REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Baltarusijos diktatorius Aliaksandras Lukašenka grasina Vakarams ekonominėmis sankcijomis. Kerštą režimas žada nedelsiant.

Baltarusijos diktatorius Aliaksandras Lukašenka grasina Vakarams ekonominėmis sankcijomis. Kerštą režimas žada nedelsiant.

REKLAMA

Atsakant į ketvirtadienį oficialiai paskelbtą jau penktą ES sankcijų paketą, režimas ne tik pats žada sankcijas, bet ir paviešino propagandinę knygą apie Lietuvos ir Lenkijos nusikaltimus prieš pabėgėlius, kur mūsų pareigūnus ir valdžią lygina su fašistais.

„Lenkijos ir Lietuvos nusikaltimai prieš pabėgėlius: faktai ir liudijimai“ – tai vos per dvi savaites sukurptos ir jau net atspausdintos knygos pavadinimas. Lukašenkos režimui pavaldžios įstaigos vakar iškilmingai pristatė knygą, kurioje kaltina Lenkiją ir Lietuvą nežmonišku elgesiu su migrantais.

Knygoje viskas išdėstyta taip, kaip jau įprasta girdėti kalbant Lukašenką: Vakarai sugriovė Artimuosius Rytus, Merkel pakvietė migrantus į Europą, o lietuviai ir lenkai dabar jų neįsileidžia ir kankina pasienyje. Propagandinėje režimo knygoje mes prilyginami fašistams: „Bet ir šiandien prie valstybės vairo Vilniuje ir Varšuvoje – dvasiniai hitlerinių budelių palikuonys.“

REKLAMA
REKLAMA

Propagandiniame leidinyje, žinoma, nėra nė užuominos į Lukašenkos organizuojamą migrantų išnaudojimą pasienyje, baltarusių pareigūnų smurtą prieš juos, šūvius ir organizuojamus sienų šturmus. 

REKLAMA

„Svarbiausia dalis sankcijų apie kurią mažai kalbama, nes mes žiūrim, kokios ten įmonės, įstaigos ar pavardės įrašytos – bet, visų pirma, tai yra teisinis instrumentas. Tai reiškia nestabdant migrantų srauto ES gali grįžti prie tolimesnių sankcijų ir jau turi teisinį instrumentą sankcionuoti prisidedančius juridinius ir fizinius asmenis prie migrantų gabenimo“, – teigia užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

Ministras neslepia – Europa jau diskutuoja dėl tolesnių sankcijų paketų, jei Lukašenka neaprims. Bent jau viešai diktatorius pyksta, šiandien jis jau grasina Vakarams paskelbti savo ekonomines sankcijas.

REKLAMA
REKLAMA

„Mūsų ekonomika susiduria su beprecedenčiu spaudimu iš išorės. Agresyvi retorika ir ne tik retorika, bet ir veiksmai išlieka. Reiškia reikia nuodugniai peržiūrėti mūsų veiksmus“, – kalba A. Lukašenka.

Režimas žada jas paviešinti artimiausiu metu.

„Sąrašas bus pakankamai platus. Tai jau bus ne asimetrinės priemonės ir ne formalios, o ekonominės priemonės, atsakant į tai, kokį spaudimą patiriame mes“, – sako režimo premjeras Roman Golovčenko.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Diktatoriaus įtūžį dėl tvirtos ES laikysenos lieja jo propagandiniuose kanaluose dirbantys jo padlaižiai.

„Lietuva humaniškai ir tvirtai susitvarko su humanitarine krize. Taip pareiškė EK vadovė Ursula Von Der Leyen. Ursula – tu ne žmogus, ne moteris. Tu – padaras, smirdantis mėšlas.

Linkiu tau ir visai tavo EK patiems pajusti lietuvišką humanizmą. Kad tave išprievartautų, sumuštų galvą, krūtinę, nugarą iki sąmonės praradimo ir įkišę į miegmaišį išmestų prie Baltarusijos sienos. Kad nehumaniški baltarusių medikai tave rastų ir išgelbėtų tavo nieko vertą gyvybę“, – kalba režimo propagandistas Gregorijus Azarionok.

Deja, tokia propaganda dieną iš dienos pumpuojama į baltarusių smegenis per valstybinius kanalus, kuriuose Lukašenka vaizduojamas migrantais besirūpinančiu ir eilinius baltarusius mylinčiu lyderiu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų