 3“ šiandien ne tik pakvies apsiavus guminius batus pasisvečiuoti jau nuo gruodžio potvynius kenčiančių lietuvių namuose, bet ir išgirsti, kas juos tokiose vietovėse skatina gyventi.
2024-02-05

Angliją ir toliau kamuoja potvyniai: pavojus paskelbtas net 300-uose vietovių

Jungtinę Karalystę ir toliau kamuoja potvyniai. Daugiausia apsemtų regionų Anglijoje ir Velse. Gelbėtojai tvirtina, kad apsemti tūkstančiai namų, o pavojus paskelbtas net 300-uose vietovių. Tokių potvynių britai nematė jau seniai. Savaitės pradžioje šalyje praūžus audrai, smarkiai patvino vietovės Anglijoje ir Velse. Vanduo užliejo ne tik lygumas, bet ir gyvenvietes su tūkstančiais namų. Atsakingi pareigūnai įspėjimus dėl potvynių keliamo pavojaus paskelbė 300-uose vietovių.
2024-01-06

Neįtikėtina – vos už 300 km nuo Lietuvos sniegas ir šaltis paralyžiavo kelius: „Stoviu čia dvylika valandų“

Vos už kelių šimtų kilometrų nuo Lietuvos – didžiulės sniego pusnys ir žiemiški šalčiai. Švedijoje jau užfiksuota šalčiausia temperatūra per ketvirtį amžiaus. O Jungtinėje Karalystėje ir Prancūzijoje audra paskandino miestus – dėl nesibaigiančio lietaus kilo antras potvynis per tris mėnesius. Vos už daugiau nei 300 kilometrų į vakarus nuo Klaipėdos, Švedijos regione, didžiulės sniego pusnys paralyžiavo kelius. Vietiniai jau susitaikė automobiliuose sėdėti valandų valandas.

Vandens lygis Minijoje nukrito 20 centimetrų, sako meras Markauskas

Situacija dėl potvynio pamaryje gerėja – Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas sako, kad Minijos vandens lygis pastaruoju metu vietomis nukrito 20 centimetrų. „Gerėja situacija, 20 centimetrų nukrito – nuo vakar vakaro iki šiandien 11 valandos. Neturim signalų, kad kam nors kažkas būtų nutikę. Neskubam džiaugtis, nes vakar buvo intensyvus lietus, kol vanduo iš melioracijos subėgs į upelius, dar visko gali būti“, – BNS šeštadienį sakė meras B. Markauskas.

Klaipėdiečiai gali sulaukti didesnių sąskaitų: vardija, kiek brangtų kubas vandens

Klaipėdiečiai jau netrukus gali sulaukti didesnių sąskaitų už vandenį. Mat po kiekvienos liūties uostamiestį siaubiant potvyniams, nuotekų tinklus administruojanti bendrovė užsimojo pertvarkyti kone visą nuotekų sistemą. Tad prie naujos sistemos finansiškai prisidėti teks visiems Klaipėdos gyventojams.

TV3 Žinios. Sąskaitos už šildymą pašiurpino vilniečius; Pajūryje pavojingai tvinsta upės; Chaosas parlamente

Pirmosios sąskaitos už šildymą pašiurpino vilniečius – kai kurie moka ir 60 proc. daugiau negu pernai. Šilumininkai kaltina šaltą rudenį. Šį sezoną už šildymą mažiausiai mokės žemaičiai. Pajūryje pavojingai tvinsta upės. Karteną užliejo Minija – skęsta namai, sodai ir daržai. Klaipėdoje Danės upė pasiekė stichinį lygį ir jau semia gatvę. Noras išmesti Remigijų Žemaitaitį ir Petrą Gražulį iš Seimo valdantiesiems kainuoja dar daugiau chaoso parlamente.

Rusijoje miestas ėmė skęsti: valdžia įvedė nepaprastąją padėtį

Tolimųjų Rytų Rusijos Sachalino srityje galinga audra užtvindė Južno Sachalinsko miestą ir nutraukė elektros tiekimą, penktadienį pranešė leidinys „The Moscow Times“.  Skelbiama, kad miestą nusiaubė smarkios liūtys, dėl kurių patvino gatvės.
2023-10-06

Vidurio Tailande potvyniai užliejo daugiau nei 4 tūkst. namų

Po smarkių musoninių liūčių iš krantų išsiliejus upei, centrinėje Tailando dalyje potvynio vanduo užtvindė daugiau kaip 4 tūkst. namų, antradienį pranešė pareigūnai. Liūčių sezonas karalystėje paprastai trunka kelis mėnesius, tačiau mokslininkai teigia, kad dėl žmogaus veiklos sukeltos klimato kaitos krituliai gali tapti intensyvesni. Bankoko pakrančių rajonai ėmėsi prevencinių priemonių, pareigūnams perspėjant, kad artėjančios liūtys gali sukelti potvynius sostinėje.
2023-10-03

Mirtini potvyniai Europoje: siaubinga stichija glemžiasi gyvybes, pranešama ir apie dingusius be žinios

Dėl smarkių liūčių Graikijoje, Turkijoje ir Bulgarijoje kilus potvyniams antradienį žuvo mažiausiai septyni žmonės, įskaitant du poilsiautojus, kuriuos nunešė sraunūs vandenys Turkijos šiaurės vakaruose. Turkų vidaus reikalų ministras Ali Yerlikaya sakė, kad dar keturi žmonės dingo be žinios po to, kai staigus potvynis užklupo stovyklavietę Kirklareli provincijoje, netoli sienos su Bulgarija. Jis pridūrė, kad vandeniui užliejus poilsiavietę joje buvo apie 12 žmonių.
53 2023-09-06

EK vadovė žada nuo potvynių nukentėjusiai Slovėnijai paramą

Slovėnijoje trečiadienį viešinti Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen pažadėjo Europos Sąjungos pagalbą valstybei narei, kurią neseniai nusiaubė potvyniai, nusinešę mažiausiai šešių žmonių gyvybes ir padarę daug žalos. Po susitikimo su Slovėnijos ministru pirmininku Robertu Golobu U. von der Leyen sakė, kad jie aptarė vadinamąjį trijų komponentų paketą: siekiama suteikti ne tik skubią finansinę pagalbą, bet ir vidutinės trukmės bei ilgalaikę paramą atstatymui.
2023-08-09

Slogūs vaizdai: parodė, kaip po sprogimo atrodo Kachovkos hidroelektrinė

Ukrainos prezidentūra parodė, kaip po sprogimo atrodo Kachovkos hidroelektrinė ir vandens rezervuaras, rašo „Ukrainska Pravda“. Vaizdo įrašu iš Kachovkos pasidalijo Ukrainos prezidento kanceliarijos vadovas Andrejus Yermakas „Telegram“. Jis nenurodė, kada buvo nufilmuotas vaizdo įrašas. Rusijos pajėgos dar birželio pradžioje susprogdino Kachovkos hidroelektrinę. Dėl to kilo katastrofiniai potvyniai, pareikalavę aukų.
2023-08-03

Tragedija Kinijoje: sugriuvo greitkelio tiltas, aukų skaičius nežinomas

Šiaurės Kinijoje dėl smarkių liūčių sukeltų staigių potvynių sugriuvo greitkelio tiltas, du automobiliai nulėkė į upę, ketvirtadienį pranešė valstybinė žiniasklaida. Pasak „Beijing News“, ketvirtadienio popietę Heilongdziango provincijos Harbino–Mudandziango greitkelyje sugriuvo tiltas. Aukų skaičius dar nežinomas. Tiltas sugriuvo ketvirtadienį apie 8 val. 50 min. vietos (3 val. 50 min. Lietuvos) laiku, pranešė kelių tarnybos.
2023-08-03

Pekiną užklupusios liūtys buvo smarkiausios nuo tada, kai pradėta fiksuoti šią informaciją

Kinijos sostinę pastarosiomis dienomis užklupusios pražūtingos liūtys buvo stipriausios nuo tada, kai prieš 140 metų buvo pradėti registruoti tokie duomenys, trečiadienį pranešė miesto meteorologijos tarnyba. „Didžiausias per šią audrą užfiksuotas kritulių kiekis – 744,8 milimetro – iškrito Vangdžiajuano rezervuare Čangpinge“, – nurodė Pekino meteorologijos tarnyba.
2023-08-02

Liūčių merkiamame Pekine žuvo du žmonės

Smarkių liūčių merkiamoje Kinijos sostinėje pirmadienį iš patvinusių vandens kelių buvo ištraukti du žuvę žmonės, pranešė valstybinė žiniasklaida. „Per šio ryto kritinės padėties patruliavimą vandens keliuose aptikti du [žuvę] žmonės“, – paskelbė laikraštis „Renmin Ribao“ („Liaudies dienraštis“). Valdžios institucijos perspėjo milijonus žmonių Pekine ir jo apylinkėse likti namuose, buvo paskelbtas aukščiausio laipsnio potvynio ir nuošliaužų pavojus.
2023-07-31

Potvynių aukų Pietų Korėjoje padaugėjo iki 37

Gelbėtojai sekmadienį Pietų Korėjoje, kur po smarkių liūčių, sukėlusių potvynius ir nuošliaužas, žuvo mažiausiai 37 žmonės, stengėsi pasiekti žmones, įstrigusius užtvindytame tunelyje. Pietų Korėjoje dabar pats vasaros musonų sezono įkarštis, o per pastarąsias keturias dienas smarkiai lijo, dėl to labai pakilo didelės užtvankos vanduo. Vidaus reikalų ministerija pranešė, kad žuvo 37 žmonės, o dar devyni dingo be žinios.
2023-07-16

JAV Vermonto valstija smarkiai nukentėjo nuo istoriniais vadinamų potvynių

JAV Vermonto valstijoje ir kitose šalies šiaurės rytų dalyse dvi dienas siautėjusi audra antradienį sukėlė dar daugiau potvynių, kuriuos Vermonto gubernatorius pavadino istoriniais. Antradienį per Vermonto sostinę Montpiljerį, kuriame gyvena 8 000 žmonių, tekėjo purvino patvinusios Vinuskio upės vandens srautai. Kai kurie miesto gyventojai vrido per juosmenį siekiantį vandenį, kiti pagrindinėmis gatvėmis plaukė baidarėmis ir kanojomis.
2023-07-12

Niujorko valstijoje dėl potvynių paskelbta nepaprastoji padėtis

Niujorko valstijoje dėl gyvybei pavojingų didžiulių potvynių, pavertusių gatves upėmis ir griovusių tiltus, sekmadienį paskelbta nepaprastoji padėtis.  Hadsono slėnyje žuvo moteris, bandžiusi išeiti iš namų su šunimi. Ją nusinešė staigaus potvynio srautai, teigiama keliuose žiniasklaidos pranešimuose.
2023-07-10

Europoje – nepakeliamas karštis ir potvyniai: žmonės brenda per upes

Ispanija kenčia nuo karščio bangos – Madride termometro stulpeliai pasiekė 42 laipsnius šilumos. O Berlyne – ne tik karšta, bet ir drėgna. Miestą užklupusios liūtys tvindė gatves. Dešimtys vaikų ir suaugusiųjų Ispanijos sostinėje Madride turškiasi miesto fontanuose – kiti netgi apsirengę maudymosi kostiumėlius, tarsi būtų pliaže. Tikriausiai žaisti ir maudytis fontanuose ir belieka, kai lauke kepina net 42 laipsnius siekiantis karštis. „Tai – siaubinga.
2023-06-27

Meloni aplankė nuo potvynio nukentėjusias teritorijos šiaurės rytų Italijoje

Italijos ministrė pirmininkė Giorgia Meloni sekmadienį anksčiau laiko sugrįžusi iš Didžiojo septyneto (G-7) aukščiausiojo lygio susitikimo Japonijoje, sekmadienį aplankė nuo potvynio nukentėjusias teritorijas šiaurės rytų Italijoje. Anksčiau buvo pranešta, kad šiauriniame Italijos Emilijos-Romanijos regione per potvynius žuvo 14 žmonių. Žurnalistams Ravenoje ji teigė, kad bendravimas su savanoriais, nukentėjusiais ir namų netekusiais asmenimis ją labai palietė.
2023-05-21

Meloni anksčiau išvyks iš G-7 susitikimo dėl potvynių Italijoje

Italijos ministrė pirmininkė Giorgia Meloni anksčiau išvyks iš Didžiojo septyneto (G-7) aukščiausiojo lygio susitikimo Hirošimoje ir grįš namo, kur potvyniai nusinešė 14 gyvybių, šeštadienį pranešė diplomatinis šaltinis. Per 36 valandas Emilijos-Romanijos regione iškrito šešių mėnesių lietaus norma, o ten kilę potvyniai apibūdinami kaip didžiausi per šimtmetį. Šaltinis sakė, kad G. Meloni išvyks iš aukščiausiojo lygio susitikimo šeštadienio vakarą, nors derybos oficialiai baigsis sekmadienį.
2023-05-20

Italijoje potvynių aukų skaičius padidėjo iki 14

Per potvynius Italijos šiauriniame Emilijos-Romanijos regione žuvusių žmonių skaičius penktadienį padidėjo iki 14, pranešė pareigūnai. Regiono valdžia nurodė tuojau pat evakuoti žmones iš dviejų miestelių ir paskelbė, jų žodžiais, itin skubų raginimą gyventojams iki minimumo sumažinti judėjimą regione. „Žuvusiųjų skaičius padidėjo iki 14“, – naujienų agentūrai AFP sakė atstovė.
2023-05-19

Italijos šiaurinę dalį siaubia potvyniai – jau žuvo 4 žmonės

Italijos šiaurinę dalį siaubia pražūtingi potvyniai – jie jau pražudė bent 4 žmones, o dar mažiausiai 3 laikomi dingusiais be žinios. Potvynis skandina automobilius ir naikina kitą žmonių turtą. Gelbėtojai jau evakavo 5 tūkstančius gyventojų, o tuos, kurių perkelti dar nespėjo, ragina neiti iš namų ir persikelti į aukštesnius pastatų aukštus. Šiaurinis Italijos Emilijos-Romanijos regionas tiesiogine to žodžio prasme skęsta.
2023-05-17

Žuvusiųjų nuo potvynių Brazilijoje padaugėjo iki 64

Prieš savaitę pietryčių Brazilijoje kilusių potvynių ir nuošliaužų aukų skaičius sekmadienį oficialiai padidėjo iki 64, bet toliau ieškoma vieno dingusio žmogaus. Tarp patvirtintų žuvusiųjų yra 18 vaikų, sakoma San Paulo valstijos vyriausybės pranešime. Praėjusį savaitgalį vaizdingame kurortiniame San Sebastiauno paplūdimio miestelyje ir jo apylinkėse per 24 valandas iškrito lietaus daugiau nei per visą vasarį.
2023-02-27

Bidenas ketvirtadienį lankysis nuo potvynių nukentėjusioje Kalifornijoje

Jungtinių Valstijų prezidentas Joe Bidenas ketvirtadienį vyks į nuo potvynių nukentėjusius Kalifornijos rajonus, pranešė Baltieji rūmai. Kelionė rengiama daugiausiai gyventojų turinčiai šalies valstijai tvarkantis po pražūtingų audrų virtinės. J. Bidenas aplankys audros nusiaubtas bendruomenes, „apžvelgs atsigavimo pastangas ir įvertins, kokios papildomos federalinės paramos reikia“, sakoma vėlai pirmadienį paskelbtame Baltųjų rūmų pareiškime.
2023-01-17

Filipinų potvynių aukų skaičius išaugo iki 39

Filipinų pietuose dėl nuošliaužos žuvo 4 žmonės, o visoje šalyje dėl užklupusių potvynių aukų skaičius išaugo iki 39, ketvirtadienį pranešė pareigūnai.  Gelbėtojai tebeieškojo daugiau nei dviejų dešimčių žmonių, dingusių po to, kai smarkios liūtys Kalėdų savaitgalį sukėlė potvynius ir nuošliaužas centriniuose ir pietiniuose regionuose.
2022-12-29

Antalijos provinciją Turkijoje skandina potvyniai – gyventojai vadina blogiausia audra per pusšimtį metų

Kol Lietuvoje siaučiu pūgos, Antalijos provinciją Turkijoje skandina potvyniai. Jie kilo po smarkių liūčių. Patvinusiose gatvėse – per pusę tūkstančio paskendusių automobilių, keli sugriuvę tiltai ir potvynio apgadinti pastatai. Turkijoje Antalijos provincijos gatvės virto tikrų tikriausiomis upėmis, kurios skandina viską, ką randa savo kelyje. Tai gyventojai vadina blogiausia audra per pusšimtį metų ir jie neklysta – vanduo pasiglemžia automobilį po automobilio.
2022-12-13

Australiją plauna galingas potvynis: gyventojai perspėjami – lietus ir toliau nesiliaus

Australiją plauna galingas potvynis – jau ketvirtas per tris mėnesius. Gelbėtojams per vieną parą teko vykti į daugiau nei 200 gelbėjimo operacijų. Ir tai dar ne pabaiga – gyventojai perspėjami, kad lietus ir toliau nesiliaus, tad potvyniai ir toliau plaus namus, kelius ir infrastruktūrą. Milžiniškas potvynis viską savo kelyje plauna Naujajame Pietų Velse Australijoje. Čia kritulių iškrito tiek, kiek gyventojai nematė jau 118 metų. Tad gelbėtojai skuba padėti.
2022-11-15

Venesueloje nuošliaužos ir potvyniai pasiglemžė septynias gyvybes

Venesuelos šiaurėje esančioje pakrantės Ansoategio valstijoje dėl liūčių sukeltų nuošliaužų ir potvynių penktadienį žuvo mažiausiai septyni žmonės, pranešė regiono valdžios institucijos. Šeši kūnai buvo rasti Puerto la Kruso mieste, o dar vienas, vaiko, – netoliese esančiame Gvantos mieste, sakė valstijos gubernatorius Luisas Marcano (Luisas Markanas). „Visa kalva nuslinko.
2022-11-05

Seimas potvynių vietovėse nori leisti daugiau statybų

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto nariai siūlo nuo 2023 metų sausio liberalizuoti statybas potvynių vietovėse – siekiama išimties, šiose teritorijose leidžiančios statybas, jei jos būtų tinkamai apsaugotos nuo potvynių. Parlamentarai sako, kad tokie Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymo pakeitimai leistų įsisavinti teritorijas, kurios jau yra tinkamai apsaugotos nuo potvynių.
2022-10-19

Uraganas „Fiona“ siaubia Pietų Ameriką: jau pasiekė Dominikos Respubliką

Uraganas „Fiona“, sekmadienį palikęs be elektros Puerto Riką, pirmadienį pasiekė Dominikos Respubliką ir pražudė ten vieną žmogų. Vėlai pirmadienį audra sustiprėjo iki 2-os kategorijos uragano, pranešė JAV Nacionalinis uraganų centras (NHC). Pasak sinoptikų, naktį Puerto Rike ir rytinėje Dominikos Respublikos dalyje tęsis liūtys ir galimi nauji katastrofiški potvyniai. „Raudonasis“ pavojus galiojo septyniose iš 32 Dominikos Respublikos provincijų, o daugiau kaip 12 tūkst.
2022-09-20

Pakistane dėl musoninių liūčių 15 proc. šalies gyventojų liko benamiais

Jungtinėse Valstijose smarkios liūtys patvindė Perlo upę Misisipėje. Dėl šios gamtos stichijos šimtams gyventojų teko evakuotis. Situacija Pakistane – dar dramatiškesnė. Ten dėl musoninių liūčių 15 procentų šalies gyventojų tapo benamiais. O Jungtiniai Arabų Emyratai, priešingai, tikisi prisišaukti daugiau lietaus ir sugalvojo inovatyvų būdą. Patvinusi Perlo upė Misisipėje apsupo net šalia kranto stovinčius namus. Vandens telkinio lygis pakilo iki daugiau nei 655-ių centimetrų.
2022-08-30

Potvynių aukų Pietų Korėjoje padaugėjo iki devynių

Pietų Korėjoje mažiausiai devyni žmonės žuvo, o dar septyni dingo be žinios, rekordinėms liūtims užtvindžius kelius, metropoliteno stotis ir namus, trečiadienį pranešė pareigūnai. Pasak prezidento Yoon Suk-yeolo, kuris atsiprašė už „nepatogumus“, pirmadienį prasidėjusios liūtys yra smarkiausios nuo tada, kai Pietų Korėjoje prieš 115 metų buvo pradėti orų stebėjimai.
2022-08-10

Seule smarkių liūčių sukelti potvyniai pareikalavo septynių gyvybių

  Pietų Korėjos sostinėje po rekordinių liūčių, sukėlusių didelius potvynius, metropoliteno stotys ir keliai atsidūrė po vandeniu, mažiausiai septyni žmonės žuvo, dar septyni dingo be žinios, antradienį pranešė pareigūnai. Institucijos perspėjo, kad lietus dar nesiliaus. Vis dėlto gelbėtojai bandė ištempti apsemtus automobilius, kuriuos naujienų agentūros AFP žurnalistai matė paliktus didelėse Seulo sankryžose.
2022-08-09

Pietų Irane per potvynius žuvo mažiausiai 21 žmogus

Mažiausiai 21 žmogus žuvo per staigius potvynius Irano pietinėje Farso provincijoje, šeštadienį pranešė valstybinė žiniasklaida.   Potvyniai penktadienį nusiaubė dešimt kaimų Farso provincijos Estahbano miesto apylinkėse, nurodė valstybinė naujienų agentūra IRNA, remdamasi provincijos nelaimių valdymo tarnybos vadovu Khalilu Abdollahi (Chalilu Abdolahaniu). Estahbanas yra už maždaug 170 km į rytus nuo Farso provincijos sostinės Širazo.
2022-07-23

Sidnėjuje tūkstančiams gyventojų įsakyta evakuotis dėl potvynių

Sidnėjuje tūkstančiams gyventojų sekmadienį buvo įsakyta evakuotis, nes didžiausią šalies miestą merkė smarkios liūtys, o jo apylinkes užliejo potvyniai. Visame mieste buvo atkirsta kelių, o valdžios institucijos pranešė, kad vakarinėje Sidnėjaus dalyje, kurią kovą buvo užliejęs smarkus potvynis, galioja mažiausiai 18 įsakymų evakuotis.
2022-07-03

Pražūtingų potvynių užklupta Turkija ruošiasi naujoms liūtims

Turkijos centriniuose ir šiauriniuose regionuose prognozuojamas smarkus lietus, vėjas ir staigūs potvyniai, šaliai atsigaunant po savaitgalį užklupusių potvynių, kaip pranešama, pareikalavusių mažiausiai keturių gyvybių. Perspėjimai dėl pavojingų orų paskelbti 42 šiauriniuose ir centriniuose Turkijos miestuose, įskaitant Ankarą. Sostinėje ir centriniame Gemereko mieste buvo uždarytos mokyklos.
2022-06-13
Į viršų