REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sekmadienio vakarą turėję atsiverti Lietuvos keliai ir toliau liks prižiūrimi pareigūnų. Į posėdį susirinkusi Vyriausybė dar mėnesiui pratęsė judėjimo kontrolę tarp miestų, tik ji šiek tiek keisis.

Sekmadienio vakarą turėję atsiverti Lietuvos keliai ir toliau liks prižiūrimi pareigūnų. Į posėdį susirinkusi Vyriausybė dar mėnesiui pratęsė judėjimo kontrolę tarp miestų, tik ji šiek tiek keisis.

REKLAMA

Neapskaitytų mirčių Lietuvoje dar daugiau nei valdžia skelbė iki šiol. Pasirodo, jų – beveik 1200. Tokią informaciją pateikė kone pirmą kartą viešai pakomentuoti situaciją nusprendęs Visuomenės sveikatos centro direktorius Robertas Petraitis. Jis ginasi, kad centras dėl to nekaltas, kalta esą ministerija ir informacijos laiku neduodančios ligoninės. Tiesa, ekspertai atrėžia, kad tai paprasčiausia nekompetencija.

Neapskaitytų mirčių Lietuvoje – beveik 1200

Mirčių nuo koronaviruso kiekvieną parą Lietuvoje fiksuojama dešimtys. Vakar, pasak statistikos, Covid-19 pasiglemžė 27 žmonių gyvybes. Tačiau tampa akivaizdu, kad, skaičiams augant, ne visos mirtys spėja nugulti į statistikos lenteles. Jeigu prieš porą savaičių valdžia skelbė radusi per 800 neapskaitytų mirčių, gruodžio 30-osios duomenys dar didesni.

REKLAMA
REKLAMA

„Galiu konstatuoti, kad tas nesutapimas yra 1171 atvejis. Iš jų 441 mirtis nuo Covid ir 636 atvejai dėl kitų priežasčių“, – teigė NVSC vadovas R. Petraitis.

REKLAMA

Pasak Nacionalinio visuomenės sveikatos centro vadovo, neaišku, ar daugiau kaip 600 mirė nuo Covido, ar jau buvo pasveikę ir mirė dėl kitų priežasčių. R. Petraitis teisinasi, kad kaltas ne jis ir ne centro darbuotojai, o pacientais užverstos ligoninės, kurios neatsiunčia visų duomenų. Kaltina direktorius ir ministeriją, nuo sausio pirmosios liepusią darbuotojams pildyti naujas dokumentų formas.

„Šie nesutapimai parodė, kad problema yra ne tik NVSC, bet yra sisteminė problema. (…) Labai keista, kai viena institucija paima vienos institucijos duomenis, juos paskelbia ir tada nebeaišku, kas ką paskelbia, kas ką turi komentuoti, kokie duomenys paskelbti“, – teigia NVSC vadovas.

REKLAMA
REKLAMA

Direktorius neslepia – gali būti, kad visų duomenų apie mirtis centras negauna: „Taip, jeigu nesiunčia, tai mes tos nakties atvejų ir neturim šiandienai.“

Premjerė Ingrida Šimonytė ir sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys šiandien R. Petraičio teiginių nekomentuoja. Tačiau direktorius jau anksčiau sulaukė Ministrų kabineto ir ekspertų kritikos dėl negebėjimo suvaldyti statistikos. Sveikatos ekspertų tarybos narys Vaidotas Zemlys-Balevičius teigia, kad problema užprogramuota dar pavasarį, kai valdžia kasdien siųsti duomenis centrui įpareigojo ligonines, nors visa informacija yra elektroninės sveikatos sistemoje.

„Čia mes turim vienos institucijos, arba dviejų – NVSC ir SAM – nesugebėjimą sutvarkyti duomenų procesų pačioje pandemijos pradžioje. (…)  Natūralu, kad ligoninės nespėja supildyt, ten papildoma biurokratija, natūralu, kad procesas pradėjo strigti.“, – teigė V. Zemlys-Balevičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jau artimiausiomis savaitėmis mirčių nuo Covido apskaita atsidurs Statistikos departamento rankose.

„Perims Statistikos departamentas, paims duomenis iš e.sveikatos, kur duomenys visada ir buvo ir normaliai sutvarkys“, – teigė V. Zemlys-Balevičius.

O anksčiau apie šias problemas nematęs reikalo kalbėti ir bene pirmą kartą per visą pandemiją viešai pasirodęs Visuomenės sveikatos centro direktorius prabilo, ar yra pasiryžęs trauktis iš pareigų.

„Noriu jus patikinti – jeigu bus nustatyti įstaigos veiklos trūkumai ar mano asmeniškai, tą atsakomybę aš tikrai prisiimsiu“, – teigė R. Petraitis.

Vyriausybė dar mėnesiui pratęsė judėjimo kontrolę: pareigūnai keičia taktiką

Tuo metu vaizdas keliuose ties įvažiavimais į miestus tikriausiai nesikeis dar mėnesį, nors, pagal pirminį planą, nebetikrinti vairuotojų policija turėjo jau nuo šio vakaro.

REKLAMA

Į posėdį susirinkusi Vyriausybė nusprendė, kad kontrolės postai išliks iki sausio pabaigos su galimybe juos atšaukti mėnesio viduryje, jei pandemijos situacija pagerės. Vidaus reikalų ministrė aiškina, kad tai lėmė ekspertų rekomendacijos.

„Diskusijos apie tai, kad reikėtų atlaisvinti, reikštų grįžimą atgal. Mes negalim to daryti, nes tai būtų nusikalstama galvojant apie mūsų žmonių gyvybes ir sveikatą“, – teigė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

„Stebime ir mirčių atvejų augimą. Tai rodikliai, kurie neramina. Situacija negalime sakyti, kad labai gerėja“, – teigė vyriausioji epidemiologė Loreta Ašoklienė.

Apgręžtų žmonių per mažiau nei tris savaites buvo tiek, kiek gyvena Šiauliuose – apie šimtą tūkstančių. Beje, pareigūnai keis taktiką.

REKLAMA

Paaiškėjo, kad vairuotojai buvo linkę į kitus miestus važiuoti darbo dienomis, kai patikros punktų būdavo mažiau. Todėl dabar valdžia ir policija neskelbs, kuriomis dienomis pareigūnai dirbs visu pajėgumu.

„Daug kas nori tiesiog į parduotuvę nuvažiuot, nors čia turi. Būna, sako, į degalinę, nors čia irgi degalinių yra.“

Tiesa, jau rytoj ministrė žada tartis su institucijomis ir galbūt atlaisvinti patekimą į šalia esančias miestų ir rajonų savivaldybes.

Tuo metu Sveikatos apsaugos ministerija praneša, kad jau rytoj Lietuvą pasieks trečioji vakcinos nuo koronaviruso siunta su ne mažiau kaip 20 tūkstančių dozių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų