• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europos vaistų agentūra masiniam naudojimui Europos Sąjungoje patvirtinto trečiąją švedų ir britų farmacijos milžinės „AstraZeneca“ vakciną. Ja skiepyti leista visus vyresnius nei 18-os metų asmenis.

Europos vaistų agentūra masiniam naudojimui Europos Sąjungoje patvirtinto trečiąją švedų ir britų farmacijos milžinės „AstraZeneca“ vakciną. Ja skiepyti leista visus vyresnius nei 18-os metų asmenis.

REKLAMA

Tiesa, šios vakcinos patvirtinimą ir toliau seka nemalonumui. Įpykęs dėl mažesnių nei žadėti busimo vakcinos kiekių, Briuselis pranešė įvedantis eksporto kontrolės schemą. Jeigu Briuselio nuomone farmacininkai gudraus – jiems iš Europos vakcinos išvežti nebus leidžiama.

Vakar Madrido, o šiandien jau ir Barselonos ligoninės skelbia, kad stabdo gyventojų vakcinavimą nuo koronaviruso. Tiek „Pfizer“, tiek „Moderna“ vakcinos siuntos vėluoja, tad vien Katalonijoje 10 000 regiono gyventojų negali gauti antro skiepo. Skaičiuojama, kad dabartiniais tempais iki vasaros skiepus suleisti pavyks ne daugiau kaip 14 procentų šalies gyventojų, nors iki rudens planuota vakcinuoti trims iš keturių ispanų.

„Dėl „Pfizer“ vakcinos tiekimo sutrikimų nustojome leisti pirmą jos dozę. Laukiame, kol situacija normalizuosis, kad galėtume baigti skiepyti visą personalą“, – sako San Pau ligoninės specialistas Dr. Rafael Padro.

REKLAMA
REKLAMA

Europos Sąjunga vylėsi, kad šiandien patvirtinus „AstraZeneca“ vakciną situacija vakcinavimo centruose Europoje pagerės. Tačiau „AstraZeneca“ paskelbė, kad dėl problemų gamyklose Belgijoje ir Nyderlanduose artimiausiu metu bendrijai  pristatysianti ne 80 mln. žadėtų vakcinos dozių, o tik 31 mln.

REKLAMA

Dar vakar Briuseliui pareikalavus trūkumą padengti iš gamyklų Jungtinėje Karalystėje, farmacijos bendrovė tą padaryti atsisakė. Pasipiktinusi Europos Komisija šiandien paviešino sutartį su „AstraZeneca“ dar kartą pareikalavo laikytis joje numatytų įsipareigojimų tiekti vakciną iš Jungtinės Karalystės gamyklų.

„Skaidrumas ir atsakomybė yra labai svarbūs norint gauti Europos piliečių pasitikėjimo ir užtikrini, kad jie pasitikėtų Europos Sąjungos įsigytos vakcinos veiksmingumu“, – pasakoja Europos Komisijos atstovas Ericas Memeris.

REKLAMA
REKLAMA

Negavusios žadėtos vakcinos Eurobloko narės vis garsiau kalba apie tai, kad blokuos Europoje pagaminamos vakcinos eksportą į Jungtinę Karalystę, jeigu paaiškės, kad į šią šalį gabenamos Belgijoje ir Nyderlanduose pagaminamos vakcinos.

„Europos Sąjungos šalys kartu investavo į vakcinos kūrimą ir dabar tikisi gauti grąžos. Mes nesakome „Europa pirmiausia“, tik norime gauti savo teisėtą dalį“, – teigia Vokietijos sveikatos apsaugos ministras Jensas Spahnas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vengrija vėluojančių skiepų problemas sprendžia savaip. Praėjusią savaitę Budapeštas išimties tvarka patvirtino Rusijoje gaminamą „Sputnik V“, o šiandien ir kinišką „Sinopharm“ vakciną.

O kol vakciną tiekiančios bendrovės bando įsitvirtinti naujose rinkose, amerikiečių biotechnologijų firma „Novavax“ paskelbė dar vienos šiuo metu išbandomos vakcinos rezultatus. Ją išmėginus 15 000 savanorių Jungtinėje Karalystėje buvo nustatytas beveik 96 proc. veiksmingumas prieš pradinę koronaviruso atmainą ir beveik 86 proc. atsparumas prieš labiau užkrečiama britišką jos mutaciją.

Visgi prieš Pietų Afrikoje pradėjusią plisti atmainą veiksmingumas siekia tik iki 60 procentų. Europos Sąjunga šios vakcinos kol kas įsigyti neplanuoja.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų