Klimatologo žinia laukiantiems šiltesnių orų: „Deja“

Šalies padangę vis labiau gaubiant pilkiems debesims, dalis gyventojų ima nekantriai laukti šiltesnių orų. Tačiau klimatologai atviri – orai tik vės, o ir bobų vasaros galime nesulaukti.

Kokių orų galime tikėtis, TV3 žinių „Dienos komentare“ atskleidė klimatologas Arūnas Bukantis.

Vos prieš savaitę mes džiaugėmės šiluma, saule, o dabar lietus ir apsiniaukę debesys. Bet gal tai tik trumpalaikis atvėsimas?

Deja, čia nėra trumpalaikis atvėsimas, kadangi jau ir rugpjūčio mėnuo buvo pusantro laipsnio vėsesnis už normą, ir pirmasis rugsėjo dešimtadienis neypatingai šiltas. O dabar galima sakyti, kad ateina spalio pabaigai būdingi orai – dienos temperatūra ateinančią savaitę jau nebepakils netgi iki 10 laipsnių, o naktimis numatomos net ir šalnos.

Aišku, pajūryje bus šilčiau, bus net ir 2-3 laipsniais šiltesnės naktys ir dienos. O tokia situacija susiklostė dėl to, kad virš šiaurės rytų Europos yra susisukęs didelis, labai šaltas arktinės kilmės anticiklonas, o į rytus nuo Lietuvos yra žemo slėgio centras. Ir taip yra pumpuojamas labai šaltas oras iš šiaurės rytų, ir dėl to, deja, temperatūra jau nekyla taip aukštai, kaip norėtųsi.

Bet dar laukiam tos bobų vasaros. Kada ji turėtų ateiti pas mus?

Bobų vasara apskritai yra toks reiškinys, kuris yra nereguliarus, jo trukmė būna įvairi – kartais būna tik 2-3 dienos šiltesnės. Paprastai bobų vasaros sulaukiame po lygiadienio. Šiemet lygiadienis yra rugsėjo 22 dieną, tai po tos dienos jau galima tikėtis ir šiltesnių orų, bet šiemet prognozės nėra palankios.

Kiek peržiūrėjau įvairių sinoptinių duomenų, galimas tik šioks toks atšilimas nuo rugsėjo 25 dienos. Bet jis nebus ypatingai malonus kaip buvo pernai, temperatūra šiemet galėtų pakilti nebent iki 15-16 laipsnių.

Ar tai reiškia, kad turime pripažinti, kad su šiluma jau viskas ir atėjo ruduo?

Taip, galima sakyti, kad kartu atėjo tiek meteorologinis, tiek kalendorinis ruduo. Kaip tik paskutinėmis rugpjūčio, pirmomis rugsėjo dienomis vidutinė paros temperatūra nukrito žemiau 15 laipsnių, o tai yra ženklas, kad vasara baigėsi.

Deja, kokių nors vasaros sugrįžimų tikrai nenumatome, tiktai nebent kelios šiek tiek šiltesnės dienos, kurios galbūt keletu bruožų primins bobų vasaros orus.

Visą pokalbį su klimatologu žiūrėkite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.


Rašyti komentarą...
V
Vasara
2021-09-17 17:15:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nepergyvenkite, aš vistiek sugrįšiu
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų