Įvertino ministerijos siūlymus dėl mokesčių: iššvaistė metus, laukia stebuklo, bet juos didins

Naujus mokesčius, lengvatų naikinimą aptarianti darbo grupė nieko nežino, teigė jai priklausantis ekonomistas Marius Dubnikovas. 

Apie tai, kaip vyksta darbas grupėje ir ką žino jos nariai, ekonomistas pasakojo tv3.lt naujienų portalo laidoje „Dienos pjūvis“.

Pone Mariau, jūs priklausote tai darbo grupei, kuri diskutavo ir svarstė mokesčius, jų galimus pakeitimus, mokesčių lengvatų naikinimą ir pan. Tai yra jau kažkoks aiškumas, ar Finansų ministerija dabar viską spręs pati?

Pasakyčiau labai paprastai – niekada nemačiau, kaip taip lengvai galima iššvaistyti vienerius metus bevaisėms diskusijoms. Šiuo metu, be Finansų ministerijos, kuri dalyvauja darbo grupėje, tikriausiai nė vienas kitas grupės narys negali pasakyti, kokie sprendimai yra maždaug priimti ir į kurią pusę judama. 

Tokia diskusija ir buvo. Turėjome 9 posėdžius po sunkiai iškenčiamas 3,5 valandos ir tokiu būdu niekas po tiek valandų nežino nė vieno mokesčio, į kurią pusę jis judės. Buvo pasiūlymas palaukti spalio vidurio, greičiausiai spalio 12 d., kai bus pateikti projektai, pagal kuriuos gyvensime toliau.

Manau, kad diskusijos dar tik laukia, nes kol kas niekas jokio projekto nėra matęs.

Jei jau spalio 12 d. turėtų būti pateikti tie siūlymai, tai kam tada darbo grupė? Koks buvo jos tikslas?

Labai nusivilčiau, bet tikriausiai darbo grupės tikslas – legitimizuoti sprendimus ir mokestinius pakeitimus. Konkrečiai tai yra mokestinis padidinimas, nes lengvai įvelkant eina kalba apie tai, kad bus naikinamos vienos ar kitos lengvatos, bet iš esmės tai yra mokesčių didinimas. 

Tai vėliau greičiausiai bus pateikti mokesčių didinimo projektai. Kai pasipils, o tikrai pasipils įvairių pastabų ir nepritarimų, tai bus sakoma, kad visa darbo grupė viską aptarė, viską žinojo, tai kodėl dabar yra kažkokios negatyvios reakcijos. Nenoriu tikėti, kad taip bus, bet labai tikėtina, kad taip gali būti.

Pats darbas organizuotas labai prastai. Paskutinis posėdis buvo labai įspūdingas, nes pristatymai, kadangi dokumentų neturėjome jokių ir aš pirmuose posėdžiuose prašiau, kad pateiktų projektus ir tada mes galėsime diskutuoti, bet buvo pateikiamos tik skaidrės, kurios yra siunčiamos 17 val. vakare, po darbo valandų, ir įsivaizduokite – kitą dieną 10 val. yra posėdis, kur turime diskutuoti apie pasiūlymus.

Maža to, dar turi diskutuoti ir apie pasiūlymus, kurių niekas nematė, nes jie buvo paruošti per naktį ar dar kažkas. Tai panašu į tai, kaip studentui pritrūksta vienos nakties. Toks darbas vyko visus metus, iššvaistė metus ir dabar laukiama kažkokio stebuklo, kuris pasirodys spalio viduryje.

Visą pokalbį žiūrėkite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.


Rašyti komentarą...
A
Algis
2021-10-10 04:29:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
pakol nevelu reikia versti ta paslemeku koalicija,reikia lietuviams sukilti nes sugriaus ir nuskurdins zmones,o konservatorius bei vadinama laisves partija paskelbti uz istatymo ribu nes tai priesiskos lietuvai partijod
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų