Iki izoliacijos uzbekai dar spėjo apsilankyti milžiniškame Kauno prekybos centre

Net 21 naujas koronaviruso atvejis Lietuvoje nustatytas per parą. Tai – pastarojo mėnesio rekordas. Žinoma, kad užsikrėtę iš Uzbekijos į vieną Kauno logistikos įmonę dirbti atvykę tolimųjų reisų vairuotojai spėjo gerai praūžti per laikinąją sostinę. Iki izoliacijos pradžios užsieniečiai ne kartą apsipirkinėjo ir valgė viename didžiausių Kauno prekybos centrų. Pasak nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovų, uzbekai į Lietuvą atvyko jau sergantys.

„Hegelmann Transporte“ įmonėje vyko dezinfekcija, o per šias dienas nustatyta, kad net 19 čia dirbti atvykusių asmenų užsikrėtę koronavirusu. Tai – į Kauną iš Uzbekijos atvykę tolimųjų reisų vairuotojai. Keturiems uzbekams koronaviruso požymiai pasireiškė iš karto atvykus į Lietuvą, todėl sąlytį turėję kartu atvykę asmenys nuo liepos pradžios izoliavosi įmonei priklausančiame viešbutyje.

„Jie liepos 2-ą dieną atvyko, liepos 3-ią dieną susirgo pirmasis, tai nuo to laiko visi sąlytį turėję asmenys, 31 darbuotojas, didžioji dalis užsieniečiai, keletas yra lietuvių, buvo izoliuoti. Jeigu asmenys laikėsi tinkamai izoliacijos režimo, daugiau susirgimų negalime tikėtis“, – sako Visuomenės sveikatos centro atstovė Rolanda Lingienė.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Iki izoliacijos uzbekai dar spėjo apsilankyti milžiniškame Kauno prekybos centre

Bet nerimo vis dar yra. Nežinia, ar visi uzbekai laikėsi visų izoliacijos taisyklių. Žinoma, kad dalis bent jau iki liepos 8 dienos ne kartą lankėsi viename didžiausių Kauno prekybos centrų – Kauno urmas. Ten ir valgė, ir apsipirkinėjo.

„Kauno bazės patalpos. Ten yra ir maisto, yra visi sandėliai, yra visos sąlygos apsipirkti to, ko reikia. Nereikia važiuoti viešuoju transportu ir kažkur kažko ieškoti. Viskas pasiekiama šalia. Toks spindulys, kurį pavyko išsiaiškinti“, – pasakoja Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Orina Ivanauskienė.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai spėja, kad koronavirusu vyrai užsikrėtė savo šalyje, dar prieš atvykstant į Lietuvą.

„Gali būti dvi versijos, bet mes laikomės šiuo atveju pirmosios, kad visi atvejai jau atvyko užsikrėtę Uzbekijoje, nes jie susirgo inkubacinio periodo laike. Niekas negali atmesti galimybės, kad nesilaikant izoliacijos sąlygų, irgi galėjo užsikrėsti“, – teigia R. Lingienė.

Logistikos įmonėje iš viso dirba apie 200 žmonių. Jie visi šuo metu palaipsniui testuojami dėl Covid-19. Tiesa, kol kas teigiama, kad didžioji dalis įmonės darbuotojų su užsikrėtusiais vairuotojais turėjo minimalų kontaktą ar jo išvis neturėjo.

Vienas uzbekas, kurio būklė kiek sunkesnė nei likusių, šiuo metu yra gydomas Kauno klinikinėje ligoninėje, kiti Covid-19 infekcija užsikrėtę vairuotojai šiuo metu izoliuojasi ir sveiksta Abromiškių reabilitacijos ligoninėje.

„Vienas asmuo yra gydomas Kauno klinikinėje ligoninėje, o visi kiti yra Abromiškių reabilitacijos ligoninėje. Irgi sprendžiama ir atliekami tyrimai, ta būklė yra kiek sunkesnė nei tų kitų, nes tai yra vienas iš pirmųjų atvejų“, – kalbėjo O. Ivanauskienė.

REKLAMA

Uzbekai žiniasklaidai jau skundžiasi nepakankamomis medicininėmis paslaugomis. Už COVID-19 užsikrėtusių užsieniečių gydymą moka Valstybinė ligonių kasa.

Kauno meras Visvaldas Matijošaitis siūlo privalomą visų atvykėlių testavimą. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga žada peržiūrėti darbuotojų, atvykstančių iš trečiųjų šalių, priėmimo tvarką ir spręsti, kaip tinkamiausiai apsisaugoti nuo tokių židinių ateityje.

„Reikia pažiūrėti, ką yra logiška testuoti pagal tam tikras šalis, matyt, iš kur rizika yra didesnė atvykstančių. Ir dabar galima testuotis. Darbdaviai, jie puikiai žino, gali tą daryti. Tuo pasinaudojant ir buvo siūlo galas užčiuoptas, ir buvo daugiau tų darbuotojų ištirta. Dėl to privalomumo pasižiūrėsim. Gal tam tikras šalis bus galima išskirti, kad būtų galima testuoti“, – sako ministras Aurelijus Veryga.

Kol kas privalomų kaukių ar karantino Veryga dar neplanuoja. Pasak jo, situacija šalyje valdoma, didžiausias židinys Kaune lokalizuotas, tačiau budrumo ministras ragina neprarasti. Kitų valstybių pavyzdžiai rodo, kaip greitai Covid-19 situacija iš geros gali tapti siaubinga.

„Niekas negali spėlioti apie karantiną, kol mes neturim kažkokių epidemiologinių duomenų, kurie rodytų, kad plinta virusas nevaldomai. O kada tai gali atsitikti? Bet kada. Šalis atrodo buvo susitvarkę. Izraelis, Kroatija, ir staiga vėl dideli skaičiai“, – pasakoja A. Veryga.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras ruošiasi dėl Covid-19 infekcijos tirti ir sostinėje esančio lopšelio karuselė darbuotojus. Vienam vaikui Covid-19 infekcija čia nustatyta birželio gale, šiandien paaiškėjo dar vienas su šia vieta susijęs atvejis. Šią įstaigą lankančio vaiko tėvui nustatytas koronavirusas. Tiesa, apie tyrimus dėl Covid-19 infekcijos lopšelio darbuotojai tikino nieko nežiną.

Iš viso vakar užfiksuotas 21 atvejis, iš likusių 5 ių – 3 įvežtiniai. Žmonės grįžo iš Ispanijos, Ukrainos bei Lenkijos. Po vieną atvejį fiksuota Klaipėdos ir Marijampolės apskrityse bei trys Vilniuje.


Rašyti komentarą...
n
nezinau
2020-07-15 20:44:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
nepiskit proto,liepos antra atskrido, nekarta lankesi prekybos centre ir valge,o nuo liepos trecios jau sedejo tik viezbuty......juokdariai...
Atsakyti
0

I
Idomu
2020-07-15 21:00:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kam isileidote?
Atsakyti
-1

J
Juozas
2020-07-15 21:41:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tokį ministrą už kojū.... Tuoj apkrės visa Lietuvą
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų