Politologas: Visvaldas Matijošaitis bando įrodyti, kad Kaunas – lietuviško chamizmo sostinė

Nors „Kaunas pride“ eitynės praūžė jau šeštadienį, Kauno meras Visvaldas Matijošaitis vis dar sulaukia kritikos dėl prieš joms įvykstant išsakytos savo pozicijos ir nenoro leisti rengti eitynių. Politologai Virgis Valentinavičius ir Lauras Bielinis teigė, kad Kauno mero elgesys parodė jo negebėjimą spręsti problemas iš karto. 

Pokalbis su politologais – naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“.

Pone Virgi, ką reiškia Kauno mero Visvaldo Matijošaičio pasisakymai apie „Kaunas pride“? Tai yra tam tikra žinutė savo rinkėjams, kad gėjai jam nepatinka ir jis taip bando sutelkti savo rinkėjus?

V. Valentinavičius: Kauno mero žinučių nepavadinčiau dviprasmiškomis. Tai yra visiškai aiškus paniekos šiems žmonėms išreiškimas ir už tokį „pajuokavimą“ bet kuriame, normaliame Europos mieste meras lėktų iš kėdės tą pačią akimirką. 

V. Matijošaitis būdamas miesto, kuris pretenduoja tapti Europos kultūros sostine, meru bando įrodyti, kad tai yra lietuviško chamizmo sostinė. Jis tikisi, kad galbūt tai padės jam laimėti kitus rinkimus, ir tikisi palaikymo darydamas prielaidą, kad žmonių nekenčiančių LGBT bendruomenė didesnė, nei ją palaikančių.

Manyčiau, kad vakarykštė eisena ir ankstesni maršistų renginiai su smurtu ir prievarta, jie veikia į vieną pusę. Jei pasižiūrėtume į šeštadienio eitynes, kuri pusė atrodo korektiškai, kuri pusė atrodė banditų ir chuliganų sambūris, taip pat, kuri pusė eina pirmyn į Europą ir kuri pusė eina atgal į Tarybų Sąjungą.

Šeimos sąjūdis per riaušes prie Seimo parodė savo tikrąjį veidą ir tas veidas nėra labai patrauklus. Galbūt sunku patikėti, bet man atrodo, kad per pastaruosius mėnesius mažumų teises ginančių žmonių ir politinių jėgų akcijos pakilo.

Dėl maršistų dabar yra pakankamai aišku, kad tai labai triukšminga, rėksminga, agresyvi ir pikta mažuma, kurios akcijos, priešingai, eina žemyn.

Ponas Bielini, kaip jūs galvojate, ką rodo Kauno mero elgesys ir savivaldybės nenoras leisti rengti homoseksualų eitynes?

L. Bielinis: Visų pirma, administracijos atstovai, ar Kauno, ar kitų miestų, neturi tokios patirties ir nelabai suvokia ribų, kurių negalima peržengti ne tik demonstrantams, bet ir administracijai. Šiuo atveju manyčiau, kad Kauno meras pabandė į situaciją pažvelgti taip supaprastintai, kad mes pamatėme jo negebėjimą spręsti šį klausimą čia ir dabar. 

Kitą vertus, su laiku administracijos atstovai suvoks savo galimybes ir savo ribas, ir galų gale išmoks normaliai reaguoti į bet kokius bandymus vienaip ar kitaip reikšti nuomonę visuomenėje. 

Visą pokalbį žiūrėkite laidoje, esančioje straipsnio pradžioje.


Rašyti komentarą...
E
Ela
2021-09-06 21:52:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šaunuolis Kauno meras, nesilanksto prieš iskrypelius
Atsakyti
-16

?
???
2021-09-06 22:04:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aš tai nesupratu ko tie su F kodu grūdasi į tą blogą Kauną pas blogąjį Kauno merą???
Atsakyti
-12

v
vtyu
2021-09-06 21:14:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
at si pis kit jus vilniaus durniai nuo mero
Atsakyti
-17

SKAITYTI KOMENTARUS (105)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų