REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po miškus alinusių sausrų grybautojai vėl gali imti į rankas peilius bei krepšius ir keliauti į miškus – girios atgijo ir pradėjo vėl dygti grybai.

Po miškus alinusių sausrų grybautojai vėl gali imti į rankas peilius bei krepšius ir keliauti į miškus – girios atgijo ir pradėjo vėl dygti grybai.

REKLAMA

Dygsta ne šiaip sau grybai, o baravykai. Jų žmonės randa visuose šalies regionuose. Tiesa, kai kur jie visai dar mažyčiai, tačiau grybautojai tikri – šiemet baravykų užteks visiems. 

Marijampolietė Ramutė atvažiavo į netoli Marijampolės esančius miškus įsitikinti, ar tikrai pradėjo dygti grybai. Sako, girdėjusi, kad baravykai pasirodė: „Domina barvykai. Čia mūsų vietos, tai užtat važiuojam čia.“

Vargu, ar Ramutei pavyks dabar pilną kibirą baravykų pririnkti. Grybai iš tiesų pradėjo dygti, tačiau bent jau šiame miške jie dar visai mažyčiai. Bet, užėjus vienoje vietoje, galima rasti daug. Krūvoje – net penki baravykai, tik dar turi kiek ūgtelti.

Naktys šiltos, drėgmės dabar užtenka, tad už poros dienų šie baravykai galės tapti kažkieno laimikiu. Kad miškai po sausros atgijo, sako ir kitas prisiekęs grybautojas. Marijampolietis Vytas iki pietų nusprendė pažvejoti, o vėliau eis į mišką grybauti.

REKLAMA
REKLAMA

Marijampolietis Vytas teigia: „Jau vienas etapas praėjo čia tų grybų. Buvo keli lepšiai, bet susenę. Dabar jau turėtų būti kaip reikiant. Dar šiandien sakiau, kad eisiu pažiūrėt.“

REKLAMA

Nuo baravykų vaizdų pastarosiomis dienomis sprogsta socialiniai tinklai. Žmonės iš visos Lietuvos dalijasi laimikių nuotraukomis. Baravykus grybautojai namo iš miškų tempia dešimtimis, kai kurie giriasi jų radę apie šimtą. Sakoma, kad dabar geras metas grybams augti.

„Jau palankus. Ir jaunatis. Bus labai geri grybai, kirminų nebus“, – sako Vytas.

Į Suvalkijos eglynus su nekantrumu dairosi ir kiti prisiekę grybautojai. Kazys iš Dambavos kaimo sako, kad šiemet grybauti dar nebuvo. Laukė, kol tikrieji baravykai pradės dygti. Jie jau pasirodė, tik tokie mažyčiai vyro nedomina. Luktels keletą dienų, kol grybų daugiau bus ir didesnių. Kaziui toli eiti nereikia – gyvena prie miško.

REKLAMA
REKLAMA

„Tik reikia grybauti. Atvažiuokit, eisim grybauti kartu. Pernai 2 metus buvo sočiai. Anksčiau būdavo randi penkis–šešis baravykus, o pernai jau kotų neėmiau, tik galveles“, – sako Dambavos gyventojas Kazys.

Suvalkijos miškus, kaip ir didžiąją dalį Lietuvos, kamavo sausra. Grybautojai jau buvo beveik palaidoję viltį prisirinkti grybų. Gamta pasigailėjo ir kone visoje Lietuvoje pasipylė baravykai.

„Daug lyta, tai turėtų būti ir grybų. Nebus, tai nebus, parvažiuosime tuščiomis. Važiuosime kitą dieną kitur. Sausi buvo miškai, tikrai. Traškėjo net“, – sako marijampolietė Ramutė.

Baravykai dabar dygsta, kur daugiau lapuočių.

Baravykų gausa kol kas negali pasigirti grybų karaliais tituluojami dzūkai. Smėlinguose pušynuose dar kiek sausa. Tačiau be grybų dzūkai irgi nesėdi. Vėl pasirodė voveraitės.

Varėnos grybų supirkėjai sako, kad kol kas į supirktuves baravykų žmonės neatveža. O kituose miestuose baravykus supirkinėja po 3-4 eurus už kilogramą. Panevėžio turguje grybai brangūs – už nedidelę krūvelę baravykų prašoma 5 eurų. Už didesnį kiekį – ir 15 eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų