Kaune suburta pirmoji moterų ledo ritulio komanda: nori jau šiemet dalyvauti čempionate

Kaune suburta pirmoji moterų ledo ritulio komanda. Kauniečių planai – jau šiemet dalyvauti Lietuvos moterų čempionate, kuris bus rengiamas pirmą kartą. Ir nors susidomėjimas šia sporto šaka auga, treniruočių arenų labai trūksta. 

Kaunas turi pirmąją moterų ledo ritulio komandą. Tai „Rebel girls“. Treneris pasakoja, komandą formuoti pradėjo prieš pora metų. Dabar joje – 22 narės.

„Kaune tikrai trūksta moterų komandos, Vilniuje Elektrėnuose jau buvo suburtos. Kauno merginų lūkesčiai – kad svarbiausia neprarastų motyvacijos, noro, šitam sporte nėra labai greitas rezultato pasiekimas, reikia palaipsniui, noro, ugnelės“, – teigia komandos vyr. treneris Linas Paražinskas.

Kaunietės nusiteikusios labai entuziastingai.

„Išbandyt savo jėgas, pajust adrenaliną, tą konkuravimą, tą ledo ritulio dvasią, tai tikrai ambicijos kyla bečiuožiant“, – sako žaidėja Joana Ramanauskaitė. 

„Aršus, ant ledo kiekviena moteris parodo savo ragiukus“, – teigia komandos kapitonė Rugilė Paražinskaitė.

Komandos kapitonė ledo ritulį žaidžia jau 14 metų. Ji  buvo ir nacionalinės rinktinės gretose, kuri 2019-aisiais pirmą kartą dalyvavo pasaulio moterų ledo ritulio čempionate. Deja, liko be medalių.

„Tai buvo pirmi metai, bet turėjom ir pergalių, tai labai nenuliūdom, ir mum dar tik kilt laipteliais. Kuo daugiau moterų komandų, tuo geriau, tuo didesnė atranka ir aš manau, kad jų tik daugės“, – pasakoja R. Paražinskaitė.

Lietuvoje šiuo metu suburtos jau 4 moterų ledo ritulio komandos, susidomėjimas šia sporto šaka didėja, vis dažniau ant ledo jėgas išbando ir jaunos mergaitės – auga pamaina. Deja, labai trūksta treniruotėms tinkamų ledo arenų.

„Infrastruktūros trūksta Lietuvoje, pačių arenų didelis trūkumas, Kaune jau apsidžiaugėme, kad turime, bet sustojo reikalai, gal turėsime kitą sezoną, tai dviejų kaip ir užtektų, Vilniuje turim dvi, bet „Akropolio“ mažesnė aikštė, bet vėlgi net ir į tas dvi nesutelpa visi norintys“, – aiškina Nacionalinės moterų ledo ritulio rinktinės vadovė Eglė Kulikauskaitė.

„Labai laukiame naujos arenos atidarymo, ankšta labai, tų treniruočių turime pora kartų į savaitę“, – tikina L. Paražinskas.

Jau šiemet Lietuvoje bus rengiamas ir pirmasis moterų ledo rutulio čempionatas, tiesa, kol kas mažesnio formato – 3×3. Jame jėgas jau išbandys ir kaunietės.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų