naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rinkimai – stebuklų metas, nes šiuo laikotarpiu politikai staiga prisimena, kad egzistuoja tokia žmonių rūšis, pavadinimu „rinkėjai“, kuriems reikia kaip reikiant praskalauti ausis ir smegenis bei prižadėti visko, kad tik gautum jo balsą per rinkimus. Laida „Karštai su tv3.lt“ paruošė keisčiausių pažadų apžvalgą.

Rinkimai – stebuklų metas, nes šiuo laikotarpiu politikai staiga prisimena, kad egzistuoja tokia žmonių rūšis, pavadinimu „rinkėjai“, kuriems reikia kaip reikiant praskalauti ausis ir smegenis bei prižadėti visko, kad tik gautum jo balsą per rinkimus. Laida „Karštai su tv3.lt“ paruošė keisčiausių pažadų apžvalgą.

REKLAMA

Rokiškyje į merus kandidatuojantis Antanas Vagonis mušasi į krūtinę, kad padarytų tai, ko nepavyksta padaryti net pačiam sveikatos apsaugos ministrui Arūnui Dulkiui – panaikinti eiles ligoninėse ir poliklinikose.

„Medicina. Eilių pas mus nebus, nebebus pas mus eilių. Po 4 metų, kada atvažiuosite, jūs galėsite man trenkti į snukį viešai, jeigu kas nors lauks pas gydytoją ilgiau nei 7 dienas“, – debatuose prisiekė kandidatas.

„Tai yra arčiausi, svarbiausi kiekvienam žmogui dalykai, bet savivaldos politikai negali jų iš esmės sureguliuoti ir sutvarkyti. Bet kandidatuojantys žmonės tiesiog įžūliai bando tai išnaudoti, o kartais ir patys dėl tam tikro savo nesupratimo, kai kurie iš jų nuoširdžiai galvoja, kad galės patys pastūmėti dalykus šia kryptimi“, – komentavo politikos apžvalgininkas Vytautas Bruveris.

REKLAMA

Lietuvoje – baseinų lietus

Daug kas galvoja, kad pastatyti baseiną yra labai jau didelis ir baisus darbas. Tik ne kai kuriems pretendentams į merus, kurie žada po rinkimų baseinų ir vandens parkų lietų Lietuvoje.

REKLAMA

„Bus didžiausias Lietuvoje vandens atrakcionų parkas ir SPA“, – žadėjo kandidatė į Zarasų rajono meres Vaida Lazdauskienė.

„Pastatyti mažiausiai du baseinus, kad šiauliečiai turėtų, kur lankytis. Viskas yra padaroma iš projektinių lėšų, kas dabar nebuvo daroma. Tai jeigu Radviliškis turi baseiną, Joniškis turi baseiną, Širvintos turi 2 baseinus. Paklausiu pas Pinskuvienę, ką reikia daryti, kad Šiauliuose atsirastų du baseinai“, – neatsiliko ir kandidatas į Šiaulių rajono merus Andrius Šedžius.

REKLAMA

„Jie žada burnomis, bet galvomis visiškai negalvoja apie tai, ir man atrodo, kad jie to net nesiruošia daryt. Jeigu jų paklaustum, iš kur jie paims pinigus – ar jie padidins mokesčius, ar atims iš kažko kito – tai esu tikras, kad jie pradėtų mekenti ir jokio gero atsakymo nepasakytų“, – pažadų realumą įvertino publicistas Andrius Užkalnis.

Kadangi Vilniaus miesto rinkėjo nebenustebinsi nei baseinais, nei SPA centrais, tai čia žadama iki šiol nematyta rinkiminė dovana – nemokamas geriamasis vanduo visiems.

REKLAMA
REKLAMA

„Mes tieksime gyventojams nemokamą vandenį. Mes suprantame vandenį kaip socialinę paslaugą. Tai yra būtinybė, tai nėra kažkokia prabangos prekė, už kurią reikia mokėti. 2 kubai šalto geriamo vandens – žmogus privalo juos turėti nemokamai“, – dėstė kandidatas į Vilniaus merus Ramojus Girinskas.

Pretendentas Vilnių žada paversti ne tik nemokamo vandens, bet ir kone ateities miestu, kuriame visi judės futuristiniu tramvajumi ir virš galvų skraidančiomis gondolomis.

REKLAMA

„Monoreilas – tai virš gatvės pastatytas vienas bėgis, ant kurio važiuoja elektrinis traukinys. Mano skaičiavimais, su pilna infrastruktūra ir traukiniu, jeigu žvelgiant į užsienio kainas, tai yra nuo 15 iki 18 milijonų eurų už 1 kilometrą“, – aiškino R. Girinskas.

O Raseinių rajone žadama lauko išviečių amžiaus pabaiga ir kanalizacinės eros pradžia. Mat vietos kandidatas į deputatus Vincas Blinstrubas į kiekvieną gyvenvietę ir atokiau esantį trobesį esą įves vietos kanalizaciją.

REKLAMA

„Bus nemokamai sumontuoti individualūs nuotėkų valymo įrenginiai, o gyventojai mokės tik už nuotėkų valymą“, – žadėjo politikas.

Visiems Raseinių rajono gyventojams kanalizaciją įvedęs V. Blinstrubas ties tuo sustoti nežada. Būstai irgi bus dalinami nemokamai.

„Jaunoms šeimoms, auginančioms du ir daugiau vaikų iki 18 metų, bus apmokamos būsto nuomos išlaidos 5 metus, nepriklausomai nuo šeimos pajamų“, – teigė kandidatas.

„Rinkėjai nelabai domisi ir čia yra tam tikras paradoksas. Šiuo paradoksu daugelis kandidatuojančių į savivaldą politikų žaidžia ir jį išnaudoja, nes jie mato, kad daugelis žmonių tiesiog nemato ribų, nesigaudo ir jiems nelabai svarbu“, – kalbėjo V. Bruveris.

REKLAMA
REKLAMA

Žada „LGBT propagandos“ pabaigą

Sunkūs laikai atkeliautų seksualinių mažumų atstovams Marijampolės, Biržų rajonuose ir Vilniaus mieste, jei čia merais taptų Petras Gražulis, Gediminas Akelaitis bei Audrys Šimas. Būtų taip, kaip Rusijoje.

„Kaip meras, aš galėčiau teikti tarybos sprendimą, Biržų rajone išvis uždrausti LGBB, LGBP propagandą, demonstracijas ir visą viešinimą“, – debatuose pareiškė A. Šimas.

„Marijampolės savivaldybė būtų be marksizmo, leninizmo, fašizmo ir LGBT ideologijos“, – žadėjo ir G. Akelaitis.

REKLAMA

„[LGBT paradams] būtų amen. Leisčiau Lukiškių kalėjime, dabar jau ten ne kalėjimas, galėtų jie ten vaikščioti ratu“, – sakė P. Gražulis.

„Jeigu jie eina į savivaldybių tarybas tam, kad kovotų su LGBT ideologija, tai tikriausiai jiems reikia skubiai prašyti gydytojo, kad pakeistų vaistus, nes aiškiai matom, kad dabartiniai neveikia“, – kandidatų pareiškimus komentavo A. Užkalnis.

Tuo tarpu Šilutėje kandidatas į merus Robertas Kuncaitis statys naujo tipo darželius, kad tėveliai vaikus galėtų palikti paromis ir nuo jų pailsėti.

REKLAMA

„Kovosiu, kad būtų įdiegta atilsio paslauga, kad tėveliai galėtų palikti savo vaikučius per naktį“, – žadėjo politikas.

Tiesa, dalis kandidatų rinkėją stengiasi paimti ne pažadais, o tariamu sąžiningumu ir viešomis priesaikomis, kad saugos savivaldos turtą ir jo patys nesigvieš.

„Žadėti, kad nevogsi ir nemeluosi yra tiesiausias įrodymas, kad, ko gero, tai ir ruošiesi daryti, arba bent jau darydavai tai anksčiau. Apskritai, kam sąžiningam žmogui apie tai reikia šnekėti?“, – klausė A. Užkalnis.

REKLAMA
REKLAMA

Čia tik nedidelė dalis pažadų, kurie labiau panašūs į sunkiai įgyvendinamus plepalus, nes žadėti nieko nekainuoja ir atsakomybės už tai nėra, nebent moralinė. Tačiau kaip sako politikos klasikai – politikoje moralė neegzistuoja.

Visą reportažą žiūrėkite straipsnio pradžioje.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:

Laidą „Karštai su tv3.lt“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 20:00 per TV3 televiziją.

Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „Karštai su tv3.lt“.

Kad tik Užkalnis yra ,,proto bokštas'' kiti ...durneliai.
Ir kodėl Jis su tokia galva dar vis ne JT vadovas neaišku.
Sergantys homoseksualizmu šlovinami, o pedofilija laikomi nusikaltėliais.
manau, kad tai vienintelis kandidatas, kurio pažadas ateityje gali ir išsipildyti - nebeliks eilių poliklinikose, nes paprasčiausiai tos poliklinikos bus uždarytos, o eilės jau bus nebe pas juos, o didmiesčiuose. Svarbiausia, tik gerai reformuoti - apjungti, sujungti, prijungti, apversti, užversti ir... pažadas įvykdytas.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų