• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Iki prezidento rinkimų liko kiek daugiau nei pusmetis. Po truputį visos partijos kelia ir skelbia savo kandidatus, tačiau prezidentas Gitanas Nausėda žinią, apie savo sprendimą kandidatuoti ar nedalyvauti rinkimuose, vis dar laiko po paslapties šydu.

Iki prezidento rinkimų liko kiek daugiau nei pusmetis. Po truputį visos partijos kelia ir skelbia savo kandidatus, tačiau prezidentas Gitanas Nausėda žinią, apie savo sprendimą kandidatuoti ar nedalyvauti rinkimuose, vis dar laiko po paslapties šydu.

REKLAMA

Apie tai naujienų portalo tv3.lt aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ diskutavo Mykolo Romerio universiteto politologai – Rima Urbonaitė ir Virgis Valentinavičius.

Prezidentas Gitanas Nausėda dar vis neatskleidžia, ar kandidatuos prezidento rinkimuose. Pone Valentinavičiau, ar normalu, kad likus kiek daugiau nei pusmečiui iki rinkimų, nežinome, ar vienas pagrindinių favoritų kandidatuos, apskritai nežinome visos kandidatų sąrašo sudėties?

V. Valentinavičius: Mes žinome, tik neturime patvirtinimo. Ir Nausėda žino, kad jis žino, ir jis žino, kad mes žinom, jog jis kandidatuos. Tai yra strateginis koketavimas, kuo ilgiau laiko tą gerąją žinią, tuo žmonės jos labiau laukia. Kadangi čia vertybių Prezidentas, tai gal Šv. Kalėdų proga rinkėjai šios dovanos sulauks. Jis palaiko įtampą ir geriausiu laiku, kai jam ir jo štabui atrodys, kad žinia bus priimta palankiausiai, ji ir bus pasakyta. <...>

REKLAMA
REKLAMA

G. Nausėdos požiūriu, jo kandidatavimas yra didžiulė dovana žmonėms. Vilniuje sėdintiems kritikams visa tai yra siūta baltais siūlais, bet įsivaizduokite žmones, kuriems jis nuoširdžiai patinka, kurie nori, kad jis kandidatuotų ir jie prašo, maldauja, o jis sako truputį palaukit, aš dar pagalvosiu. Tokiu būdu stiprinamas romanas tarp prezidento ir rinkėjo.

REKLAMA

Ponia Urbonaite, prezidentas sakė, kad nemano, jog iš dabar pasiskelbusių kuris nors geriau atliktų šią pareigą, tai, kodėl yra laukiama, ir, ar tikrai prezidento žinia apie kandidatavimą bus įpakuota kaip kalėdinė dovanėlė?

R. Urbonaitė: Būčiau labai nustebusi, jeigu jis būtų pasakęs, kad mano, jog yra tokių, kurie pareigą atliktų geriau. Logiška, kad, jeigu kuri savo įvaizdį, ir turi sakyti, kad esi geriausias. O dėl gumos tempimo, jeigu jis pasakytų tai šiandien, ką tai pakeistų? Nieko. Kitaip tariant, jam tai niekaip nenaudinga. <...>

REKLAMA
REKLAMA

Viena taktika gali būti švenčių dovanėlė, kita – rimtas politinis sprendimas, apie kurį galėtų pasakyti, kad buvo įdėtas didelis prezidento indėlis. Kalbu apie tokį įvykį, kuris daugeliui žmonių bus aiškus ir suprantamas, ir daugeliui patiks. <...> Reikia ieškoti laiko, susiejant su konkrečiu įvykiu, kuris gali uždėti gražų foninį atviruką visam paskelbimui. <...>

Jeigu taip žiūrėtume, geriausias laikas buvo po NATO viršūnių susitikimo, nes buvo daug nuotraukų su Prezidentu, kur jis stovi su JAV Prezidentu ir t. t. Nesiimu spekuliuoti, bet ta teorija sako, kad gerai tai daryti kaip nors įrėminant.

Visą pokalbį rasite straipsnio pradžioje. 

Cia ne politologas o konservatoriu padlaizys
Konservatos propagandistai savo stichijoje - visur ieško sąmokslo teorijų, visur ir viską šitie menkystos matuoja savo apgailėtinu matu.
nu blem, tv3, JOKS IŠ ŠITO VIŠTGAIDŽIO NE POLITOLOGAS, ČIA PATS TIKRIAUSIAS PEDOpartijos GEBELSAS.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų