REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Per praėjusią parą, nuo ketvirtadienio vidurnakčio iki penktadienio, iš Baltarusijos į Lietuvą nepateko 33 migrantai, tai bandę padaryti draudžiamose vietose. 

Per praėjusią parą, nuo ketvirtadienio vidurnakčio iki penktadienio, iš Baltarusijos į Lietuvą nepateko 33 migrantai, tai bandę padaryti draudžiamose vietose. 

REKLAMA

Trečiadienį į Lietuvą neįleisti 37 migrantai, antradienį neįleistųjų buvo 35, pirmadienį – 4, sekmadienį – 75, šeštadienį – 108, penktadienį – 45. 

Ketvirtadienį į Lietuvą dėl humanitarinių priežasčių įleistų užsieniečių nebuvo. 

VSAT Pagėgių rinktinėje ketvirtadienį buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną

Vilkaviškio rajono policijos pareigūnai Pagėgių pasieniečiams perdavė Estijos pilietį ir 4 irakiečius. Nustatyta, kad pastarieji savavališkai pasišalino iš užsieniečių registracijos centro Latvijoje, o estas automobiliu „Volkswagen Toureg“ irakiečius gabeno į Vakarų Europą. Pirminiais duomenimis, šios ketveriukės kelionės tikslas – Vokietija.

Estijos pilietis po apklausos uždarytas tarnybinėse patalpose viename iš VSAT padalinių. Jam gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki šešerių metų.

REKLAMA
REKLAMA

Visi keturi Irako piliečiai šiandien bus perduoti Latvijos sienos apsaugos tarnybos pareigūnams.

Nuo rugpjūčio pradžios, kai pasieniečiai įgijo teisę neįsileisti draudžiamose vietose iš Baltarusijos einančių užsieniečių, jų į Lietuvą nepateko 7 773 (vidurnakčio iš ketvirtadienio į penktadienį duomenys). 

REKLAMA

Tarnybinių ginklų profesionaliai migrantų krizės metu veikiantiems Lietuvos pasieniečiams ir jiems talkinantiems kariams praėjusią parą pasienyje panaudoti neteko. Sienos kontrolė Lietuvos pusėje vykdoma sustiprintu režimu.

Vyriausybė spręs dėl nepaprastosios padėties pasienyje pratęsimo

Ministrų kabinetas penktadienį planuoja apsispręsti dėl nepaprastosios padėties pasienyje su Baltarusija pratęsimo ir pasienyje su Lenkija įvedimo.

Galutinį sprendimą dėl to turėtų priimti Seimas kitą savaitę.

Dar mėnesiui pratęsti nepaprastąją padėtį norima nemažėjant įtampai dėl neteisėtos migracijos iš Baltarusijos.

REKLAMA
REKLAMA

Teisinis režimas galiotų dešimties kilometrų nuo sienos ruože ir migrantų apgyvendinimo vietose galiotų iki 2022 metų sausio 9 dienos 24 valandos.

Vidaus reikalų ministerija nurodo, kad nutarimu siekiama praplėsti ir nepaprastųjų priemonių (atgrasančius veiksmus, psichinę, o kritiniu atveju – ir fizinę prievartą) taikymą, kad jie būtų leistini ne tik bet kurioje pasienio vietoje, bet ir pasienio kontrolės punktuose – taip, pasak VRM, siekiama užkardyti galimas provokacijas.

Į Lietuvą šiemet pateko daugiau nei 4,2 tūkst. migrantų, nuo rugpjūčio apgręžta daugiau nei 7,3 tūkstančio.

Lietuva ir kitos Vakarų šalys kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Gamink išmaniai


TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų