REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vasara, kai atšyla oras ir saulė šildo vis labiau, norisi ja pasilepinti, tačiau kaip reikia elgtis, kad nepakenktume savo odai, ir kaip tinkamai rūpintis jautria oda, domėjosi TV3 laida „Būk sveikas“.

Vasara, kai atšyla oras ir saulė šildo vis labiau, norisi ja pasilepinti, tačiau kaip reikia elgtis, kad nepakenktume savo odai, ir kaip tinkamai rūpintis jautria oda, domėjosi TV3 laida „Būk sveikas“.

REKLAMA

Atostogų metu labai norisi mėgautis saulės ir vandens voniomis, tačiau gydytojai sako, kad visko reikia po truputį ir su saiku. 

„Visko turi būti su saiku – tiek saulės, tiek vandens, tiek pramogų, tiek darbų. Vasara, kai mūsų nuotaika gera, mes mėgstame pasideginti, o oda pasivaikščiojus, ilgiau pasibuvus lauke, saulėje – raudona, niežti ir peršti.

Mes esame prie jūros, maudomės, vanduo druskingas ir visa druska išdžiūva – oda sausėja ir niežti. Blogas oras eisime į baseiną, o ten vanduo dezinfekuotas ir chloruotas, o chemikalų likučiai lieka“, – teigė Lietuvos alergijos ir astmos asociacijos prezidentė Violeta Kvedarienė. 

Visa tai prisideda prie mūsų odos jautrumo, sausumo ir niežėjimo, tačiau alergiškos ir jautrios odos savininkams tokios problemos pasireiškia dažniau ir stipriau. 

REKLAMA
REKLAMA

„Labiausiai kenčia alergiška oda, atopiniai dermatitai, kontaktiniai alerginiai dermatitai. Tai yra dviguba problema, nes pati oda jau turi ligą, ji linkusi ūmėti dėl vieno ar kito alergeno ir jie paprastu kremu bloga priežiūra, ji dar labiau sausėja ir situacija dar labiau blogėja.

REKLAMA

Antra pakopa – tie žmonės, kurių oda sausėja, rausta, niežti ir niekas neranda priežasties. Čia jokios odos ligos nėra, nėra tai ir alergija, tai – jautri, dirgli oda“, – sakė V. Kvedarienė

Odą įmanoma apsaugoti, bet jai reikalinga intensyvi ir priežiūra tiek prieš buvimą saulėje ar vandenyje, tiek po to. Specialistė pasidalino kitais patarimais. 

„Pirmas – visi neutralūs prausikliai, kurie nedžiovins odos. Jeigu jūs buvote baseine ar maudėtės jūroje, neužmirškite nusiprausti ir naudoti tik juos.

Yra aliejiniai prausikliai. Yra kremai, kurių sudėtyje jau yra raminančių medžiagų. Jos blokuoja sausumo, niežulio pojūtį“, – aiškino V. Kvedarienė. 

REKLAMA
REKLAMA

Profesorė teigė, kad kremų, kurie galėtų padėti, yra įvairiausių. 

„Yra kremai, kurie savo sudėtyje turi terminio vandens. Tai antra grandis, kuri galėtų drėkinti ir raminti odą. Yra kremai, kurie savo sudėtyje turi tokią medžiagą „Sensinous“, kuri nujautrina odą. Tai natūralus probiotikas, natūrali medžiaga, kuri gali padėti nenaudojant jokių rimtesnių vaistų“, – tikino V. Kvedarienė .

Nors svarbiausia profilaktika, daugelis susigriebia tik po to, kai ištinka bėda. 

„Gali padėti labai greitai. Pagalba bus jau pirmą dieną, o per 48 val., jei buvo kokie nedideli odos pažeidimai, jie gali ir išgyti“, – teigė profesorė.

Visą reportažą žiūrėkite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje. 

Laidą „Būk sveikas“ žiūrėkite kiekvieną šeštadienį 10:30 per TV3 televiziją.

VISĄ LAIDĄ PAMATYKITE ČIA:

Straipsnis parengtas pagal TV3 laidą „Būk sveikas“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų