• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gera žinia – jau nuo liepos pigs elektra. Visuomeninis tarifas mažės penktadaliu iki 22 centų už kilovatvalandę. Kartu energetikos reguliavimo taryba primena, kad pingant elektrai Vyriausybė nusprendė nebepratęsti kompensacijų. Tad kas nenori permokėti, turi suskubti ir pasikeisti brangias sutartis.

Gera žinia – jau nuo liepos pigs elektra. Visuomeninis tarifas mažės penktadaliu iki 22 centų už kilovatvalandę. Kartu energetikos reguliavimo taryba primena, kad pingant elektrai Vyriausybė nusprendė nebepratęsti kompensacijų. Tad kas nenori permokėti, turi suskubti ir pasikeisti brangias sutartis.

REKLAMA

Na, o dujų vartotojams žinios ne tokios geros. Nors drastiškai pinga Europoje ir dujos, lietuviams jos atpigs vos 5 procentais. TV3 šaltinių žiniomis, gyventojai turės toliau mokėti už anksčiau brangiai „Ignitis“ nusipirktas dujas.

Nuo liepos pinga elektra maždaug pusei milijono vartotojų, mokančių pagal visuomeninį tarifą. Valstybinė energetikos reguliavimo taryba nusprendė, kad pingant elektrai biržoje, ji antrąjį pusmetį ir gyventojams bus penktadaliu pigesnė negu dabar – kainuos 22,3 centus už kilovatvalandę vietoje 28 centų.

„Tai leis vartotojams sutaupyti vidutiniškai apie 5 eurus per mėnesį, kurie sunaudoja apie 100 kWh per mėnesį“, – sakė Energetikos reguliavimo tarybos pirmininkas Renatas Pocius.

REKLAMA
REKLAMA

Pranešdamas apie pingančią elektrą, Renatas Pocius kartu primena, kad Vyriausybė nusprendė nuo liepos elektros kainų nebekompensuoti, tad kas turi brangesnes sutartis, turėtų suskubti jas pasikeisti. Štai ir „Ignitis“ praneša, kad nors brangias sutartis mažins vienašališkai, tačiau tik iki 28 centų.

REKLAMA

„Nuo liepos 1 dienos „Ignitis“ mažins iki 28 centų, kad išlaikytų lygį, kurį dabar turi klientai, kad jiems sąlygos nepablogėtų. Bet klientas gali pats imtis veiksmų ir susimažinti labiau“, – sakė „Ignitis“ atstovė Laura Beganskienė.

Na, o energetikos agentūros vadovas sako, kad mažėjant visuomeniniam tarifui, sukruto ir nepriklausomi tiekėjai – toliau mažina tarifus, o norintys už elektrą nepermokėtiir toliau renkasi su biržos kainomis susietus planus.

REKLAMA
REKLAMA

„Nuo pat sausio biržos planas yra geriausias 5 mėnesį iš eilės, jis bus apie 19 centų dabar. Kalbant apie fiksuotą kainą, visuomeninį tarifą, tai 21–25 centai, rinkinis mažiau 20“, – kalba Energetikos agentūros direktorius Virgilijus Poderys.

Pingant elektrai, gamtinių dujų kainos buitiniams vartotojams vis dar išliks aukštos. Nors biržoje jos atpigo iki prieš dvejus metus buvusio lygio, tai yra, koks buvo prieš pat Rusijai pradedant jas branginti ruošiantis pulti Ukrainą, energetikos reguliavimo taryba jas siūlo atpiginti nuo liepos vos 5 centais už kilovatvalandę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tarifas susideda iš kelių dalių, viena jų infrastruktūros dedamoji. Kai kalbame apie dujų tarifą biržoje, tai prekės kaina. Bet jos turi pasiekti vartotoją, yra infrastrukūra, turime terminalą, perdavimo sistemą, skirstymo sistemą, visos komponentės prisideda prie dujų kainos. Ir PVM valstybei“, – aiškino Energetikos reguliavimo tarybos pirmininkas Renatas Pocius.

63 centus vietoje dabartinių 99 centų dujų tarifo buitiniams vartotojams kompensuos vyriausybė, tačiau, TV3 šaltinių teigimu, gyventojams ir toliau teks mokėti už „Ignitis“ anksčiau vis dar brangiai pirktas dujas.

Kompensacijoms už dujas vyriausybė ketina skirti 55 mln. eurų iš pirmąjį pusmetį nepanaudotų valstybės pasiskolintų lėšų.

tv3.lt

O kodėl valstybė laikė kainą 28, jei ji realiai buvo labai maža, juk ir dabar galėjo sumažinti, šitie brudai visaip bando pralobti per ignitį, kas turi akcijas.
Pinga, o pas mus brangu. Šaika dirba savo darbą.
"Neįtikėtina – dujos tapo pigesnės nei prieš dešimtmetį, tik lietuviams iš to mažai naudos" Lryto straipsnis. Apie ką kalba? 5 centai? Normalioje valstybėje sumažintų 50 cnt,o gal ir dar daugiau. Bet reikia išlaikyti 70000 dykaduonių ukrainiečių. Pipec Visiškas yra.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų