Viešbutis „Suncity“ Šiauliuose veikia nepilną pusmetį. Ten iš viso dirba 33 žmonės. Viešbučio valdytojas Gintaras Radavičius turi ir kitų panašių verslų bei pasakoja, kad dabar atlyginimai Lietuvoje auga per greitai.
„Smulkiems verslams per sparčiai kyla, yra prievartaujamas verslas kelti tuos atlyginimus. Tai atsiliepia ir darbuotojų kaitai, darbuotojai gal labiau nori eiti dirbti į viešą sektorių negu privačiam“, – įsitikinęs viešbučio valdytojas.
Vidutinės pajamos padidėjo 8 procentais
Naujausi „Sodros“ duomenys rodo, kad vidutinės darbo pajamos į rankas per metus padidėjo 110 eurų arba 8 procentais ir viršijo 1400 eurų.
„Pats augimo tempas palyginus su praėjusiais metais kiek lėtesnis. Prieš metus darbo pajamos didėjo lygiai 11 procentų ir tuometinė infliacija nesiekė vieno procento. Tai šiais metais ta situacija sudėtingesnė, apie 4 procentus siekė metinė infliacija“, – sakė „Sodros“ atstovė Kristina Zitikytė.
Pajamų praraja tarp Vilniaus miesto ir likusios Lietuvos ženkli. Jeigu vilnietis vidutiniškai gauna 1732 eurus per mėnesį į rankas, tai likusioje Lietuvoje žmogus uždirba beveik puse tūkstančio mažiau.
Algomis nepatenkinti ir kalbinti žmonės:
„Ne, neužtenka. Vidutiniškai 2000 eurų bent jau Vilniuje, kad būtų. Palyginus su kainomis, algos turėtų būti daug didesnės.“
„Aš manau, kad Vilniuje 2000 eurų į rankas jau būtų padoru, o mažesniuose miesteliuose 1500 eurų.“
Privačiose įmonėse atlyginimai auga lėčiau
Ekonomistus neramina faktas, kad šiuo metu algos privačiose įmonėse auga kur kas lėčiau nei viešajame sektoriuje.
„Tą augimą į viršų veja ne privataus sektoriaus atlyginimų kilimas. Tai rodo, kad šiaip privačiame sektoriuje darbo rinka nėra tokia aktyvi, tokia atliepiantį tą spartų atlyginimų augimą kaip viešajame sektoriuje, nes viešajame sektoriuje atlyginimas tebeauga dviženkliais tempais ir atitinkamai tai kelia visą darbo rinkos vidurkį“, – aiškino „Artea“ ekonomistė Indrė Genytė-Pikčienė.
Pagal vidutinį šalies atlyginimą kasmet valdžia svarsto, kiek Lietuvoje reikėtų didinti ir minimalią algą. Pasak ekonomistų, jei minimumas kils per greitai, verslai susidurs su sunkumais. Lietuvoje gali pradėti didėti nedarbo lygis.
Visą reportažą žiūrėkite straipsnio pradžioje.
Visas TV3 Žinias žiūrėkite čia:

































































































































































































































