Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Darbdaviai, kurie neišgali mokėti didelių algų, sako susiduriantys su Lietuvoje dar nematyta situacija. Pašalpos taip išaugo, kad žmonėms dirbti už minimalią algą ar kiek didesnę algą jau nebeapsimoka. Tačiau su tuo nesutinka bedarbiai ir reikalauja mokėti žmoniškus atlyginimus.

Darbdaviai, kurie neišgali mokėti didelių algų, sako susiduriantys su Lietuvoje dar nematyta situacija. Pašalpos taip išaugo, kad žmonėms dirbti už minimalią algą ar kiek didesnę algą jau nebeapsimoka. Tačiau su tuo nesutinka bedarbiai ir reikalauja mokėti žmoniškus atlyginimus.

REKLAMA

Plačiau apie šią situaciją domėjosi laidos „Karštai su tv3.lt“ žurnalistai.

Bedarbiai diktuoja sąlygas darbdaviams

Lietuvos bedarbių karaliumi tituluojamas Zenonas Zebkinas spjaudosi keiksmais ir nepagarbiais epitetais.

„Gyvulių gyvuliai…“, – valdžią pravardžiavo Z. Zebkinas.

Garsaus bedarbio pyktį sukėlė valdžios pažadai nuo kitų metų minimalią algą kelti nuo 468 iki 533 eurų į rankas.

„Minimali alga turėtų būti apie 1000 eurų. Tai, gyvuliai, kelkit minimalią algą!“, – kad tai padėtų įsitikinęs Zenonas.

REKLAMA

533 eurai Zenonui – ne pinigai. Todėl kaip nedirbo, taip nedirbs.

„Jeigu man dabar dirbti, tai į save reikia investuoti pinigus. Reikia man teises išsilaikyti. Man iš namų iki darbo nusigauti reikia automobilio. Aš faktiškai neturiu galimybės“, – tikino bedarbis.

Z. Zebkinas džiaugiasi, nes pagaliau į Lietuvą atėjo bedarbystės aukso amžius, kai bedarbiai diktuoja darbdaviams savo sąlygas, o ne atvirkščiai.

„Tai aš dabar eisiu už dyką dirbt? Man reikia uždarbio, savo darbo valandą įvertinu nei daug, nei mažai – 10 eurų. Duokit man 10 eurų už valandą ir tada aš eisiu, kitaip aš nematau reikalo. Jeigu darbdavys pradeda tyčiotis, tai jis gali sakyti: aš spjausiu tau į veidą ir eisiu ant pašalpų“, – tikino žymusis Lietuvos bedarbis.

Panevėžio rajone gyvenančiam Zebkinui pasiūlymai dirbti pastaruoju metu pilasi, kaip iš gausybės rago, tačiau Zenonas darbdaviams rodo špygas ir siunčia eiti namo.

REKLAMA
REKLAMA

„Paskambino man ūkininkas, sako surink brigadą, akmenis rinkt reikės. Tai paklausiau, kiek mokės. Sako, kad po 20 eurų per dieną. Įsivaizduojat, akmenis...  Lakstyt po laukus ir rinkt už 20 eurų. Sako, kad čia didelius pinigus duodu. Tai kas tas 20 eurų? Tai aš pasakiau: iš kur aš gausiu tokių balvonų?“, – pasakojo Zenonas.

Kalta dosni pašalpų sistema?

Šiuo metu bedarbiui Z. Zebkinui kompaniją Lietuvoje palaiko apie 200 tūkstančių bedarbių. Tai skaičius žmonių gyvenančių visoje Panevėžio apskrityje.

„Čia yra du dalykai, vienas dalykas yra norėti, o kitas – galėti. Galbūt dalis darbuotojų nori eiti ir užimtų darbo vietas, kurios yra laisvos, tačiau, pavyzdžiui, gal gyvena per toli nuo darbo vietos, arba neturi tinkamos kvalifikacijos darbo vietai, tai todėl ir neužima tų darbo vietų“, – sakė naujienų portalo tv3.lt verslo naujienų redaktorius Martynas Žilionis.

Dosni pašalpų sistema ir nevaldomas šešėlis Lietuvoje užaugino šimtus tūkstančių darbo vengiančių žmonių.

REKLAMA
REKLAMA

„Yra tokių žmonių, kurie susiskaičiavę ir tikrai mato, kad jiems dirbti už minimalų atlyginimą, pavyzdžiui, mažiau apsimoka, negu gauti visas išmokas, visas lengvatas ir visą paramą, kurią jie dabar gauna iš valstybės“, – teigė M. Žilionis.

„Visa mūsų pašalpų sistema sukonstruota taip, kad tau lieka, jeigu tu pradėsi dirbti, apie 30-40 eurų, tai yra taip vadinami nedarbo spąstai“, – tikino Lietuvos darbdavių konfederacijos vadovas Danas Arlauskas.

Tačiau kalbos apie nedarbo spąstus bedarbio Zenono nė kiek nejaudina. Norite, kad Z. Zebkinas dirbtų pas jus? Prašome – Zenono įkainiai nenusileidžia mokytojų ir mokslo daktarų su keturiais aukštaisiais atlyginimams.

„Tai užtektų taip 1000-1200, iki 1500 eurų. Bet tokių darbų kaime tai tikrai negausi. Tie darbai nuo 400 eurų, o tave išsunkia kaip slyvą“, – tikino Z. Zebkinas.

„Yra beviltiškų bedarbių“

Zenonas nudrožė ir pas vietos seniūną Virgilijų Šležą reikalauti gerai apmokamų darbo vietų ir ginti bedarbių teisių į pašalpas. Zenonas pareiškė, kad nori seniūno atlyginimo.

REKLAMA
REKLAMA

„Kiek jis ateis tų lapų pagrėbti. Jeigu jis ateis 20 dienų pagrėbti, kiek yra darbo dienų, tai jis turi gauti minimumą. O jei jis tik vieną dieną rado sveikatos pasikelti nuo kaladės, tai jis turi gauti 10 eurų ar 5“, – sako Paįstrio seniūnas Virgilijus Šležas.

„Už 800 reikia kaip robotui dirbt. Man jau 50 metų, aš nepakelsiu. Ten reikia jaunų žmonių energingų, vis dėlto pas mane kraujo spaudimas apie 200“, – aiškino Zenonas.

Paįstrio seniūnas Virgilijus Šležas girdėdamas bedarbio pasiteisinimus prarado paskutinę viltį ir tikėjimą. Greičiau akmuo prakalbės nei Z. Zebkinas dirbti pradės.

„Yra tokie beviltiški bedarbiai, jiems negali paduoti šiukšlių rinkti, kai didelis vėjas, nes užpus maišą ant veido, jis uždus, jis nesugebės jo nukrapštyt“, – sakė vilties nebeturintis seniūnas.

„Laisva darbo rinka be pašalpų, be stabilaus mėnesinio atlyginimo yra niekas. Pašalpa yra būtina! Pašalpa yra ne dėl to duodama, kad tam, kuris nukrito, bet tam, kuris dirba, kad jis galėtų darbdaviui paprieštarauti, kad, jeigu tu iš manęs tyčiosis, aš išeisiu. Va kur esmė yra“, – įsitikinęs Z. Zebkinas.

Visą reportažą žiūrėkite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.

Laidą „Karštai su tv3.lt“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19:30 per TV3 televiziją.

VISĄ LAIDĄ PAMATYKITE ČIA:

Ko jus ji vadinat veltedziu cia jus kvailiai kurie lenkiat kuoras uz kapeikas ir tylit ir kitus visaip vadinat jis teisingai kalba uz 20 eur isunkia kaip slyva is kitos puses kur detis zmonems bet as ji palaikau uz jo nuomone buwo litai buwo neblogai o kai atejo ziauras taip ir atejo ziauru zmoniu atzvilgiu
Šaunuolis Zebkinas, kam tie seniūnai reikalingi , kai yra savivaldybės, merai , ir galybe valdininku miesteliuose, ne kiekvienam kaime felčerė yra , bet jau seniūnų su 15 dykaduoniu komanda, tai kiekvienam kaimely
O zebkinas saunuolis! Nesileidzia isnaudojamas! Kad daugiau tokiu butu! Vergvaldziai kitaip elgtisi.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų