REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Išaugusios elektros ir dujų kainos – galvos skausmas ne tik Lietuvos, bet ir Belgijos verslininkams. Tūkstantinės sąskaitos už energijos išteklius jau privertė dalį smulkių Belgijos verslų visam laikui užverti duris.

Išaugusios elektros ir dujų kainos – galvos skausmas ne tik Lietuvos, bet ir Belgijos verslininkams. Tūkstantinės sąskaitos už energijos išteklius jau privertė dalį smulkių Belgijos verslų visam laikui užverti duris.

REKLAMA

O kol vieni dar tikisi ir laukia valdžios pagalbos, kiti taupo iš paskutiniųjų ir tikina, kad turės kelti kainas – antraip neišgyvens. Tiesa, pastarosiomis dienomis į dvejų metų žemumas nusiritusios dujų kainos suteikia verslams vilties, kad situacija pasitaisys.

Briuselio kirpykloje klientų netrūksta, tačiau jos savininkas nuogąstauja – dėl staiga išaugusių energijos išteklių ir priemonių kainų jam „piestu stojasi“ plaukai. Vyras jau žada netrukus didinti ir paslaugų kainas.

„Mūsų elektros sąskaita mėnesiui būdavo 300 eurų, dabar – 900 eurų. Pakilo ir priemonių kaina – šampūnų, kondicionierių. Taip pat įrankių – žirklių ir kirpimo mašinėlių. O mes tik paprasta kirpykla“, – kalba kirpyklos savininkas Salvadore.

REKLAMA
REKLAMA

Į rekordines aukštumas šoktelėjusios elektros kainos – dar didesnis galvos skausmas šios kepyklos savininkui, aprūpinančiam kepiniais 55 Briuselio parduotuves ir kavines. Dar kovą kepykla iš 200 kvadratinių metrų patalpų persikėlė į 1000 kvadratinių metrų. Tada vadovas džiaugėsi, o dabar galvoja, kaip sudurti galą su galu. Vyras tvirtina, kad tai didžiausias iššūkis per visą laiką, kol jis sukasi šiame versle, o tai trunka net 20 metų.

REKLAMA

„Tai, kas nutiko šiemet, yra tragedija. Dujų kaina patrigubėjo. Už dujas praėjusį ketvirtį sumokėjome 21 tūkstantį eurų. Jau nekalbu apie elektrą. Be to, nuoma atsieina 5000 eurų. Gruodžio pabaigoje – sausio pradžioje matysime, ar išgyvensime“, – sako kepyklos savininkas Marekas Kutylowski.

Rugsėjį Belgijoje dujos buvo 135 procentais brangesnės nei tuo pat laikotarpiu pernai. Elektra – 80 procentų. Dėl to dalis smulkių verslų Briuselyje jau užsidarė, kiti priversti taupyti. Štai greito maisto užkandinės savininkas Ali beveik nebenaudoja elektrinės orkaitės, rečiau įjungia ir dujinę.

REKLAMA
REKLAMA

„Ši orkaitė naudoja dujas. Anksčiau ją įjungdavau tris kartus per dieną, dabar tik kartą. Dar nežinau, kokios sąskaitos sulauksiu, bet neabejoju, kad ji bus milžiniška – apie 10–15 tūkstančių eurų“, – tvirtina užkandinės savininkas Ali Demir.

Belgijoje vykdyta apklausa rodo, kad daugiau nei ketvirtadalis įmonių susiduria su sunkumais apmokėti sąskaitas. Ir nors Briuselis yra miestas, kuriame Europos Sąjungos lyderiai priima svarbiausius sprendimus, jiems niekaip nepavyksta susitarti, kaip Bendrijos šalių gyventojams ir verslams padėti išgyventi energijos išteklių „kainų šoką“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų