Laura Beganskienė

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „Laura Beganskienė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „Laura Beganskienė“.

Tūkstančiai permoka už elektrą, nors gali sutaupyti ir 12 eurų: įspėja visus, kas laukia netrukus

Nebelikus kompensacijos už elektrą, o nepriklausomiems elektros tiekėjams leidus vienašališkai sumažinti elektros kainą vartotojams, dešimtys tūkstančių gyventojų iki šiol meta pinigus į balą, mat už elektrą jie moka brangiau nei kiti.  Lietuvos energetikos agentūros (LAE) Energetikos duomenų analizės centro l. e. p. vadovas Vytenis Gudelis naujienų portalui tv3.lt gyventojams dar kartą priminė, kad nuo 2023 m. liepos mėn.
57 2023-08-18

Nuo liepos visuomeninis elektros tarifas mažės: tiekėjai atsiims per dujas?

Gera žinia – jau nuo liepos pigs elektra. Visuomeninis tarifas mažės penktadaliu iki 22 centų už kilovatvalandę. Kartu energetikos reguliavimo taryba primena, kad pingant elektrai Vyriausybė nusprendė nebepratęsti kompensacijų. Tad kas nenori permokėti, turi suskubti ir pasikeisti brangias sutartis. Na, o dujų vartotojams žinios ne tokios geros. Nors drastiškai pinga Europoje ir dujos, lietuviams jos atpigs vos 5 procentais.
2023-06-04

Kainos Lietuvoje vėl didėja – gyventojai pakraupę: „Už pensiją nėra, ką valgyti“

Atpigus rinkoje elektrai jau reaguoja ir Energetikos reguliavimo taryba. Praeitą mėnesį padidinusi, kovą ji žmonėms jau mažins visuomeninius elektros tarifus. Tiesa, naudos iš to turės ne visi. O energetikos ministras Kreivys jau skelbia, kad Putinas pralaimėjo energetinį karą. Beje, „Ignitis“ jau žada nebereikalauti grąžinti nuolaidų už plano keitimą. Tiesa, kainos Lietuvoje, metų pabaigoje jau ėmusios augti ne taip greitai, vėl didėja.

Už elektrą mokėti pigiau norinčiam Vitalijui – tiekėjo kompromisas: sutartį nutraukti už 300 eurų

Sausį elektra biržoje kainavo vos daugiau nei 10 centų, tad gruodį ilgalaikes sutartis pasirašę žmonės tiekėjams permoka dvigubai. Kodėl tiekėjai žmonėms elektrą pardavinėja brangiau nei biržoje, aiškino laidoje „Karštai su tv3.lt“ kalbinti ekspertai. Lietuvoje milijonai gyventojų pastaruoju metu girdi ir stebi žinias, kad labai atpigo elektra ir jos kaina – vos per 20 centų. Dėl to visiems reikia labai džiaugtis ir reikalauti, kad tiekėjai atpigintų elektrą.
2023-02-11

Nepriklausomi elektros tiekėjai vilioja mažesniais tarifais: paskaičiuokite, ar apsimoka

Nepriklausomi elektros tiekėjai klientus vilioja vis patrauklesniais elektros tarifais. Jau ir „Ignitis“ siūlo mažesnius už 28 centus fiksuotus tarifus. Energetikos agentūros vadovas vertina, kad bendrovės kovoja dėl klientų mažindamos kainas ir ragina tuo pasinaudoti – nutraukti brangias sutartis. O premjerė Ingrida Šimonytė po susitikimo su Švedijos premjeru pareiškė nesitikėti greito sprendimo dėl dalies pinigų susigrąžinimo iš Švedijos už pernai iš jos nupirktą brangią elektrą.

Gyventojai masiškai atakuoja elektros pardavėjus: reikalauja mažinti kainas

Gyventojai masiškai atakuoja elektros pardavėjus ir reikalauja sumažinti elektros kainas. Nebeturėdami, kur trauktis, tiekėjai po truputį jas mažina. Tačiau, kad susimažintų elektros sąskaitas, gyventojai turi pasirašyti naujas sutartis, o dominuojančios rinkoje bendrovės „Ignitis“ elektroninė savitarna kaip tyčia nuo penktadienio užstrigo.

Jei jūsų elektros tarifas viršija 28 centus, vartotojų teisių gynėjai ragina suklusti

Elektra biržoje per mėnesį jau atpigo daugiau kaip trigubai, tačiau nepriklausomais vadinami elektros tiekėjai tarifų gyventojams mažinti neskuba. Rinkos ekspertai jau pripažįsta, kad ir elektros rinkoje Lietuvoje konkurencijos sukurti nepavyko. Visgi vartotojų gynėjai ragina gyventojus nemiegoti, o reikalauti mažesnių elektros kainų, grasinti pereiti pas konkurentus. Matydami tokią situaciją, kai kurie tiekėjai jau pradeda naują kovą dėl klientų ir viliones, žadėdami mažesnes kainas.

Kaunietė 10 mėnesių bandė išsiaiškinti, kodėl staiga atsidūrė visuomeniniame tiekime: „Išgirsdavau tą patį atsakymą“

Kaunietės vargai su elektros tiekėjais – beveik 10 mėnesių moteris bergždžiai bandė išsiaiškinti, kodėl sudariusi sutartį su nepriklausomu elektros teikėju staiga atsidūrė visuomeniniame tiekime, o vėliau pateko ir į garantinį. Tiekėjai moterį siuntinėjo vieni nuo kitų, o nesusipratimas išaiškėjo tik situaciją narpliojant TV3 žurnalistams. Vartotojų teises ginančios tarnybos pastebi, kad šiemet itin padaugėjo skundų dėl problemų elektros sektoriuje.

Lietuvos elektros tiekėjai kainų mažinti neskuba: „Tai sudėtinga ir brangu padaryti“

Elektros kainos biržoje smarkiai nukrito, tačiau Lietuvos elektros tiekėjai gyventojams jų mažinti neskuba. Net garantinis tiekimas per du mėnesius jau atpigo daugiau kaip perpus, tačiau nepriklausomi tiekėjai toliau tempia gumą ir gyventojams reikšmingai pigesnių planų nesiūlo. Premjerė aiškina, esą pagrindo mažinti kainas vartotojams nėra, o energetikos ministras ragina dar kantriai laukti, kol elektros pardavėjai galų gale teiksis pasiūlyti mažesnius tarifus.

90-metė senolė nebeturi, kur dėtis: sulaukė beveik 20 tūkst. eurų sąskaitos už elektrą

Nauji išmanieji elektros skaitikliai į lietuvių namus atkeliauja per skausmus. Gavę naują skaitiklį, tautiečiai sulaukia dešimtūkstantinių sąskaitų už elektrą. Elektros tiekėjai aiškina, kad naujieji skaitikliai čia ne prie ko. Esą tūkstantinių sąskaitų sulaukia tie, kas neteisingai deklaravo arba iš viso ilgą laiką nedeklaravo sunaudotos elektros. Beje, susimokėti už elektrą, jei ji sunaudota pernai ar dar seniau, tiekėjai reikalauja dabartiniais – rekordiniais – tarifais.
REKLAMA
REKLAMA

Pasibaisėję dujų kainomis žmonės nedrįsta net šildytis: „Naktį laikome ir taip 16, ne daugiau“

Dujos Europos rinkoje dabar kainuoja dvigubai brangiau nei pirmąjį pusmetį, tad ir gyventojai turi pasiruošti, kad ir jiems greitai teks už dujas mokėti brangiau. Nors Vyriausybė žada ir toliau dalį brangimo kompensuoti, prezidentūra Seimą perspėja, kad jau dabar rekordiškai brangios dujos pagal preliminarų Vyriausybės planą kitąmet gali dar brangti – du kartus po 40 proc.

Tūkstančiai gyventojų mokės daugiau: rugpjūčio elektros kainos kelia šoką – viršijo visus rekordus

Elektra, regis, tampa prabangos reikalu. O labiausiai – tiems, kurie vėluoja pasirinkti elektros tiekėją. Beveik 90 tūkstančių vartotojų kitą mėnesį mokės keliolika ar net keliasdešimt eurų daugiau, nes elektra biržoje viršijo visus rekordus – kaina Lietuvai didėjo daugiau kaip trečdaliu. Prastos žinios ir atsisveikinimas su pinigais laukia ir kintančius tarifus pasirinkusių žmonių.
Į viršų