Potvynių ir tornadų talžomoje Kinijoje aukų skaičius išaugo iki 35

Kiniją užgriuvus katastrofiškiems potvyniams daugėja aukų, kurių skaičius jau 33. Ir toliau prognozuojant lietų, šalyje auga nerimas ir dėl perpildytų užtvankų bei rezervuarų. Šalies gyventojai dalinasi dramatiškais vaizdais iš aspemtų metro stočių iš kurių toli gražu ne visiems  pavyko ištrūkti gyviems. Tuo metu šalies šiaurėje siautė ir mažiausiai du žmones pražudęs viesulas.

Pusę valandos siautėjęs galingas viesulas, tiesiog nušlavė Hebėjaus provincijoje esantį miestelį. Tai naujausia Kiniją užgriuvusi stichinė nelaimė, kurių pastarosiomis dienomis netrūksta.

Šalies centre esanti Henano provincija vis dar skaičiuoja šią savaitę kilusio beprecedenčio potvynio aukas. Potvynio epicentru tapo 13 milijonų gyventojų turintis Džengdžou miestas. Nelaimės mastas tik ima ryškėti. Vos parą čia iškrito metinis kritulių kiekis.

Apsemtuose tuneliuose žuvo mažiausiai 13 žmonių. Septyni vis dar dingę.

Kai kur aukų išvengti pavyko tik dėl gyventojų drąsos, kaip kad šiuo atveju, kai gyventojams virve pavyko sėkmingai išgelbėti moterį. Kinijos meteorologai sako, tokia liūtis kokia užgriuvo miestą, gali pasitaikyti kartą per tūkstantmetį.

„Nuo praėjusio penktadienio dėl potvynių nukentėjo per milijoną du šimtus tūkstančių žmonių. 16 000 teko evakuoti. 160 000 perkelti į laikinas prieglaudas“, – teigia regiono potvynių kontrolės koordinatorius Xu Zhongas.

Regione laukiant ir daugiau lietaus auga nerimas dėl perpildytų užtvankų. Viena jų esanti virš Džichángazo miesto, pasak kariškių, gali griūti bet kurią akimirką. Strategiškai svarbioje Kinijos vietoje tarp Šanchajaus ir Pekino esančioje provincijoje laukiama ir dažnai čia dėl lietaus kylančių purvo nuošliaužų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų