Klaipėdos priemiestyje – vagysčių bumas: įtaria grįžtančius iš kalėjimo

Klaipėdos priemiesčių gyventojai ginkluojasi signalizacijomis ir vaizdo stebėjimo kameromis: jas kabina ne tik ant savo namų, o ir prie įvažiavimų į gyvenvietes.

Pajūryje po privačius namus siautėja vagys. Vien per pastarąsias dvi savaites jie išnešė turto už 150 tūkst. eurų. Didžiausias nusikaltėlių laimikis – seifas su juvelyrikos dirbiniais bei laikrodžiais. Jų savininkas žalą įvertino 80 tūkst. eurų.

Klaipėdos apskrities policija sukelta ant kojų. Pastarosiomis savaitėmis pareigūnai fiksuoja vagysčių iš privačių namų bumą.

„Tai gali būti siejama ir su tuo, kad iš įkalinimo įstaigų ar iš kitų šalių galbūt grįžta asmenys, kurie yra linkę daryti tokio pobūdžio nusikalstamas veikas. Taip pat gali būti, kad atvyksta asmenys iš kitų regionų ar net kitų šalių. Tai mūsų pareigūnai stebi situaciją, yra atliekama daug ne viešo pobūdžio žvalgybinių veiksmų“, – sako Klaipėdos apskrities policijos atstovė Andromeda Grauslienė.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Klaipėdos priemiesčio gyventojai ginkluojasi: pajūryje siautėja vagys

Atlikdami vienus tokių veiksmų, policininkai Klaipėdos apylinkėse pastebėjo krovininį autobusiuką. Automobilis dugnu beveik braukė asfaltą, tad pareigūnai mašiną sustabdė.

Paaiškėjo, kad autobusiukas prigrūstas pastolių. Vairuotojas rišliai nesugebėjo papasakoti, iš kur juos gavo. Be to, paaiškėjo, kad sustabdyto vyro pareigūnai jau seniai ieško dėl vagystės.

„O jau kitą dieną į policijos pareigūnus kreipėsi asmenys, kurie nurodė, kad Klaipėdos rajone iš statybvietės dingo pastoliai, kurių vertė daugiau nei 15 tūkst. eurų. Rastieji autobusiuke pastoliai ir pavogtieji Karklės kaime gali būti tie patys“, – pasakoja A. Grauslienė.

Tačiau ne visus vagis pavyksta sugauti taip greit, tad šie siautėja ir toliau. Vien per pastarąsias dvi savaites jie iš privačių namų išnešė turto už beveik 150 tūkst. eurų. Daugiau nei pusę šios sumos sudaro vieno namo apšvarinimas – nusikaltėliai išnešė seifą su  juvelyriniais dirbiniais ir laikrodžiais. Žalą savininkas įvertino 80 tūkst. eurų. Tad pajūrio gyventojai ėmėsi veiksmų.

Saugos technologijų ekspertas rodo įrangą, kurią vis daugiau Klaipėdos priemiesčių gyventojų įsirengia ant savo nuosavų namų.

REKLAMA

„Pavasarį, per pirmą karantiną, buvo tokių nutikimų, kai apiplėšė automobilius, buvo įsilaužta ir į namus. Nuolatos sulaukiam svečių nelauktų. Ir dėl šventos ramybės pasišnekėjom su savo apylinkės inspektoriumi, patarė, kad tai vienas iš prevencijos būdų, kad bendrą stebėjimo sistemą įsirengti“, – teigia Kalotės gyventojas Aurimas.

Kameras Klaipėdos priemiesčių gyventojai montuoja ne tik ant savo namų, o ir prie įvažiavimų į gyvenvietes. Tokios kameros filmuoja ne tik visą judėjimą, o ir štai taip, išskirtinai užfiksuoja mašinų numerius. Tad pavyzdžiui, šioje, Kalotės gyvenvietėje žmonės nuo vagių saugosi net dvigubai.

„Kur mes dabar stovim, yra namo apsaugos teritorija, ruožas, o kvartalo yra kitas apsaugos ruožas. Tai jis yra pirmas apsaugos ruožas, tą, kurį mes ir apsaugom“, – kalbėjo „Apsaugos koncepcija“ direktorius Andrej Kurušin.

Tiesa, saugumas taip pat kainuoja. Įsirengti bei įteisinti kokybiškas aštuonias kameras kaimynams gali atsieti ir per 15 tūkst. eurų. Vis dėlto, rezultatus galima tiesiogine prasme matyti. Štai neaiškūs tipai slankioja aplink automobilius, juos fiksuoja nuo judesio įsijungusi kamera, o netrukus ima kaukti ir su ja susieta signalizacija. Tada jaunuoliams lieka tik neatsigręžiant dėti į kojas.


Rašyti komentarą...
T
Tai
2020-11-14 11:00:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Migrantai gryzta...rezultatas...
Atsakyti
0

J
Jonas
2020-11-14 14:18:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai iško tiem vargšam gyvent .to babutes apsvarina išvilioja pinigus to trobas švarina.kalinukam rojus gyvenk ir žvenk.
Atsakyti
0

I
Idomu...
2020-11-14 19:54:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Autbusiukas dugnu beveik liete asfalta todel pareigunai ji patikrino....
Idomus kriterijai... Tai jei butu buves tvarkingas auto niekas nebutu jo tikrines?
Idomu kiek vagiu vazineja autobusiukais su tokiais dugnais ???
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų