REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Įvykusias pirmąsias „Kaunas Pride“ eitynes dalyviai iki paryčių šventė viename Kauno bare. Tačiau į jį dėl saugumo retas rinkosi dėvėdamas LGBT simboliką, nors buvo ir tokių, kurie savo pažiūrų ir orientacijos neketino slėpti.

Įvykusias pirmąsias „Kaunas Pride“ eitynes dalyviai iki paryčių šventė viename Kauno bare. Tačiau į jį dėl saugumo retas rinkosi dėvėdamas LGBT simboliką, nors buvo ir tokių, kurie savo pažiūrų ir orientacijos neketino slėpti.

REKLAMA

Vakarėlio vietą periodiškai stebėjo policijos pareigūnai. Policija apie naktinius incidentus nepraneša, bet per eitynes skelbia sulaikiusi 22 prieš homoseksualus išpuolius rengusius asmenis, daliai gresia ir laisvės atėmimas.

Pirmą kartą istorijoje surengtų eitynių „Kaunas Pride“ dalyviai jau gerokai sutemus renkasi atšvęsti į vieną Kauno kavinių. Išvydę žurnalistus, gerokai nustemba – esą vakarėlio vieta neskelbiama.

Daugiausia tai jaunimas, į šią vietą jie traukia būriais, didžioji jų dalis jau paslėpę ir itin gausiai dieną eitynėse naudotą LGBT simboliką, mat taip rekomenduoja eitynių organizatoriai.

REKLAMA
REKLAMA

„Čia normali pride’ praktika, slėpti simboliką, palikti teritoriją ne po vieną, o grupėse, dėl visų bendro saugumo, nes vis dar yra žmonių, kurie nusiteikę piktybiškai ir niekada negali žinoti“, – pažymėjo viena iš „Kaunas Pride“ organizatorių Danielė Liepa Bodrije.

REKLAMA

Vakarėlis suplanuotas iki paryčių, vieni dalyviai nerimauja, ar išvengs užpuolimų grįžtant namo,  kiti sako, pasikėsinimų  nebijantys

„Mes tikimės, kad užtikrins viešąją tvarką atitinkamos institucijos ir viskas bus gerai. – Bet aš supratau, kad nerimo yra? – Truputėlį, daugiau nei Vilniuje, bet čia normalu, nes pirmas kartas Kaune“; „Jeigu dėl vėliavėlės mane užpuls kažkas, aš galėsiu pasikviesti policiją, jeigu ką, ir aš tikrai nesiruošiu slėptis nuo visko“; „Nusiteikę grįžt saugiai, laikytis grupėse, neiti viena“, – komentavo susirinkusieji.

REKLAMA
REKLAMA

„Nerealu, kad kažkas lauktų iki 6 ryto, kad už plaukų patąsytų porą Querų aštuoniolikmečių. Ar mums reikia bijoti, ar visuomenei reikia bijoti, jog yra žmonės, kurie tykotų 6 ryto kažką sumušti“, – kalbėjo D. Liepa Bodrije.

Bet viešojoje erdvėje buvo pasirodę raginimų, sutemus rengti išpuolius prieš LGBT bendruomenės narius, tad pro vakarėlio vietą vis lėtai pravažiuoja policijos ekipažas, apžvelgia aplinką. Tačiau kitose Kauno erdvėse pareigūnai patruliuoja kaip įprasta, reaguoja į iškvietimus

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tie keli kiaušiniai neišvaikė gero ūpo, ir aš tikrai nemačiau tokio Kauno, kokį mačiau jį šiandien“, – sakė viena iš „Kaunas Pride“ organizatorių.

Dalis elgėsi itin agresyviai

O tokių buvo kelios dešimtys, kurie kėlė sumaištį „Kaunas Pride“ eitynėse, elgėsi itin agresyviai.

Dėl išpuolių prieš homoseksualus ir kitus eitynių dalyvius pareigūnai sulaikė 22 asmenis.

Iki eitynių pabaigos jau buvo surašę 11 administracinio nusižengimo protokolų. Pradėjo ir 5 ikiteisminius tyrimus, dėl viešosios tvarkos pažeidimų ir neapykantos kurstymo dėl seksualinės orientacijos, įsitikinimų ar pažiūrų, už tai gresia net laisvė atėmimas iki 2-ejų metų. „Kaunas Pride“ dalyviai tokius išpuolius smerkė ir vylėsi, kad po eitynių požiūris į seksualines mažumas keisis

REKLAMA

„Jie nežino, kas bus jų vaikai, anūkai, proanūkiai, tai ką jie juos smerks, išvys iš namų, žudys.“

„Pagrindinė problema, Lietuvoje, Rusijoje, Baltarusijoje, kad vis dar reikia sakyti, kad mes esame visur.“

„Žmonės stipriau jausis, kad mato, kad mes nebijom savęs pasirodyti.“

„Kuo mažiau patyčių, negali visi būti tokie patys šiame pasaulyje, padės vieni kitus pripažinti.“

„Einam už savo draugus, jie jaučiais nesaugūs. Jų čia net nėra…“

„Pokyčių, kad žmonės galėtų nebijoti išeiti į miestą su savo mylimais žmonėmis, kad nebijotų gyventi savo gyvenimo.“

Tačiau eitynėms besibaigiant du LGBT bendruomenės narius teko vežti į Kauno klinikas, vienam praskeltas antakis, kitam į gobtuvą įmestas dūminis užtaisas sužalojo pakaušį. Ar buvo išpuolių prieš homoseksualus naktį, šiems skirstantis po vakarėlio, policija informacijos neteikia.

Norejo demesio - gavo, kitaip LGBT negautu finansavimo ....
@Bet čia normaliai.? Pydarai toleruoja jų asmeninę apsaugą. Kam tada vi.št.gai.džiai paraduose? Jie drąsūs tik už kampo! Dubasinti juos ir kuo kažniau.
Šlykštynės, iškrypėliai darykit ką norit, bet kam viešintis, ar normalus žmogus šauks kad aš durnas? Su psichika ne kas
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų