Medikai kovoja dėl COVID-19 sergančių vaikų: papasakojo, kuo mažieji skundžiasi

Vilniaus medikai jau septinta para kovoja dėl koronavirusu sergančio 14-mečio gyvybės. Berniukas buvo nepasiskiepijęs, o koronavirusu užsikrėtė šeimoje. Apie tai praneša sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys. Sergančių vaikų ligoninėse yra ir daugiau.

Dėl koronavirusu sergančio 14-mečio jau septintą parą kovoja Vilniaus Santaros vaikų ligoninės gydytojai. Jo būklė – sunki.

„Šiuo metu Vilniuje reanimacijoje guli vaikas, dėl jo gyvybės medikai kovoja jau septinta para. Situacija yra labai sudėtinga. Vaikas 14-os metų. Jis nepasiskiepijęs. Jis užsikrėtė nuo savo artimųjų savo namuose“, – sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Gydymo įstaiga, kurioje šiuo metu yra gydomas nepilnametis, visuomenei teikti informaciją apie vaiką, jo būklę ir jam taikomą gydymą atsisako.

Šis paauglys ne vienintelis nepilnametis šiuo metu dėl koronaviruso gydomas šalies ligoninėse. Pavyzdžiui, Klaipėdos vaikų ligoninėje šiuo metu nuo koronaviruso gydomi keli kūdikiai ir paaugliai. 

Pasak ligoninės atstovės, dauguma vaikų koronavirusu užsikrečia šeimoje. Visi vaikai, patekę į ligoninę – neskiepyti.

„Jie atsiduria ligoninėje dėl to, kad daugiausiai pasireiškia dehidratacijos požymiai. Jiems reikalinga pagalba atstatyti skysčius, sumažinti karščiavimą, tačiau yra jau keletas vaikų ir su tikromis kovidinėmis pneumonijomis gulėję, kurie turi gauti pilną gydymą“, – teigia Klaipėdos vaikų ligoninės atstovė Diana Vaitkevičienė. 

Praėjusios paros duomenimis, koronavirusu Lietuvoje šiuo metu serga 358 vaikai ir paaugliai, kiek tiksliai iš jų šiuo metu ligoninėse, nei Sveikatos ministerija, nei Valstybinė ligonių kasa, nei Registrų centras pasakyti negalėjo. Paskiepytų vaikų nuo dvylikos iki aštuoniolikos metų dabar – 125 343. Tai yra beveik 70 procentų šios amžiaus grupės populiacijos.


Rašyti komentarą...
m
minde
2021-09-23 21:04:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
nepanašus tu i kuniga , o panašus i tvirkintoja , ka liepė ta ir daryk. savo protu nesivadovauk tu gi durnas. ar ne tai norėjai pasakyti.
Atsakyti
0

r
reziume
2021-09-23 21:10:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kovoja ir kovoja, ponas Dulkį, o kodėl tamsta nepadedi kovoti, kovoti, tai ne gydyti, visi vyrai turi sugebeti, o dabar vienas zodis tik likes-kovoja, tai gal nebekovokit, o tiesiog gydykit.
Atsakyti
0

T
Tinka
2021-09-23 21:26:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Asmeniškai pažistu šią šeimą ir tą vaiką. Realybę neatitinkantis reportažas - vaikas sąmoningas, neventiliuojamas aparatais o tik deguonės kauke. O be to, protuoliai, šis vaikas užsikrėtė nuo savo močiutės ,vakcinuotos pilnai 2 phizerio skiepais dar gegužę,kuri šiuo metų jau antrą savaitę guli medikamentinėj komoj pajungta prie pilnos plaučių ventiliacijos Santaros ligoninės reanimacijoje!
Taip kad čia nesuprasi kas geriau - nes kiekvienam savo.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (23)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų