Iš pataisos namų paleistas Rachinšteinas vėl sulaikytas: įtariamas 5 mln. eurų pasisavinimu

Trečiadienį Vilniuje sulaikytas prieštaringos reputacijos verslininkas Sergejus Rachinšteinas ir dar septyni asmenys, įtariami Pridėtinės vertės mokesčio grobstymu. Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba tiria kelerius metus vykdytų aferų grandinę, per kurią nusikaltėliai pasisavino 5 milijonus eurų.

Su savo advokatu Šeškinėje kieme surakintas antrankiais stovi Sergejus Rachinšteinas. Aferų meistru tituluojamas verslininkas stebi, kaip Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnai krečia jo visureigį „Toyota Land Cruiser“.

(29 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Ginkluoti FNTT pareigūnai sulaikė ne sykį teistą verslininką Rachinšteiną

Krata užtruko kelias valandas iki pat vakaro. Vos prieš trejus metus į laisvę iš pataisos namų paleistas Sergejus Rachinšteinas sulaikytas tiriant Pridėtinės vertės mokesčio grobstymo bylą. Teisėsaugininkų duomenimis, nusikaltėliai pasisavino 5 milijonus eurų. Be Rachinšteino įtarimai pareikšti dar septyniems asmenims.

Prokurorai įtaria, kad per ketverius metus kurdami apmokestinamų sandorių grandines ir klastodami dokumentus išvengė sumokėti daugiau kaip tris milijonus eurų mokesčių  ir susigrąžino daugiau kaip du milijonus eurų PVM.

Tyrimas pradėtas dėl įtariamo didelės vertės sukčiavimo, dokumentų klastojimo, trukdymo pareigūnų veiklai ir kitų galimų nusikalstamų veikų.

Atliekant šį tyrimą atliktos kratos ne tik Sergejaus Rachinšteino patalpose ir automobiliuose Šeškinėje, bet ir kitose vietose – pranešama apie 20 kratų. Iš aštuonių įtariamųjų dviem paroms sulaikyti šeši.

Verslininkas jau teistas už finansinius nusikaltimus. 2016-ais metais Aukščiausiasis Teismas pripažino, kad jis benamių vardu buvo įkūręs fiktyvių įmonių tinklą, per kurį išplovė beveik 3 milijonus eurų ir pagrobė daugiau nei 400 tūkstančius eurų pridėtinės vertės mokesčio. Prieš paskelbiant galutinį nuosprendį  buvo pasislėpęs užsienyje: tūnojo Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Singapūre, Tailande.

Sučiuptas Rachinšteinas Vietname, ten kalėjime praleidęs septynis mėnesius, jis atgabentas į Lietuvą, iš Pravieniškių pataisos namų jis išleistas 2018-ųjų vasarą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų