bobų vasara

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „bobų vasara“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „bobų vasara“.

Štai ir viskas: Lietuvoje džiaugtis liko nedaug – greitai „išjungsime vasarą“

Šis rugsėjis, tikėtina, bus šilčiausias per 245 metus, mat pagal orų stebėjimų duomenis dar nė nesibaigė meteorologinė vasara. Vis dėlto džiaugtis liko neilgai – meteorologai įspėja, kad orai netrukus atvės. Šiais metais rugsėjo mėnuo išsiskiria neįprastai dideliu šiltų dienų skaičiumi. Iki pat rudens lygiadienio (rugsėjo 23 d.) oro temperatūra beveik visoje Lietuvoje nenukrito žemiau 15 laipsnių.
Orai 2023-09-27

Pamačiusi vaizdą pievoje į rankas čiupo kamerą: kitiems nubėgtų šiurpai

Lietuvoje jau spėjusi įpusėti Bobų vasara gyventojus džiugina ne tik puikiais orais, bet ir įspūdingais reginiais. Štai pamatyti vorų suregztus tinklus galima ne tik namuose, tačiau ir pievose. Pastarosiose vaizdas iš tiesų įspūdingas – šiek tiek keliantis šiurpą, tačiau nepraslystantis pro orų entuziastų akis.  Vakar ryte, apie 9:40 val. į lauką išėjusi Daiva Karpavičienė-Gudė į rankas išsyk griebė kamerą norėdama užsikfuoti įspūdingą reginį.
50 2023-09-26

Rytoj – svarbi data: po jos paaiškės, koks bus likęs ruduo

Šiemet rugsėjis lepina šiluma. Įdienojus temperatūra pasiekia kone vasarišką šilumą. Kyla klausimas, ar bobų vasaros jau sulaukėme, ar ji dar tik ateis ir kuo išskirtinis šis ruduo? Apie rudens orų prognozes plačiau papasakojo Vilniaus universiteto Hidrologijos ir klimatologijos katedros profesorius Arūnas Bukantis.  Anot profesoriaus, šių metų rugsėjo mėnuo išskirtinis visais požiūriais.  „Vyrauja labai šilti, saulėti orai.
Orai 2023-09-22

Rytoj Lietuvoje – ypatinga diena: šiemet ji kitokia

Rugsėjo 21-oji nuo seno Lietuvoje laikyta Bobų vasaros pradžia (tęsiasi iki 29 d.). Šiuo metu buvo tradicija pagerbti pribuvėjas, priimančias ateinančius į pasaulį vaikus. Bobų vasara – tai šiltas sezonas rudens metu. O šiemet ši diena ypatinga, mat tokio karšto rudens daugelis net neprisimena. Anot meteorologų, rugsėjo pabaigoje – spalio pradžioje į Lietuvą užklysta anticiklonas iš pietų, atnešdamas apie savaitę ar dvi saulėtų ir šiltų orų. Oras sušyla iki 20 laipsnių ir net daugiau.
2023-09-20

Grėsmingos prognozės – žiema Lietuvoje jau sutrumpėjo 33 dienomis: įspėjo, ko dar laukti

Šie metai išsiskiria orų anomalijomis. Net ir rugsėjo antroje pusėje, kai medžiai po truputį ima gelsti, Lietuvoje tęsiasi vasariški orai. Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) vyriausioji klimatologė dr. Viktorija Mačiulytė pabrėžia, kad nors kiekvienas ruduo skirtingas, ilgainiui turėsime daugiau pereinamųjų sezonų.  Anot klimatologės, rugsėjo antrosios pusės orų pavadinti rudeniškais būtų neteisinga. „Antroje rugsėjo pusėje labai nebūdinga tokia šiluma.

Klimatologas atskleidė, kokių orų sulauksime rudenį: neįprastai ilgai glostys šiluma

Savaitės viduryje dar mėgavęsi vasariška šiluma šiomis dienomis jau traukiame šiltesnius drabužius. Ar orai ir toliau vės, ar šiluma šį rudenį dar sugrįš, laidoje „Dienos komentaras“ atsakė klimatologas Arūnas Bukantis. Ar jau baigėsi šiluma ir toliau tik vės? Reikia pasakyti, kad tokiu laiku – rugsėjo viduryje – tokia temperatūra ir turėtų būti – dieną 18–20 laipsnių, o naktį apie 5, tai yra tipiška temperatūra.
Orai 2023-09-15

Pamačiusi vaizdą pievoje plungiškė griebė kamerą: kitiems nubėgtų šiurpai

Lietuvoje – tikra Bobų vasara. Ir nors atrodo, kad mėgautis ja dar ne laikas, nes ji pasirodo tik spalio pradžioje, tačiau jos buvimą jau spėjo išduoti voratinklius mezgantys vorai. Štai daugybę jų pavyko užfiksuoti Viktorijai Mažonaitei Plungės rajone. „Įspūdingai pasidarbavo vorai. Bobų (vorų) vasara, nors tikroji vasara dar net nepasibaigus. Laikoma, kad bobų vasara ateina rugsėjo gale – spalio pradžioje po šaltesnių orų ir šalnų.  Kol kas nei šaltų orų, nei šalnų neturėjom.
183 2023-09-12

Sugrįžo bobų vasara: bus saulėta, sausa ir vėjuota

Šiandien orai bus gražūs, saulėti, be lietaus, tačiau gana vėjuoti. Vėjas pietvakarių, pajūryje jo gūsiai sieks 15 m/s. Iš ryto Lietuvoje bus apie 6 – 9 laipsnius šilumos, o pajūryje – apie 12 – 14. Įsidienojus sušils dar labiau: temperatūra pakils iki 14 – 16, kai kur ir 17 laipsnių šilumos. Orus Europoje lems viena labai didelė aukšto slėgio sritis. Žemam slėgiui liks šiek tiek vietos šiaurėje.
81
Orai 2022-10-07

Sinoptikai turi gerų žinių: jau rytoj atkeliauja bobų vasara, aišku, ir koks bus spalis

Praūžusi audra ne juokais aptalžė daugiausiai rytinę Lietuvos dalį, nors kliuvo ir kitoms šalies vietoms: ugniagesiai gelbėtojai daugiau kaip 70 kartų skubėjo šalinti ant kelių bei mašinų nuvirtusių medžių. Sostinėje Rasų kapinėse virtęs šimtametis klevas suniokojo net ne vieną istorinį paminklą. Tiesa, sinoptikai juokauja, esą taip su trenksmu į Lietuvą ateina bobų vasara. Tik pasidžiaugsime ja, greičiausiai, labai trumpai.

Bjaurūs orai pagaliau atsitraukia: jau netrukus šiluma ir saulė maloniai nustebins

Lietuvoje orai vakar buvo labai nevienodi – rytuose pilkas dangus ir lietus, o vakaruose ir saulė švietė. Artimiausią parą toks padalijimas ir išliks – rytuose bus debesuota ir lietinga, tiesa, lis vis mažiau ir mažiau, o vakaruose bus nemažai pragiedrulių ir net saulės. Trečiadienį ciklonas atsitrauks, slėgis kils, lietaus tikimybė bus menka. Naktį atvės iki 6–8, prie jūros bus apie 10–12, dieną temperatūra kils iki 13–15 laipsnių šilumos.
REKLAMA
REKLAMA

Jau aišku, kada į Lietuvą ateis bobų vasara: viena žinia yra bloga, kita – gera

Hidrometeorologijos fanatikai turi gerų žinių – ketvirtadienį Lietuvoje prasidės ilgai laukta bobų vasara. Tiesa, ji truks tik 3 dienas. Šviečiamojo pobūdžio puslapis hidrometeorologine ir aplinkosaugine tematika sekmadienį paskelbė artimiausių dienų orų prognozę. Bus tikras orų kokteilis – galime sulaukti ne tik lietaus lašų, bet ir šlapių snaigių, o po jų į Lietuvą užsuks ir gerokai šiltesni orai.

Pasakė, ar šiemet bus bobų vasara: patiks ne visiems

Rytoj, rugsėjo 21-ąją, minima kalendorinė bobų vasara. Tai laikotarpis, pasižymintis gerais orais, primenančiais jau prabėgusį šiltąjį sezoną. Vis tik, etnologas, profesorius Libertas Klimka sako, kad šiemet bobų vasara šiltomis dienomis gali nenudžiuginti. Nuo seno rugsėjo 21 diena būdavo laikoma bobų vasaros pradžia ir dažniausiai trukdavo iki rugsėjo 29 dienos, tačiau etnologas pabrėžia – nėra aiškaus ir apibrėžto laiko, kada šis laikotarpis prasideda ir baigiasi.
2022-09-20

Ar sulauksime bobų vasaros? Klimatologas atskleidė, kokiais orais pasibaigs rugsėjis

Lietuvos gyventojai jau traukia šiltesnius rūbus iš spintų, mat neseniai prasidėjęs ruduo nelepina ypatinga šiluma. Dauguma su nekantrumu laukia vadinamosios bobų vasaros, tačiau klimatologas Arūnas Bukantis atviras – greitu metu atšilimas nenumatomas. Pokalbis su klimatologu – TV3 žinių „Dienos komentare“. Vakar Vilniuje buvo jau 18 laipsnių, kituose miestuose irgi panašiai, šiandien – jau 16 laipsnių, pajūryje dar mažiau.

Gamtos ženklus suprantanti dzūkė jau žino, kokie orai laukia: turi žinių visiems

Nuo vaikystės gamtos apsuptyje augusi ir jos ženklus suprantanti Dzūkijoje gyvenanti Janina Janušauskienė, papasakojo, kiek dar galime tikėtis Bobų vasaros bei kokie orai toliau stebins rudenį. Moteris atskleidžia, ką galima pasakyti jau dabar, o ko dar, dėl kelių gamtos ženklų, reikia palaukti. Gamtos ženklus atpažįstanti ir jų reikšmės žinanti Janina teigia, kad mėgautis Bobų vasara bus dar galima visą šią savaitę.
2021-10-04

Pajūryje – bobų vasara: poilsiautojai nepaiso perspėjimų ir neria maudytis

Pajūryje – bobų vasara. Šviečianti saulė ir šiltas oras į Palangą ir Šventąją vis dar traukia žmones. Kai kurie viešbučiai savaitgaliais net negali pasiūlyti laisvų kambarių. Atsiranda drąsuolių, norinčių panerti ir į Baltiją, tačiau medikai įspėja, kad maudynės gali baigtis tragiškai. Prieš keletą dienų vienam besimaudančiam vyrui vandenyje sustojo širdis. Jo gyvybės nepavyko išgelbėti. Šventosios paplūdimyje šviečia saulė, oro temperatūra 16 laipsnių ir poilsiautojų netrūksta.
Aktualijos 2021-09-29

Gera žinia: bobų vasara jau pakeliui

Kai nuo medžių pradeda kristi rudeninėmis spalvomis nusidažę lapai, o dirvos paviršių ima kandžioti pirmosios šalnos, dažnai sulaukiame ir orų atšilimo. Liaudiškai šį atšilimą vadiname bobų vasara. Tačiau šis reiškinys nėra susijęs tik su aukštesnės oro temperatūros grįžimu – svarbus rodiklis yra tam tikra atmosferos cirkuliacija. Virš Azorų salų, esančių Atlanto vandenyno centrinėje dalyje apie 1500 km į vakarus nuo Portugalijos, įprastai yra anticikloninė (aukšto atmosferos slėgio) sritis.
Orai 2021-09-29

Geros naujienos: bobų vasara jau atkeliauja į Lietuvą

Kai nuo medžių pradeda kristi rudeninėmis spalvomis nusidažę lapai, o dirvos paviršių ima kandžioti pirmosios šalnos, dažnai sulaukiame ir orų atšilimo. Liaudiškai šį atšilimą vadiname bobų vasara. Tačiau šis reiškinys nėra susijęs tik su aukštesnės oro temperatūros grįžimu – svarbus rodiklis yra tam tikra atmosferos cirkuliacija. Virš Azorų salų, esančių Atlanto vandenyno centrinėje dalyje apie 1500 km į vakarus nuo Portugalijos, įprastai yra anticikloninė (aukšto atmosferos slėgio) sritis.
Orai 2021-09-29

Klimatologo žinia laukiantiems šiltesnių orų: „Deja“

Šalies padangę vis labiau gaubiant pilkiems debesims, dalis gyventojų ima nekantriai laukti šiltesnių orų. Tačiau klimatologai atviri – orai tik vės, o ir bobų vasaros galime nesulaukti. Kokių orų galime tikėtis, TV3 žinių „Dienos komentare“ atskleidė klimatologas Arūnas Bukantis. Vos prieš savaitę mes džiaugėmės šiluma, saule, o dabar lietus ir apsiniaukę debesys.

Gamtos ženklus stebinti dzūkė išdavė rudens orus: bobų vasara bus kitokia

Nuo vaikystės gamtos ženklus stebinti bei juos suprantanti dzūkė Janina Janušauskienė, atskleidė, kokio rudens turėtume tikėtis šiemet. Pasak moters, rudenės greičiau nei pernai, o tą išduoda įvairiausi gamtos ženklai. Nors paskutinis vasaros mėnuo, po liepą bei birželį praūžusių karščių Lietuvą vėsino lietumi bei vėsesniu oru, Janina tikina, kad rugpjūtis buvo normalus. „Tai – įprastas lietuviškas rugpjūtis. Tą mes turėtume ir turėti kiekvienais metais.
2021-09-14

Gyventojai džiaugiasi šiltais orais, tačiau tai visai ne „bobų vasara“

Ruduo prasidėjo, tačiau vasara grįžta su trenksmu. Rytoj temperatūra kils iki 26 laipsnių, tiesa, kai kur palis ir griaudės perkūnija. O sugrįžusi šiluma, anot klimatologų, dar visai ne bobų. Kiek dar džiaugsimės šiluma ir ką išduoda nuo uogų lūžtantys šermukšniai. Štai, ką sako žmonės: „Vos neverkiau kaip nenorėjau šalčio, tai labai apsidžiaugiau bobų vasara ta.“ „Vitamino D nuo COVID'o apsisaugojimui reikia gauti kuo daugiau.
Aktualijos 2021-09-10

Klimatologai tikina, kad Lietuvoje užfiksuotos pirmosios šalnos: „Ruoštis rudeniui reikėtų“

Rugsėjo pradžioje su kalendorine vasara pasitraukė ir vasariški orai. Naktimis oro temperatūra krito net iki 4-6 laipsnių, o meteorologai pastebėjo, kad kai kur sulaukta ir pirmųjų šalnų. Tiesa, tikinama, kad šilumos dar sulauksime, tačiau rudeniui ruoštis jau reikėtų. Rugsėjo antrąją savaitę į šalį šiluma netikėtai sugrįžo. Jei ryte oro temperatūra lauke nesiekė nė 10 laipsnių, tai po pietų oro stulpeliai perkopė ir 20-ies laipsnių ribą.
Orai 2021-09-10

Neapsigaukite – tai dar ne bobų vasara: klimatologė atsakė, kokių orų tikėtis likusį rugsėjį

Netikėtai vėl sugrįžus šilumai, žmonės skuba į lauką, sportuoja gryname ore ir bando pasimėgauti galbūt paskutiniais vasariškais saulės spinduliais. Šį savaitgalį orai išliks šilti ir malonūs, džiugins 22-27 laipsnių temperatūra. Šilčiausia – Lietuvos pietvakariuose. „Bent jau savaitgalis tikrai nusimato šiltas ir malonus.
Orai 2021-09-09

Artimiausių dienų orai – laukia bobų vasaros atomazga

Orai Lietuvoje trečiadienį buvo nevienodi – šiaurėje saulėti, pietuose dažnai debesuoti, bet nelijo. Artimiausią naktį irgi vyraus nestorais debesimis aptrauktas dangus, kai kada pasitaikys nemenkų pragiedrėjimų, bet lietaus nenumatoma. Vėjas rytų, dažniausiai visai nestiprus. Ketvirtadienį nieko ypatinga neįvyks – kaip ir naktį, vyraus aukštokais nestorais debesimis pridengtas dangus, kai kada prasiplės pragiedruliai, nušvis saulė.
Orai 2020-09-30

Sinoptikai: artėja nauji karščio rekordai

Rugsėjo šiluma ir džiugina, ir stebina. Termometro stulpeliai šiandien kai kur šalyje rodė kaip vidurvasarį. Sinoptikai jau fiksavo naujus šilumos rekordus, o ryt laukia naujų. Šiandien kai kur lepino net iki 25 laipsnių šiluma. Užsitęsusia vasara džiaugiasi ir paprasti žmonės, ir ūkininkai, kurie neskubėdami gali užbaigti lauko darbus, o kai ir pailsėti, jei darbai to neleido vasarą. Šiek tiek po pietų, o Suvalkijoje plieskia saulė kaip vidurvasarį.

Bobų vasara šypsosis neilgai: netrukus orai subjurs

Nuo Atlanto iki Uralo kalnų nutįsusi aukšto slėgio sritis lemia ramius, gražius ir saulėtus orus. Tačiau artimiausiomis dienomis savo įtaką didins ir plės ties Šiaurės Atlantu esantys kol kas nereikšmingi ciklonai. Bendromis jėgomis visi šie sūkuriai padarys taip, kad Lietuvos link ir toliau plauks sausi, šilti orai, o dienos bus saulėtos. Šiandien orai buvo išties puikūs – menkai debesuoti arba visai giedri, saulėti ir šilti.
Orai 2020-09-21

Žinovai ramina: bobų vasara dar tikrai bus

Rugsėjis įpusėjo, bet šiluma nesitraukia – bent jau tokias išvadas skelbia orų žinovai ir gamtininkai, skubėdami nuraminti tuos kas jau šiandien suskubo ieškoti šiltesnių drabužių. Šilumos ir vėsos kova, pasak klimatologų, gali užsitęsti net iki šio mėnesio pabaigos. Tą patį patvirtina ir gamtininkai stebintys, kad medžiai nuo vėjo virsta, bet lapų mesti dar neskuba. Tiesa, viskas kardinaliai gali pasikeisti po kelių dienų, minint rudens lygiadienį.

Savaitgalį į svečius užklys vasara: striukės neprireiks

Penktadienį Lietuvoje orai buvo ramūs, iš pradžių saulėti, vėliau debesuoti. Palijo labai nedaug. Vakare ir vėliau naktį debesuotumas bus permainingas – tai nestori debesys dangų aptrauks, tai pragiedruliai atsivers. Kai kur palis, bet ir labai trumpai, ir labai negausiai. Vėjas pietvakarių, nestiprus. Šeštadienį Lietuvoje vyraus saulėti orai. Kai kada dangų dengs nestori debesys, bet lietaus iš jų tikrai nebus, o patys debesys greitai išsisklaidys arba nuplauks.
Orai 2020-09-11

Klimatologė atskleidė, kada galima laukti bobų vasaros

Pasibaigus šiltajam metų sezonui ir iš spintos traukiant ne tik šiltesnius rūbus, bet ir skėčius, ne vienas susimąsto – ar rudenį dar sulauksime šiltesnių dienų ir taip vadinamos bobų vasaros? Klimatologė Viktorija Mačiulytė naujienų portalui tv3.lt sako, kad tiksliai atsakyti į šį klausimą yra sudėtinga, tačiau rugsėjo mėnuo bus šiltesnis ir mažiau lietingas nei įprastai, o bobų vasaros įprastai reikėtų laukti rugsėjo viduryje ar pabaigoje arba spalio pradžioje.
Orai 2020-09-07

Kitoks trečiadienis: bus mažiau ne tik spalvų, bet ir šilumos

Antradienio šiluma trečiadienį vargu ar pasieks. Sinoptikai prognozuoja, kad rudens spalvos prislops, o oro temperatūra bus šiek tiek žemesnė. Panašu, kad Bobų vasaros pasisvečiavimas Lietuvoje baigiasi.  Trečiadienio dieną debesuota su nedideliais pragiedruliais. Žymesnio lietaus nenumatoma.  Vėjas pūs vakarų, pietvakarių krypčių, 6–11 m/s. Aukščiausia temperatūra sieks 11–15 laipsnių šilumos. „Kitaip tariant, artimiausią parą ruduo spalvas prislopins.
Orai 2019-10-23

Džiaugtis bobų vasara liko neilgai? Sinoptikai apie artėjančią gaivą

„Labai šilti orai iš Lietuvos netrukus pasitrauks, vietoj jų bus tiesiog šilti“, – juokauja sinoptikas Naglis Šulija. Tiesa, gaiva ateis jau poryt.  Antradienį gali kai kur palynoti. Vėjas silpnas. Bus debesuota su pragiedruliais, kurie labiau tikėtini bus šalies pietuose ir rytuose, o nedidelė nedidelio lietaus tikimybė bus šalies vakaruose ir šiaurėje. Po truputį ims stiprėti pietvakarių vėjas. Žemiausia temperatūra dieną bus nuo 14–15 laipsnių šiaurėje iki 18 ar net 20 pietuose.
Orai 2019-10-22

Dienos orai: puiki žinia bobų vasaros gerbėjams – ji lieka

Spalio 19-os dieną vakarinėje šalies dalyje kai kur trumpai palis. Rytą vietomis rūkas. Vėjas pietinių krypčių, 4–9 m/s. Šils iki 13–18 laipsnių šilumos. Lietuvoje debesuotumas bus nepastovus – tai jis didės ir dangus niauksis, tai mažės, sunyks ir nušvis saulė. Tačiau lietaus tikimybė labai menka bus visą dieną. Vėjas pietinių krypčių, tačiau nestiprus. Šeštadienį numatomi išties neblogi orai. Ir naktį, ir dieną debesuotumas bus nepastovus, bus nemenkų pragiedrulių.
Orai 2019-10-19

Trečiadienis antradieniui nenusileis: šilumos rekordų galime sulaukti ir šiandien

Trečiadienį sinoptikai prognozuoja, kad vyraus sausi orai. Bus nepastoviai debesuota – ploni debesys tai atplauks, tai vėl pranyks ir nušvis saulė. Lietaus iš šių debesų nesulauksime. Visgi vakarop pajūryje jie pasidarys storesni, iš jų gali nežymiai palynoti. „Kitaip tariant, ir artimiausią parą numatomi vasarai pritinkantys orai. Ir naktį, ir dieną debesuotumas bus nepastovus, su nemažais pragiedrėjimais, dėl to naktį dangus dažnai bus  žvaigždėtas, o dieną – saulėtas.
Orai 2019-10-16

Metas pasidžiaugti rudeniu: Bobų vasara planuoja pasisvečiuoti ilgiau

Pirmadienį Lietuvoje nebeliko vientiso debesų apkloto, pro gausius pragiedrulius nušvito rudens saulė. Artimiausią naktį debesų nepadaugės, be to, jie liks tokie pat ploni, dėl to lietaus tikimybė bus labai menka. Visgi kai kur gali suboluoti rūkas, o jam sklaidantis pasirodys smulki dulksna. Antradienio rytą rūkas labai greitai pakils ir išsisklaidys, prasidės dar viena graži rudens diena. Debesys bus menki, pragiedrulių daug, saulė švies dažnai.
Orai 2019-10-14

Kodėl rudens atšilimas yra vadinamas būtent Bobų vasara?

Rudenį dažnos orų permainos, o atšilimas rudenį yra vadinamas Bobų vasara. Kodėl būtent Bobų? Naujienų portalo tv3.lt studijoje viešėjęs Vilniaus universiteto Hidrologijos ir klimatologijos katedros profesorius Arūnas Bukantis turi kelis paaiškinimus. Lietuvoje yra labai įdomus Bobų vasaros pavadinimas, pavyzdžiui, anglų kalba naudojamas kiek kitoks pavadinimas – indiška vasara arba angl. indian summer. „Bobų vasara yra Lietuvoje visaip vadinama: ir čigonų vasara, ir Šv.

Po nemalonaus savaitgalio ateis „bobų vasara“ – pirmadienį gerokai atšils

Po lietingo savaitgalio į Lietuvą pirmadienį ateis vadinamoji „bobų vasara“ – trumpas saulėtų ir šiltų orų laikotarpis, ketvirtadienį pranešė sinoptikai. Per artimiausias tris dienas daugelyje Lietuvos vietų dar gali palyti, šeštadienį numatomas ir stiprus vėjas, tačiau naktį iš sekmadienio į pirmadienį atslinks šiltasis atmosferos frontas.
Orai 2019-10-10

Arūnas Bukantis. Šiek tiek šilumos sugrįš, bet teks palaukti

Lietuvą apgulė lietaus debesys. Nors penktadienį kritulių jau mažiau – lyja kelias dienas iš eilės. Oro temperatūra neviršyja 10-ies laipsnių ribos, o Bobų vasara šalyje taip ir nepasirodė. Sinoptikai teigia, kad nusiminti nevertėtų, nes lietaus reikėjo, o temperatūra dar kils.  Apie orų tendencijas TV3 studijoje kalbėjo žurnalistė Jolanta Svirnelytė ir klimatologas, profesorius Arūnas Bukantis.
Orai 2019-10-04

Penktadienio orų kontrastai – nuo šalnų iki +18

Dabar stiprėja ir į rytus savo įtaką plečia vakaruose esantis ciklonas, o rytuose iki šiol buvusi aukšto slėgio sritis silpsta. Tačiau jos įtakos dar pakaks, kad Lietuvoje penktadienį būtų saulėta, o ciklonas mums nukreips labai šiltų orų bangą iš pietų. Atmosferos fronto lietaus debesys mus pasieks poryt. Ketvirtadienio vakarą debesų tikrai neatsiras, be to, giedras dangus išliks ir per visą naktį.
Orai 2019-09-26

Trečiadienio atmintinė: ar sulauksime Bobų vasaros ir ką pasveikinti

Trečiadienio rytas – vėsus. Šalnos apgulusios žolę, tačiau saulei pakilus kiek aukščiau, jos greit pranyks. Sinoptikai teigia, kad Bobų vasaros tikrai sulauksime, nes jau ketvirtadienio dieną oro temperatūra pakils iki 19-os ar net 20-ies laipsnių šilumos. Trečiadienio dieną bus nepastoviai debesuota. Bus šviesi, saulėta diena, debesų jei ir pasitaikys, tai labai aukštų ir plonų. Saulės jie beveik neužstos. Kritulių tikimybė maža.
Orai 2019-09-25

Orų permainos: jau netrukus Lietuvoje sulauksime Bobų vasaros

Kada Lietuvoje sulauksime Bobų vasaros? Pokalbis apie tai ir kitas orų įdomybes su Vilniaus universiteto Hidrologijos ir klimatologijos katedros profesoriumi Arūnu Bukančiu. Profesorius tv3.lt skaitytojams ir žiūrovams gerų žinių turi jau šiai savaitei: atšilimo laukiama ketvirtadienį, rugsėjo 26 d., kai orai turėtų gerokai atšilti, bet ne tiek, kad būtų galima į lauką eiti vilkint trumpomis rankovėmis. Visą pokalbį žiūrėkite gyvai.
2019-09-24

Rytas žvarbus, bobų vasara – baigiasi

Šiandien žymesnio lietaus nenumatoma. Rytą kai kur rūkas. Vėjas besikeičiančios krypties, 3–8 m/s. Aukščiausia temperatūra 14–19 laipsnių šilumos. Spalio 19-os naktį vietomis nedidelis lietus, dieną žymesnio lietaus nenumatoma. Naktį kai kur rūkas. Temperatūra naktį 4–9, dieną 11–15 laipsnių šilumos. Sostinėjė saulė dar švies skaisčiai ir oras sušils iki 17 laispnių šilumos, bet pajūryje dangų jau dengs debesys. Bobų vasara pamažu baigiasi.
Orai 2018-10-18

Bobų vasara traukiasi – atslenka debesys

Spalio 17-os dieną mažai debesuota. Sausa. Vėjas pietryčių, pietų, 3–8 m/s. Aukščiausia temperatūra 15–20 laipsnių. Sostinėje ir Kaune sušils iki 15 laipsnių šilumos, Panevėžyje - laipsniu mažiau.  Spalio 18 d. žymesnio lietaus nenumatoma. Temperatūra naktį 3–8, pajūryje 9–11, dieną 14–19 laipsnių šilumos. Šalį pamažu užklos debesys.
Orai 2018-10-17

Šiltas ruduo džiugins ir stebins

 Šiandien Lietuvoje mažai debesuota. Nelis. Vėjas pietryčių, pietų, 4–9 m/s. Aukščiausia temperatūra 16–21 laipsnis šilumos. Spalio 17 d. be lietaus. Naktį vietomis rūkas. Temperatūra naktį 2–7, pajūryje iki 9 laipsnių šilumos, dirvos paviršiuje kai kur šalnos minus 0–3 laipsniai, dieną 16–21 laipsnis šilumos. Sostinėje šiandien sušils iki 19 laipsnių šilumos, kituose miestuose bus pora laipsnių mažiau.
Orai 2018-10-16

Lietuvoje – bobų vasaros įkarštis

Spalio 15 d. Lietuvoje tęsis saulėti, be lietaus, šilti orai. Vėjas pietryčių, 5–10 m/s. Aukščiausia temperatūra 17–22 laipsniai šilumos. Spalio 16 -17 d. orai nesikeis. Be lietaus. Vėjas pietų, pietryčių, 4–9 m/s. Temperatūra naktimis 3–8, pajūryje iki 10 laipsnių šilumos, dienomis 17–22 laipsniai šilumos. Sostinėje ir Kaune sušils iki 16 laipsnių šilumos, švies saulė. Pajūryje ir Šiauliuose saulė taip pat džiugins, Šiauliuose sušils iki 17 laipsnių šilumos.
Orai 2018-10-15

Savaitgalio orai bus kaip dovana

Lietuvoje įsivyravę saulėti ir sausi orai lydės mus ir savaitgalį. Tiek šeštadienis, tiek sekmadienis dovanos saulę ir šilumą. Bobų vasara – tęsiasi. Ketvirtadienį nelis. Numatomas pietryčių, 3–8 m/s, vėjas. Aukščiausia temperatūra 16–17 laipsnių šilumos. Artimiausią naktį lietaus nenumatoma. Naktį ir rytą vietomis suboluos rūkas. Temperatūra naktį kris iki 6 – 8 laipsnių, o pajūryje iki 9 laipsnių šilumos. Penktadienį vyraus saulėti ir gražūs orai.
Orai 2018-10-11

Naujausia žinia: šilti orai džiugins ne visada

Šiandien Lietuvoje debesuotumas mažės. Lietaus nenumatoma. Aukščiausia temperatūra 15–20 laipsnių šilumos. Klaipėdoje bus 16 laipsnių šilumos. Vilniuje – 18. Kaune, Šiauliuose ir Panevėžyje termometro stulpeliai pakils iki 19. Spalio 11 d. be lietaus. Naktį ir rytą daug kur rūkas. Temperatūra naktį plius 2–7, kai kur 8–10 laipsnių šilumos, dirvos paviršiuje vietomis šalnos 0–3 laipsniai šalčio, dieną 14–19 laipsnių šilumos. Šiauliuose bus 16 laipsnių.
Orai 2018-10-10

Sinoptikai siunčia džiugią žinią

Sinoptikai prognuozuoja šiltas bei saulėtas dienas, lietaus tikimybė šiomis dienomis labai maža. Spalio 9-os naktį debesuota su pragiedruliais. Kai kur truputį palis (didesnė tikimybė šiauriniuose rajonuose). Vietomis rūkas. Vėjas pietų, pietvakarių, 4–9 m/s. Žemiausia temperatūra 3–8, pajūryje 10–12, pietrytiniuose rajonuose kai kur 1–3 laipsniai šilumos, dirvos paviršiuje vietomis šalnos 0–3 laipsniai šalčio. Dieną nepastoviai debesuota. Lietaus nenumatoma.
Orai 2018-10-09

Prasideda bobų vasara: viena diena – išskirtinė

Orai Europoje labai aiškiai padalyti į dvi dalis: Šiaurės šalių orus lemia debesuotas, vėjuotas ciklonas, nestinga čia ir lietaus. Visur kitur karaliauja aukšto slėgio sritis, čia mažai debesų, dieną daug saulės ir šilta. Lietuva artimiausią parą bus ties šių dviejų sūkurių riba, dėl to orai bus atitinkami. Europoje puikūs orai: Barselonoje šils iki 20, Paryžiuje 22, Londone bus apie 18 laipsnių, Berlyne šils iki 19, visur daug saulės.
Orai 2018-10-08

Stulbinantys savaitgalio orai: Bobų vasara ne už kalnų

Aukšto ir žemo slėgio sūkuriai išsidėstė taip, kad Europoje vyrauja mažai debesuoti orai. Lietaus yra, tačiau nedaug. Be to, bene į visą žemyną plaukia šiltas oras iš pietinių platumų, jo paplitimo ribą rodys atmosferos frontas. Jis bus šiauriau Lietuvos, dėl to mes atsidursime šiltojoje žemyno pusėje. Šeštadienį visi debesys labai greitai iškeliaus į šiaurę ir prasidės graži saulėta diena. Lietaus bus nebent kažkur Estijoje. Pūs stiprokas pietvakarių, pietų vėjas.
Orai 2018-10-06

Galvojantys, kad už lango Bobų vasara – nustebs: šiemet tai nulėmė viena ypatybė

Už lango vyrauja šiltas ir gražus oras. Atsiranda galvojančių, kad tai – bobų vasara. Tačiau tiesa ta, kad tai – užsitęsusi vasara mutantė, o ne Bobų vasara, kurios dar galime sulaukti. Bobų vasarą nuo paprastos vasaros turi skirti vėsaus, darganoto oro laikotarpis. Šiemet jo nebuvo, o už lango matome užsitęsusią vasarą.
Orai 2018-09-20

Rudeniška šiluma trauksis greičiau nei manote

Šią savaitę orais tikrai galėsime pasidžiaugti. Krituliai bus nežymūs, pasirodys saulė, todėl jausimės smagiau, pūs silpnas vėjas. Antrojoje savaitės pusėje geroji situacija trauksis, todėl savaitgalį grįš rudeninis lietus. Šiandien bus debesuota su pragiedruliais. Žymesnio lietaus nenumatoma. Pūs vakarų, pietvakarių, 7–12 m/s vėjas. Aukščiausia temperatūra sieks 16–18 laipsnių šilumos, pajūryje šils iki 15 laipsnių.
Orai 2017-10-16
Į viršų