• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rinkėjai tris dienas gali savo balsą atiduoti išankstiniuose savivaldybių tarybų, merų rinkimuose. Antradienį nuo ankstyvo ryto valią pareikšti renkasi gausus būrys gyventojų, progos nepraleidžia ir kandidatai į sostinės merus. Vienas pirmųjų balsavusiųjų – partijos „Laisvė ir Teisingumas“ kandidatas Artūras Zuokas.

Rinkėjai tris dienas gali savo balsą atiduoti išankstiniuose savivaldybių tarybų, merų rinkimuose. Antradienį nuo ankstyvo ryto valią pareikšti renkasi gausus būrys gyventojų, progos nepraleidžia ir kandidatai į sostinės merus. Vienas pirmųjų balsavusiųjų – partijos „Laisvė ir Teisingumas“ kandidatas Artūras Zuokas.

REKLAMA

„Žmona agitavo balsuoti už Gražulį, nes sako, kad Vilnius būtų gražesnis, bet, deja, reikėjo kiek kitaip pasirinkti“, – atidavęs savo balsą savivaldos rinkimuose juokavo A. Zuokas.

Anot jo, dabar sunku kalbėti apie favoritus, nes rinkimų kampanija juos koreguoja.

„Bet aš manau, kad trys kandidatai turi galimybes patekti į antrąjį turą. Manau, kad turi galimybę patekti Benkunskas, Raskevičius ir Tomaševskis“, – kalbėjo partijos „Laisvė ir teisingumas“ kandidatas į Vilniaus merus.

A.Zuokas pažymėjo, kad jam daugelį metų teko dirbti su konservatoriais kitomis partijomis, ir pavykdavo rasti sprendimus, todėl neabejoja, kad susivienijus aplink Vilnių juos pavyks rasti ir šįkart: „Svarbiausia, kad nebūtų ginčų ir trukdymų, kurie miesto gyventojams ir pačiam miestui yra nereikalingi“.

REKLAMA
REKLAMA

Prasidėjo išsanktinis balsavimas

Išankstinis balsavimas organizuojamas vasario 28-kovo 2 dienomis nuo 7 val. iki 20 val. 

REKLAMA

Daugiausiai išankstinio balsavimo vietų yra sostinėje: Vilniaus miesto savivaldybės pastate (Konstitucijos pr. 3), Vilniaus universiteto Sveikatos ir sporto centre (Saulėtekio al. 26), A. Sacharovo aikštėje prie Spaudos rūmų bei miesto centre esančioje Lukiškių aikštėje.

Vilniaus rajono savivaldybė rinkėjus kvies į dvi balsavimo vietas – savivaldybės pastate (Rinktinės g. 50) ir Nemenčinės daugiafunkciniame kultūros centre (Švenčionių g. 12, Nemenčinėje).

REKLAMA
REKLAMA

Kaune išankstinis balsavimas bus organizuojamas Kauno miesto savivaldybės pastate (Laisvės al. 96), S. Dariaus ir S. Girėno stadiono pastate (Perkūno al. 5) ir Kauno rajono savivaldybės pastate (Savanorių pr. 371).

Klaipėdoje balsavimas iki rinkimų dienos vyks Klaipėdos miesto savivaldybės pastate (Liepų g. 11).

Balsuoti iš anksto rinkėjai galės bet kurioje šalies savivaldybėje.

Rinkimų dieną – kovo 5-ąją – balsuoti bet kurioje Lietuvos savivaldybėje jau nebebus galimybės, rinkėjai turės atvykti į tos savivaldybės, kurioje yra deklaravę gyvenamąją vietą, rinkimų apylinkes 7–20 valandomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Į balsavimo vietas dėl pagrįstų priežasčių negalintiems atvykti rinkėjams numatytas balsavimas specialiuosiuose punktuose.

Kovo 1–3 dienomis bus organizuojamas balsavimas ligoninėse, socialinės globos ir rūpybos įstaigose, kariuomenės vienetuose, bausmių atlikimo vietose.  

Kovo 3–4 dienomis rinkimų komisijų nariai organizuos balsavimą rinkėjų namuose. Balsuoti namuose gali neįgalieji, neįgaliuosius namuose slaugantys asmenys, dėl ligos nedarbingi žmonės. Kaip ir anksčiau, taip ir šių rinkimų metu, balsuoti namuose galės rinkėjai, sulaukę 70 ir daugiau metų.

REKLAMA

Pagrindinę rinkimų dieną – kovo 5-ąją – rinkėjai savo pilietinę valią pareikšti kviečiami į savo rinkimų apylinkes, kurios darbą pradės 7 val. ryto ir veiks iki 20 val. vakaro. 

Einant balsuoti rinkėjui reikia turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą: pasą, asmens tapatybės kortelę. Taip pat tinka ir kiti Lietuvoje išduoti dokumentai, kuriuose yra rinkėjo nuotrauka ir asmens kodas: vairuotojo pažymėjimas, pensininko pažymėjimas, diplomatinis pasas ir pan.  

Teisė balsuoti savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose turintys Europos Sąjungos valstybių narių piliečiai kartu su savo asmens dokumentu turėtų atsinešti ir laikiną leidimą gyventi Lietuvoje. Kitų valstybių piliečiams kartu su savo asmens dokumentu reikės pateikti dokumentą, patvirtinantį teisę nuolat gyventi Lietuvoje.

Kandidato atėjimas į išankstinį balsavimą yra lyg papildoma 15 minučių šlovės dozė prieš rinkimus, kada savo pasisakymais gali paveikti rinkėjus. Šnekos rinkimų dieną jau nieko nepakeis. Todėl jie ir ateina iš anksto. Šiaip tai juokinga - norisi paklausti, o sekmadieniais - jūs Vilniuje nebūnat?
Geriau jau Zuakas, negu rudaskylių badytojas, o apie konservų kandidatą bekoną, iš viso kalbos negali buti
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų