• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Manoma, kad venų varikozė atsirado kartu su žmogaus evoliuciniu vystymusi. Pradėjus vaikščioti dviem kojomis veniniai kraujotakai širdies link teko įveikti gravitacijos jėgą, todėl venose išsivystė vožtuvų sistema.

Manoma, kad venų varikozė atsirado kartu su žmogaus evoliuciniu vystymusi. Pradėjus vaikščioti dviem kojomis veniniai kraujotakai širdies link teko įveikti gravitacijos jėgą, todėl venose išsivystė vožtuvų sistema.

REKLAMA

TV8 laidoje „Sveikas rytojus“ specialistai aiškino, kad dėl vožtuvų funkcijų sutrikimų žmonėms dažnai išsivysto lėtinio pobūdžio susirgimas – venų varikozė, dėl kurios pirmųjų simptomų žmonės dažniausiai kreipiasi pas odos specialistus.

„Pirmiausia, žmonėms tai yra estetinė problema, todėl jie eina pas dermatovenerologą. Aš savo kabinete bent kartą per dieną priimu pacientą su kojų venų problemomis. Tokiu atveju mano pirmas klausimas būna, ar jūs buvote pas angiochirurgą.

Jei atsakymas yra ne, tai tada aš iš karto nukreipiu pas savo kolegą, nes tai, ką mes matome odos paviršiuje, kas mums trukdo, tai tik ledkalnio viršūnė. Problema dažniausiai yra gerokai giliau“, – teigė dermatovenerologė Jurgita Karčiauskienė.

REKLAMA
REKLAMA

Venų varikozę lydi ir varginantys simptomai – kojų sunkumas darbo dienos pabaigoje, patinimas, mėšlungis naktimis. Tai pirmieji venų nepakankamumo požymiai, į kuriuos nevertėtų numoti ranka. Vėliau ligai progresuojant venos išsiplečia, susidaro venų mazgai, kurie gali būti ir nematomi.

REKLAMA

„Pagrindiniai rizikos veiksniai – amžius, lytis. Deja, bet moterims žymiai dažniau pasireiškia ši liga nei vyrams. Tai susiję su hormoniniais pokyčiais, nėštumais. Įtakos gali turėti ir viršsvoris, kadangi dėl svorio kojose padidėja spaudimas, kuris šią bėdą išprovokuoja“, – sakė kraujagyslių chirurgė Greta Mickevičiūtė. 

Medikės teigė, kad kuo ankščiau imamasi priemonių, tuo liga lengviau yra gydoma. Juo labiau, kad užleista liga gali sukelti sudėtingų komplikacijų.

„Už to slypi giliųjų venų varikozė, kur yra mazgai. Ten kraujas – sustojęs, todėl jis gali virsti trombais, kurie gali nukeliauti į vidaus organus ir sukelti kraujagyslės emboliją ir jų nekrozę. Dėl to galite pradėti ir dusti“, – aiškino J. Karčiauskienė

REKLAMA
REKLAMA

„Negydant ir nesikreipiant pagalbos gali įvykti, ir kartais įvyksta, plaučių trombozė. Ji pasireiškia dusuliu, žmogus negali prakvėpuoti. Tai ūmi būklė, dėl kurios jau reikia kreiptis skubios pagalbos. Tai rimta komplikacija“, – teigė G. Mickevičiūtė.

Europos kardiologų draugija skelbė, kad sergant lėtine venų liga padidėja mirties rizika. Esant varikozei kojų venose gali susiformuoti trombų, kurie neretai tampa ūmios mirties priežastimi.

„Pirmiausia venų kraujas grįžta į plaučius, tačiau po to jis keliauja į širdį, todėl trombas ten taip pat gali nukeliauti. Gali patekti ir į dar kitus organus“, – sakė dermatovenerologė.

Kaip šią ligą išgydyti, sužinokite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje. 

Laidą „Sveikas rytojus“ žiūrėkite kiekvieną sekmadienį 12 val. per TV8 televiziją.

VISĄ LAIDĄ PAMATYKITE ČIA:

Straipsnis parengtas pagal TV8 laidą „Sveikas rytojus“. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų