Netikėtai švelnina karantiną, bet tik lauke: gyventojai netveria džiaugsmu

Vyriausybė nusprendė švelninti karantiną ir šiltėjančio pavasario proga atlaisvinti veiklas lauke. Nuo šeštadienio žmonės atviroje galės būriuotis kiek gausesnėmis grupėmis – iki penkių žmonių, taip pat galės susitikti du šeimos ūkiai.

Leido ir lauke teikiamas paslaugas, pramogas, atnaujinamos vairavimo pamokos, sostinėje daugiau kiek pradinukų galės pradėti eiti į mokyklas. Tiesa, didžiausios pavasario šventės šv. Velykų likimas vis dar neaiškus. Tiesa, Vyriausybė šiuos atlaisvinimus įvedė anksčiau, nei ekspertai rekomendavo. 

Štai, ką mano gyventojai:

„Be abejonės, kad džiaugiamės, viskas eina link progreso, turim perspektyvą.“

„Nusiimsime kaukes, šoksime ir dainuosime čia aikštėje. Eisime į kavinę, laukiame, kada cepelinų galėsime nueiti pavalgyti.“

„Jau spaudžia tie visi reikalai, reikia prasiblaškyti, daugiau galimybėmis naudotis.“

„Tikrai visi išsiilgę ir giminių, ir artimųjų, kiek galima besėdėti. Kiti, kur bute gyvena, tai išvis užsidarę.“

Taip gyventojai džiaugiasi karantino laisvinimu. Ilgą laiką galiojančių taisyklių nekeitusi Vyriausybė netikėtai nusprendė atsisakyti mažos dalies ribojimų lauke.

Nuo šeštadienio tarpusavyje lauke galės bendrauti 2 šeimos ūkiai.

Atviroje erdvėje žmonės galės būriuotis nedidesnėmis nei 5 žmonių grupėmis. Du šeimos ūkiai galės rinktis į gausesnę kompaniją.

Atvirose erdvėse bus galima teikti sporto, laisvalaikio ir pramogų paslaugas. Vienu metu ne daugiau kaip 5 asmenims ar dviem namų ūkių nariams.

Leidžiami renginiai neišlipant iš automobilio. Lauke grupėmis iki 5-ių vaikų galės vykti ir būreliai.

„Tikrai galime kalbėti apie veiklas lauke. Kadangi pavasaris prasidėjo, žmonės gali daugiau būti lauke, mažiau grūstis aplink parduotuves eilėse“, – sako premjerė Ingrida Šimonytė.

„Vien tik draudimais negalima ištisai gyventi. Reikia išmokti mums gyventi su virusu kitaip ir naudoti kitus įrankius“, – pasakoja sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

REKLAMA

Atlaisvinimais džiaugiasi ir kalbinti žmonės:

„Labai laukiame šokių, labai tikimės grįžti, kadangi pati muzikuoju, labai pasiilgau tos publikos.“

„Aš dabar, jeigu pagalvoju, geriausio draugo nemačiau pusę metų, tai bus proga susitikti.“

„Jaunimui, tai gerai bus, o mes čia tokios senės neiname nei į klubus, nei į muziejus.“

„Važiuosiu su giminėmis susitikti.“

„Pas gimines nuvažiuosime, o taip niekur negali išvažiuoti. Nei į kitus rajonus negali, labai blogai.“

Sveikatos apsaugos ministerija neslepia, kad rizikuoja, nuklydo nuo ekspertų parengto karantino valdymo plano ir atlaisvinamus įvedė anksčiau.

„Mūsų planas gali nueiti šuniui ant uodegos, jeigu britiškos mutacijos ar kiti dalykai gali pakeisti mūsų gyvenimą“, – teigia A. Dulkys.

Laisvinimų yra ir daugiau. Šiandien Lietuvos didmiesčiuose į nedideles protesto akcijas rinkosi variavimo mokyklų atstovai ir jų klientai, kurie piktinosi, kad negali laikyti vairavimo egzaminų, mokytis:

„Mes irgi mokėjome tuos pinigus, kad kuo greičiau išsilaikyti tas teises, mokinomės, ėjom į pamokas ir čia viską nutraukė. Visiems planai žlugo. Negali būti taip.“

„2–3 mėnesius žmonės nevairavę ir dabar atsisėsti už vairo tas pats, kas pradėti nuo nulio. Vos ne tą pačią sumą reikės padėti papildomoms pamokoms.“

„Aš negaliu susigrąžinti teisės vairuoti, todėl, kad negaliu praeiti papildomo vairuotojų mokymo mokykloje“, – kalbėjo vairavimo mokyklos direktorius Kęstutis Videikis.

Būsimiems vairuotojams ilgai sprendimo laukti nereikėjo. Nuo kovo 10-osios atnaujinamo praktiniai vairavimo mokymai. Tą pačią dieną įsigalios ir viena griežtesnė taisyklė – visiems į Lietuvą grįžtantiems gyventojams testais, ar neserga koronavirusu, reikės pasirūpinti iki kelionės.

Judėjimo ribojimai tarp savivaldybių kol kas galioti lieka iki kovo 15-os dienos. Todėl apie laisvesnes šv. Velykas Vyriausybė nešneka.

REKLAMA

„Ar reikės svarstyti judėjimo apribojimus Velykų šventėms, dabar tikrai nesiimu atsakyti. Labai daug kas priklausys nuo epidemiologinės situacijos tuo metu. Dabar mes ketiname nuo kovo vidurio pasiūlyti apribojimus, kurie būtų labiau susiję su konkrečios savivaldybės epidemiologine situacija“, – sako I. Šimonytė.

I. Šimonytė užsimena apie tai, kad uždaros kultūros įstaigos galėtų atsidaryti ten, kur sergančiųjų mažiausia, o sostinėje esantis MO muziejus pasisiūlė tapti pirmuoju, kuriame lankytojai būtų priimami laikantis aukščiausių saugumo priemonių.

„Pradedant nuo to, kad visi muziejaus darbuotojai būtų reguliariai testuojami ir žmonėms nekeltų rizikos. Kitas dalykas – bilietų įsigijimas internetu ir su minimaliu kontaktu patekimu į muziejų. Pačiame muziejuje esame  pasiruošę riboti lankytojų skaičių per valandą, kiek bilietų parduodame vienai valandai“, – pasakoja MO muziejaus direktorė Milda Ivanauskienė.

Karantino laisvinimo logiką valdžiai patariantys sveikatos ekspertai vertina atsargiai.

„Labai greitai nuo neatsakingo elgesio gali situacija pasikeisti ir gali būti atšaukimas, ko mes tikrai labai norėtume išvengti. Problema yra tai, kad tos savivaldybės, kurios mažos, jos labai greitai šokinės. Užtenka kelių atvejų, vieno kito židinio ir iš geros savivaldybės gali tapti sudėtinga“, – teigia sveikatos ekspertų tarybos narys Mindaugas Stankūnas.

Tuo metu prezidentas Gitanas Nausėda toliau akcentuoja masinio gyventojų skiepijimo klausimus, aiškina, kad į šalį atvykusios vakcinos turi būti kuo greičiau sunaudotos.

„Šiandien, mano turimomis žiniomis, buvo nepanaudotas 75 000 vakcinų. Tai yra kelias ateinančias dienas net ir labai intensyviai dirbdami mes darbo absorbuoti šitą vakciną“, – kalbėjo G. Nausėda.

„Iš tų 75-ių tūkstančių vakcinų, 50 tūkstančių Lietuvą pasiekė tik vakar“, – sako I. Šimonytė.

Vyriausybė prie karantino ribojimo klausimų dar kartą planuoja sugrįžti kitą savaitę.


Rašyti komentarą...
B
Baisu
2021-03-03 21:06:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei gali maximos dirbti, leiskit ir kitoms parduotuvėms dirbti. Greit reikės nuogais užpakaliais ir basiems vaikščioti
Atsakyti
0

I
IZAURA
2021-03-03 21:21:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
V Ė J A I . Pučia, niekur neisim, erkės pabudo, dar įkąs, šiluma maišysis su šalčiu, bus perkūnas, neisim, dar nutrenks, atmainos parskrenda, pardunda, užsidarysim langus, neįlys, o svarbiausia savo žalmargute į kaimyno ūkį pas buliuką vest galėsim, dar ir kaukės jiems nedėsim, o paskui visvien namie sėdėsim, lauksim malonės iš tų, kuriuos išrinkom.
Atsakyti
-1

h
hdhd
2021-03-03 21:12:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vire vire kose ministerijose atsilose. Vaika mokinu tokios daineles pries miega.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų