REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Antradienį startavo išankstinis balsavimas savivaldybių tarybų, merų rinkimuose. Nuo ankstyvo ryto savo valią pareikšti renkasi, tie kurie neturės galimybės atvykti prie balsadėžių sekmadienį. Vienas pirmųjų balsavusiųjų – Laisvės partijos kandidatas į sostinės merus Tomas Vytautas Raskevičius.

Antradienį startavo išankstinis balsavimas savivaldybių tarybų, merų rinkimuose. Nuo ankstyvo ryto savo valią pareikšti renkasi, tie kurie neturės galimybės atvykti prie balsadėžių sekmadienį. Vienas pirmųjų balsavusiųjų – Laisvės partijos kandidatas į sostinės merus Tomas Vytautas Raskevičius.

REKLAMA

„Balsavau už Vilniaus ateitį, ir sprendimas buvo tikrai nesunkus“, – savo balsą savivaldos rinkimuose atidavęs sakė T.V. Raskevičius.

„Pasirinks vilniečiai, bet manau, kad tikrai antram ture turime šansus garbingai susikauti ir antrąjį turą laimėti“, – apie šansus išeiti į antrąjį turą kalbėjo kandidatas į sostinės merus.

Su kuo norėtų ar galėtų išeiti į antrąjį turą, jis neįvardija: „Tai yra vilniečių apsisprendimas. Tik labai norėčiau, kad žmonės rinktųsi tuos kandidatus, kurie yra nesusitepę ir savo darbais įrodę, kad sugeba kurti vakarietišką ir į ateitį orientuotą miestą“, – sakė jis.

REKLAMA
REKLAMA

Jeigu bus išrinktas, T.V. Raskevičius nedirbs su politinėmis jėgomis, kurios turi dviprasmišką požiūrį į Ukrainoje vykstantį karą: „Tokių partijų, tokių frakcijų taryboje, deja, yra“.

REKLAMA

Visa rinkiminė kampanija, anot jo, buvo gana skurdoka: „Buvo daug dėmesio apie praktinius reikalus ir mažai diskusijų apie Vilniaus kryptį, kuria link juda miestas. Ir mes norėjome kalbėti apie švietimą, apie miestą patogų visiems, ir manau, kad mūsų, Laisvės partijos kampanija, šitą pažadą tikrai puikiai išpildė“.  

„Manau, kad Vilnius yra labai teisingoje augimo ir atvirumo kryptyje. O dabar atėjo metas, kad teigiami pokyčiai pasiektų kiekvieną vilnietį, ir Laisvės partijos komanda yra būtent ta, kuri gali šitą kryptį užtikrinti“, – sakė jis.

REKLAMA
REKLAMA

Prasidėjo išankstinis balsavimas

Išankstinis balsavimas organizuojamas vasario 28-kovo 2 dienomis nuo 7 val. iki 20 val. 

Daugiausiai išankstinio balsavimo vietų yra sostinėje: Vilniaus miesto savivaldybės pastate (Konstitucijos pr. 3), Vilniaus universiteto Sveikatos ir sporto centre (Saulėtekio al. 26), A. Sacharovo aikštėje prie Spaudos rūmų bei miesto centre esančioje Lukiškių aikštėje.

Vilniaus rajono savivaldybė rinkėjus kvies į dvi balsavimo vietas – savivaldybės pastate (Rinktinės g. 50) ir Nemenčinės daugiafunkciniame kultūros centre (Švenčionių g. 12, Nemenčinėje).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaune išankstinis balsavimas bus organizuojamas Kauno miesto savivaldybės pastate (Laisvės al. 96), S. Dariaus ir S. Girėno stadiono pastate (Perkūno al. 5) ir Kauno rajono savivaldybės pastate (Savanorių pr. 371).

Klaipėdoje balsavimas iki rinkimų dienos vyks Klaipėdos miesto savivaldybės pastate (Liepų g. 11).

Balsuoti iš anksto rinkėjai galės bet kurioje šalies savivaldybėje.

Rinkimų dieną – kovo 5-ąją – balsuoti bet kurioje Lietuvos savivaldybėje jau nebebus galimybės, rinkėjai turės atvykti į tos savivaldybės, kurioje yra deklaravę gyvenamąją vietą, rinkimų apylinkes 7–20 valandomis.

REKLAMA

Į balsavimo vietas dėl pagrįstų priežasčių negalintiems atvykti rinkėjams numatytas balsavimas specialiuosiuose punktuose.

Kovo 1–3 dienomis bus organizuojamas balsavimas ligoninėse, socialinės globos ir rūpybos įstaigose, kariuomenės vienetuose, bausmių atlikimo vietose.  

Kovo 3–4 dienomis rinkimų komisijų nariai organizuos balsavimą rinkėjų namuose. Balsuoti namuose gali neįgalieji, neįgaliuosius namuose slaugantys asmenys, dėl ligos nedarbingi žmonės. Kaip ir anksčiau, taip ir šių rinkimų metu, balsuoti namuose galės rinkėjai, sulaukę 70 ir daugiau metų.

REKLAMA

Pagrindinę rinkimų dieną – kovo 5-ąją – rinkėjai savo pilietinę valią pareikšti kviečiami į savo rinkimų apylinkes, kurios darbą pradės 7 val. ryto ir veiks iki 20 val. vakaro. 

Einant balsuoti rinkėjui reikia turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą: pasą, asmens tapatybės kortelę. Taip pat tinka ir kiti Lietuvoje išduoti dokumentai, kuriuose yra rinkėjo nuotrauka ir asmens kodas: vairuotojo pažymėjimas, pensininko pažymėjimas, diplomatinis pasas ir pan.  

Teisė balsuoti savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose turintys Europos Sąjungos valstybių narių piliečiai kartu su savo asmens dokumentu turėtų atsinešti ir laikiną leidimą gyventi Lietuvoje. Kitų valstybių piliečiams kartu su savo asmens dokumentu reikės pateikti dokumentą, patvirtinantį teisę nuolat gyventi Lietuvoje.

Sekmadieni orgija, nebus laiko...
šiknadraskis Draskevičius iškrypėlis
Čia tiesiog vos ne pasaulio pabaiga,, tik pagalvokite, raskevicius atėjo balsuat, greičiau visi meskit darbus ir eikite žiūrėti reta į įvyki
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų