REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jau nuo šiandienos nenustebkite, jeigu policija jus sustabdys ir namų adresą tikrins ne kontrolės postuose, o bet kur jūsų mieste. Pareigūnai keičia taktiką ir nuo šiol nebepraneš, kur tiksliai tikrins vairuotojus. Tiesa, kontrolės postai išliks ir toliau.

Jau nuo šiandienos nenustebkite, jeigu policija jus sustabdys ir namų adresą tikrins ne kontrolės postuose, o bet kur jūsų mieste. Pareigūnai keičia taktiką ir nuo šiol nebepraneš, kur tiksliai tikrins vairuotojus. Tiesa, kontrolės postai išliks ir toliau.

REKLAMA

Tuo metu dar mėnesiui pratęsus judėjimo kontrolę patys policininkai vis garsiau prabyla apie nuovargį, o profsąjunga reikalauja priedų prie algų. Policijos vadovybė atkerta, kad nei pajėgų, nei pinigų nepritrūks.

Veiksmas iš kontrolės postų persikelia tiesiai į miestų gatves.

Jei iki šiol tris savaites policija didžiausią dėmesį skyrė kontrolės postams prie įvažiavimų į miestus, nuo šiandienos vairuotojus jie stabdo bet kur ir bet kada. Tad pravartu dokumentus turėti ir neišvažiuojant iš savo miesto. Pakanka ir automobilio registracijos liudijimo, kuriame nurodytas gyvenamosios vietos adresas.

„Atsisakysim savaitgalio šablono. Taikysime netikėtumo faktorių, tos priemonės, modifikavimas priemonių orientuotas į tuos, kurie nelinkę sąžiningai laikytis nustatytų tvarkų“, – sako policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.

REKLAMA
REKLAMA

Per beveik tris ribojimų savaites policija apgręžė apie šimtą tūkstančių vairuotojų – tiek, kiek gyvena Šiauliuose. Požėla tokį skaičių vadina „neraminančiu“. Policija žada iškart bausti tuos vairuotojus, kurie akivaizdžiai bando prasmukti į kitą savivaldybę, nors neturi tam teisės.

REKLAMA

Visgi, dar mėnesiui pratęsti ribojimai, kurie turėtų mažinti koronaviruso plitimą, regis, tampa iššūkiu patiems policijos pareigūnams.

„Nuovargis tikrai šioks toks jaučiasi. Bet mes matom, kad darbas nenueina perniek, tai motyvuoja“, – pasakoja pareigūnas Donatas Mockaitis.

Gatvėse patruliuojantis Palangos policijos Reagavimo skyriaus viršininkas Donatas Mockaitis, kaip ir kiti patruliai, dirba po 12 valandų.

„Sunkiausia turbūt, nepaneigsim, oro sąlygos. Jos nuolat kinta – tai šlapia, tai šalta. Ilgalaikėj perspektyvoj gali valandos varginti, žmonių nepasitenkinimai“, – teigia D. Mockaitis.

REKLAMA
REKLAMA

Judėjimo kontrolę visoje Lietuvoje kiekvieną parą užtikrina beveik 2000 pareigūnų, o jiems padeda dar beveik pusė tūkstančio šaulių, karo policininkų, pasieniečių bei policijos rėmėjų. Sprendimas pratęsti ribojimus piktina profsąjungą.

„Pareigūnų bendruomenėje nuvilnijo nusivylimas. Girdi policijos pareigūnai, kad iš jų reikalaujama užtikrinti judėjimą tarp savivaldybių ir tvarką. Tačiau yra problema, kad Vyriausybė ir VRM nekalba apie atsiskaitymą su policijos pareigūnais“, – kalbėjo Policijos profsąjungos vadovė Roma Katinienė.

Policijos departamentas tikina, kad už viršvalandžius pareigūnai priedus gauna visada.

„Nuovargio požymiai jaučiasi, tačiau tai turbūt žmogiška, paaiškinama – ir žiemos sąlygos, ir sergantys kolegos, kuriuos reikia „uždengti“. Tačiau tikrai nemanau, kad galėtume mušti pavojaus varpais, kad policijos sistema yra persitempusi“, – sako R. Požėla.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak Požėlos, šiuo metu koronavirusu serga beveik 200 policijos pareigūnų, dar beveik šimtas izoliuojasi. Tam, kad kiek palengvintų patrulių dalią, policijos vadovybė kėlė mintį tikrinimams pasitelkti keliuose esančias vaizdo stebėjimo kameras ar net kurti išmaniąją programėlę.

„Paaiškėjo, kad tai nėra taip paprasta. Be abejo, sieksime, bandysime kurti, bet laikas nėra mūsų sąjungininkas. Tai nėra kelių dienų ar savaičių klausimas“, – pasakoja R. Požėla.

Vidaus reikalų ministrė vis dar žada kiek atlaisvinti judėjimą tarp šalia esančių miestų ir rajonų savivaldybių, kai žmonės ten turi važinėti darbo reikalais. Tačiau irgi neaišku, kada.

REKLAMA

„Kompromiso tikrai ieškosim ir bendromis pajėgomis  įtraukdami savivaldybes ir policijos patirtį, tuos sprendimus rasime“, – teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Tuo metu vairuotojai pareigūnus toliau stebina pasiteisinimais, kodėl nori kirsti kitos savivaldybės riboženklį. Žmonės pasakoja ir važiuojantys pirkti kelnių, ir priekabą, ir išsimaudyti ežere, o Naujųjų naktį Palangos policijai teko namo pasiųsti vilnietį, veltui pasivažinėjusį 600 kilometrų. Kurortas šventinę naktį masino ir daugiau tautiečių.

„Buvo asmuo, kuris važiavo dviračiu, už Palangos esantis kaimelis, kokie 7 km. Atmynė su dviračiu prie posto, kuprinėje – šampano butelis, tikėjosi iššauti, bet, deja, teko apsisukti ir grįžti, iš kur atvyko. Tokių istorijų turim ne vieną ir ne dvi“, – kalbėjo D. Mockaitis.

Pirmos trys judėjimo kontrolės savaitės valstybės biudžetui kainavo du milijonus eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų