Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kremlius platina propagandinius vaizdo įrašus su neva pasidavusiais Mariupolio gynėjais. Vaizdai iš nežinia kur esančių „barakų“ ir ligoninės, o kariai juose giria ir maistą, ir gyvenimo sąlygas, ir tai, kaip su jais elgiasi rusų okupantai. Žodžiu, sako viską, ką reikia propagandai.

Kremlius platina propagandinius vaizdo įrašus su neva pasidavusiais Mariupolio gynėjais. Vaizdai iš nežinia kur esančių „barakų“ ir ligoninės, o kariai juose giria ir maistą, ir gyvenimo sąlygas, ir tai, kaip su jais elgiasi rusų okupantai. Žodžiu, sako viską, ką reikia propagandai.

REKLAMA

Patvirtinimų, kad tai tikrai Ukrainos kovotojai – nėra. Beje, Rusija skelbia, kad nuo pirmadienio „Azovstalyje“ ginklus sudėjo jau daugiau nei 1700 Mariupolio gynėjų.

Rusijos gynybos ministerijos paviešintas vaizdo įrašas rodo neva Novoazovsko ligoninę Donecke, kurioje gydomi iš „Azovstal“ rusų atvežti Mariupolio gynėjai. Tiesa, neaišku, ar tai iš tiesų Ukrainos kariai, kadangi okupantai nei jų vardų, nei pavardžių neviešina:

„Maisto yra. Gydytojų yra. Ačiū.“

„Mane sutvarstė, maisto davė. Negaliu skųstis.“

Kitas vaizdelis iš nežinia kur esančio „barako“. Taip pat, kaip teigiama, su Mariupolio gynėjais. Kad ir kas jie bebūtų, rusai juos dabar išnaudoja savo propagandai. Akivaizdu, į kamerą vyrai sako tai, ką reikia sakyti:

REKLAMA

„Ryte buvo makaronų sriuba. Pietums irgi sriuba su koše. Vakarienės dar laukiame.“

„Čiužiniai, užklotai yra. Maistas adekvatus. Užtenka ir maisto, ir visko. Sąlygos geros.“

„Tikrai nesitikėjau. Tai, ko tikėjomės, ir tai, ką gavome… Viskas geriau nei tikėjomės.“

Koks kitų rusų rankose atsidūrusių Ukrainos karių likimas, kol kas neaišku. Maskva skelbia, kad iš viso jau pasidavė daugiau nei 1700. Kiek Mariupolio gynėjų dar liko gamykloje, nežinia. Kyjivas to neskelbia.

„Rusijos ginkluotosios pajėgos tęsia specialiąją karinę operaciją Ukrainoje. Nuo gegužės 16 d. jau pasidavė 1730 karių, įskaitant 80 sužeistų“, – kalba Rusijos gynybos ministerijos atstovas Igoris Konašenkovas.

Rusija jau paskelbė pergalę mūšyje dėl strategiškai svarbaus Mariupolio. Tik į savo rankas rusų pajėgos perima ne klestintį ir gyvybingą miestą, o miestą, virtusį tikru vaiduokliu. Visgi Mariupolio meras sako, kad nors mūšiai uostamiestyje baigėsi, tūkstančių žmonių gyvybėms vis tiek iškilęs pavojus.

REKLAMA
REKLAMA

„Užkrečiamosios ligos, dizenterija, cholera gali atsirasti dėl Mariupolyje neveikiančių nuotekų sistemų ir masinių laidojimo vietų, kurios atsirado Rusijos kariuomenei nužudžius daugiau nei 20 tūkstančių gyventojų“, – sako Mariupolio meras Vadymas Boičenko.

Ukrainoje teisiamas rusų karys, bet puolimas tęsiasi

Antroji rusų kario, 21-erių Vadimo Šišimarino teismo diena. Nužudyto 62-ejų metų vyro našlė kario paklausė, ar rusų karys gailisi? Štai ką jis atsako: „Taip, prisiimu kaltę. Žinau, kad negalėsite man atleisti, bet atsiprašau už viską, ką padariau.“

Savo ruožtu Ukrainos pajėgos Rytuose ir toliau bando stabdyti priešo veržimąsi. Per specialiąją operaciją kariai Luhansko srityje užminuoja tiltą, jungiantį Sievierodonetską ir Lisičanską su Rubižne.

Po galingo smūgio tiltas išlekia į orą ir belieka tikėtis, kad tai bent iš dalies Ukrainos pajėgoms padės pasiekti tikslą sulėtinti rusų veržimąsi į Luhansko sritį.

Mykolajivas: vietoje to, kad vietos gyventojai džiaugtųsi pavasariu, jie kasdien kenčia okupantų smūgius. Senyva moteris iš kone visiškai sugriauto namo bando gelbėti smūgį atlaikiusius svarbesnius daiktus. Ji dar ištikta šoko ir negali pratarti nė žodžio.

REKLAMA
REKLAMA

Į Mykolajivą nuvykęs TV3 žinių bendradarbis Ukrainoje Denisas Dudinskis sako, kad rusų pajėgos miestą apšaudo nuolat.

„Rusų kariai yra vos už kelių kilometrų nuo miesto ribų. Prasiveržti arčiau miesto jie negali, nes Ukrainos ginkluotosios pajėgos duoda jiems tinkamą atkirtį. Dėl to rusų kariai tiesiog apšaudo miestą, tiesiog apšaudo civilių rajonus. Kiekvieną dieną, po kelis kartus per dieną, į taikius Mykolajivo rajonus skrenda raketos, bombos, sviediniai, minos. Žudo žmones. Matote sunaikintus pastatus“, – kalba D. Dudinskis.

Beje, Rusija skelbia Ukrainoje naudojanti ir naujos kartos lazerinius ginklus, kurie neva per kelias sekundes gali sudeginti dronus ir kitą įrangą. Tačiau V. Zelenskis pašiepia šiuos Kremliaus pranešimus ir lygina su tais, kuriuos prieš pralaimėjimą skelbdavo nacistinė Vokietija.

„Nacistinės Vokietijos propagandoje buvo toks terminas „wunderwaffe“. Stebuklingas ginklas. Ir štai matome, kad trečiąjį karo mėnesį Rusija bando rasti savo „wunderwaffe“. Tariamai lazerį. Visa tai aiškiai rodo visišką invazijos nesėkmę“, – teigia V. Zelenskis.

REKLAMA
REKLAMA

O kol Rusija giriasi gal ir nebūtais ginklais, V. Zelenskio patarėjas O. Arestovičius rusus „trolina“ su vaikišku tanku.

Beje, Jungtinės Karalystės gynybos ministerija savo žvalgybos informacijoje skelbia, kad V. Putinas ėmėsi atleidinėti savo aukšto rango karo vadus. Štai generolas leitenantas Sergejus Kiselis, vadovavęs elitinei 1-ajai gvardijos tankų armijai, nušalintas, nes jam nepavyko užimti Charkivo. Viceadmirolas Igoris Osipovas, vadovavęs Rusijos Juodosios jūros laivynui, po to, kai nuskendo kreiseris „Moskva“.

O Valerijus Gerasimovas, Rusijos generalinio štabo viršininkas, britų žvalgybininkų teigimu, greičiausiai lieka poste, tačiau neaišku, ar ne tik dėl akių.

Paaiškėjo ir V. Putino likimo ironija. Į sankcijų sąrašus įtraukta V. Putino dukra Jekaterina augina penkerių metų dukrą, kurios tėvas – Zelenskis. Tiesa, jo vardas ne Volodymyras, o Igoris. Vokietijos leidinys „Der Spiegel“ praneša, kad Igoris Zelenskis – buvęs Bavarijos valstybinio baleto teatro meno direktorius – yra V. Putino dukros partneris. Jam šiemet esą teko palikti darbą, nes jis nepasmerkė Rusijos karo prieš Ukrainą. Internautai juokauja, kad faktas, jog V. Putino šeimoje yra I. Zelenskis jį gali greičiau nuvaryti į kapus nei vėžys, kuriuo jis, kaip manoma, dabar serga.

TOLIAU SKAITYKITE
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų