„Ką daryti ir kaip gyventi toliau?“ Tokį retorinį klausimą aršiausias Vladimiro Putino kritikas Aleksejus Navalnas iškėlė po to, kai Kremlius paskelbė referendumo rezultatus, užtikrinusius V. Putinui valdžią iki kol jam sueis 83-eji. Šis ironija persmelktas vaizdo įrašas, kuriame A. Navalnas teigia, kad referendumo rezultatai neturi nieko bendra su Rusijos piliečių nuomone, buvo vienas paskutiniųjų, kurį A. Navalnas paviešino kaip „Kovos su korupcija fondo“ vadovas. Šį galybę korupcinių schemų atskleidusį fondą jis įkūrė prieš devynerius metus. Tačiau dabar rusų opozicijos lyderis skelbia tokią naujieną.
„Dėmesio. Tai ne pratybos. Mes uždarome Kovos su korupcija fondą“, – sako opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas.
Rusijos teisingumo ministerija dar spalį šį fondą pripažino esant „užsienio agentu“, o A. Navalnas jį dabar uždaro, nes pralaimėjo bylą Rusijos teisme ir gavo daugiau nei milijono eurų baudą. Įmonė „Moskovskij školnik“, kurią kontroliuoja į Jungtinių Valstijų sankcijų sąrašą įtrauktas V. Putinui artimas verslininkas Jevgenijus Prigožinas, apkaltino A. Navalno fondą šmeižtu, kai jis maitinimo paslaugas mokykloms ir darželiams teikiančią įmonę sukritikavo dėl maisto kokybės.
„Jis paprasčiausiai nuodijo mūsų vaikus. … Laimė, niekas nenumirė“, – pasakoja A. Navalnas.
Ne kartą pareigūnų krėsta nevyriausybinė A. Navalno organizacija tokių lėšų baudai sumokėti neturi, tad užsidaro, tačiau Kremliaus kritikas žada fondą iš naujo įregistruoti kaip kitą subjektą.
„Mums svarbus mūsų vardas, bet aš ne kartą sakiau: FBK – tai ne ofisas, ne popierėlis iš Teisingumo ministerijos. FBK – tai žmonės, kurie ateina čia kovoti su korupcija“, – teigia A. Navalnas.
A. Navalno fondas per devynerius metus atliko dešimtis tyrimų, kurių tikslas vienintelis – atskleisti korumumpuotų valdžios atstovų milžiniškų turtų kilmę, o populiariausias vaizdo įrašas apie buvusio premjero Dmitrjaus Medvedevo turtus, jachtas ir lėktuvus „Jis jums ne Dimonas“ „YouTube“ peržiūrėtas 35 milijonus kartų.