Maloniai nustebina net ir po 20 metų – antros kartos „Audi A8“ apžvalga

Masyvus ir didelis, net ir po 20 metų vis dar spinduliuojantis prabanga, nors morališkai ir pasenęs – taip trumpai būtų galima apibūdinti antros kartos „Audi A8“. Kaip šiam automobiliui sekasi atlaikyti laiko išbandymus, aiškinosi laida „Autopilotas“.

„Audi“ pasirūpino, kad „A8“ turėtų plačią variklių gamą ir taip galėtų įtikti įvairiems vairuotojams. „Autopiloto“ apžvalgininko Vytenio Kudarausko išbandytas automobilis turi 3 litrų dyzelinį variklį su beveik 250 arklio galių ir tai užtikrina neblogą dinamikos ir ekonomijos santykį. Tai mūsų šalies vairuotojų pamėgtas variklis, kuris suderintas su 6 pavarų automatine pavarų dėže.

Automobilio viduje galima jaustis lyg tikrame limuzine – daug vietos sėdintiems gale, labai patogios ir komfortiškos odinės sėdynės ir daug kitų privalumų, kurie prieš du dešimtmečius buvo aukščiausias standartas.

Savo metu šis automobilis pasiūlė iš aliuminio pagamintą rėmą ir kėbulą, o tai suteikė lengvumo, nes net ir sunkiausios „A8“ neperlipa 2 tonų ribos. Kaip tokio dydžio automobiliui tai pagirtinas rezultatas net ir šiandien.

Šiuose automobiliuose montuojamos ZF tipo pavarų dėžės, kurios yra patikimos ir didelių problemų nekelia, svarbu tik laiku keisti tepalus. Taip pat šie „Audi A8“ turi pneumatines važiuokles, kurios dažniau genda ne tik dėl automobilio amžiaus ir nusidevėjimo, bet ir dėl to, nes yra pagaminta iš aliuminio.

(11 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Autopilotas. Naudoto antros kartos „Audi A8" apžvalga

Atsižvelgiant į „Audi A8“ klasę ir pradinę kainą, kai jis buvo naujas, šiandien šis automobilis kainuoja labai mažai. 2005 metais pagamintas automobilis su 3 litrų dyzeliniu varikliu atsieis 4-6 tūkstančius eurų, o net vienas brangiausių 2007 metais pagamintas modelis su 4,2 litrų dyzeliniu varikliu viso labo kainuoja tik šiek tiek daugiau nei 7000 eurų.

Kitas brandaus amžiaus prabangus sedanas ir tiesioginis „A8“ konkurentas – 7 serijos „BMW“. Žemutinė šio modelio kainos riba panaši, tačiau brangiausi bavarų limuzinai kainuoja mažiau nei „Audi A8“.

Nors ir beveik 20-ies metų, tačiau antros kartos „Audi A8“ gali maloniai nustebinti trimis dalykais – sąlyginai maža kaina, komfortišku važiavimu ir gera važiavimo dinamika. Tačiau automobilio priežiūra nepigi, o bet koks gedimas gali pareikalauti nemažų investicijų.

Visą automobilio apžvalgą žiūrėkite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.

Laidą „Autopilotas“ žiūrėkite kiekvieną šeštadienį 10:00 per TV6 televiziją.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:

Straipsnis parengtas pagal TV6 televizijos laidą „Autopilotas“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų