• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Netvarkoma kapavietė“ – lentelės su tokiu užrašu išdygo ant apleistų kapų Panevėžio miestui priklausančiose kapinėse. Savivaldybė taip siekia atkreipti užmirštų kapaviečių šeimininkų dėmesį.

Netvarkoma kapavietė“ – lentelės su tokiu užrašu išdygo ant apleistų kapų Panevėžio miestui priklausančiose kapinėse. Savivaldybė taip siekia atkreipti užmirštų kapaviečių šeimininkų dėmesį.

REKLAMA

Specialiomis lentelėmis pažymėtas kapavietes komisija kelerius metus stebės, fotografuos. Ir jei niekas šių kapų taip ir neaplankys, užmirštos kapavietės bus perleistos kitiems, kad ir visiškai svetimiems žmonėms.

Neretas žmogus apleidžia artimųjų kapus ir jais nepasirūpina. Tą pastebi ir kapais besirūpinanti panevėžietė Romalda.

Yra ir gyvų artimųjų – jie netvarko, va čia tada širdį skauda“, – teigia panevėžietė Romalda.

Užmirštos kapavietės Panevėžio miestui priklausančiose kapinėse jau paženklintos specialiomis lentelėmis.

Reikia žoles kažkam nupjauti tiems neprižiūrimiems kapams. Ieškok, galvok – tas, ne tas, o dabar lentutė yra, atėjai, nupjovei ir jau ramu“, – sako darbininkas Virginijus.

REKLAMA
REKLAMA

O mirusiųjų artimiesiems šios lentelės – priminimas, kad būtina sutvarkyti kapavietę.

Yra tikslas, kad atsilieptų tie žmonės, sutvarkytų, o jeigu tokių žmonių neatsiras, tai bus ženklas, kad ten palaidoti gal nebeturi artimųjų, kurie galėtų jų kapavietę prižiūrėti“, – tvirtina Panevėžio vicemerė Žibutė Gaivenienė.

REKLAMA

Yra galimybė pasilaidoti kieno nors kapavietėje

Lentelėmis pažymėtas kapavietes speciali komisija stebės ne trumpiau kaip 2 metus. Tai yra mažiausiai 3 kartus per metus vertins ir fiksuos, ar kapavietė lankoma. Jei lankymo požymių nebus matyti, kapavietę komisija pripažins neprižiūrima ir ji galės būti perleista svetimų žmonių priežiūrai, su galimybe ateityje toje kapavietėje pasilaidoti.

Tiesa, jei laidojimo vietoje yra išlikęs paminklinis akmuo, jį turės išsaugoti naujieji kapavietės šeimininkai.

REKLAMA
REKLAMA

Laidojimas yra galimas po 25 metų po kapo ramybės laikotarpio, tai yra po 50 metų nuo ten palaidoto žmogaus gali laidotis“, – tvirtina Panevėžio vicemerė Žibutė Gaivenienė.

Šiuo metu Panevėžio miestui priklausančiose kapinėse specialiomis lentelėmis paženklinta per pusę tūkstančio užmirštų, metų metus niekieno nelankomų kapaviečių.

Kelios dešimtys apleistų laidojimo vietų jau pripažintos neprižiūrimomis. Atsirado ir norinčių prižiūrėti artimųjų užmirštus kapus ir tapti naujaisiais kapaviečių šeimininkais.

Daugiau apie tai – vaizdo įraše straipsnio pradžioje.

tv3.lt

Tai ramybės vieta! Palikit tuos kapus bent ramybėje! Ar ir ten radot kaip prasisukt..
Matomai nemoku suprasti, ką skaičiau. Kaip, nauji kapavietės šeimininkai, nusipirkę vietą, GALĖS/TURĖS išsaugoti buvusių akmenis?! Kur jie dės tą akmenį? Piktintis nėra teisinga. Daug ir net labai yra/buvo vienišų žmonių, nėra giminių arba jie labai toli ir jau seni, nėra vaikų. Gal ir kaimynų, kurie pažinojo, nebėra. Turėtų savivaldybės saugot atmintį, įrašus, istoriją. O svetimi neturėtų saugot, nes tai ne jų istorija...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų