REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gyventojai masiškai atakuoja elektros pardavėjus ir reikalauja sumažinti elektros kainas. Nebeturėdami, kur trauktis, tiekėjai po truputį jas mažina. Tačiau, kad susimažintų elektros sąskaitas, gyventojai turi pasirašyti naujas sutartis, o dominuojančios rinkoje bendrovės „Ignitis“ elektroninė savitarna kaip tyčia nuo penktadienio užstrigo.

Gyventojai masiškai atakuoja elektros pardavėjus ir reikalauja sumažinti elektros kainas. Nebeturėdami, kur trauktis, tiekėjai po truputį jas mažina. Tačiau, kad susimažintų elektros sąskaitas, gyventojai turi pasirašyti naujas sutartis, o dominuojančios rinkoje bendrovės „Ignitis“ elektroninė savitarna kaip tyčia nuo penktadienio užstrigo.

REKLAMA

Beje, elektros rinkoje šiuo metu tokia keista situacija, kad bizūnu turėjęs tapti garantinio tiekimo tarifas kitą mėnesį gali tapti gelbėjimosi ratu nuo didelių elektros kainų.

„Persirašiau sutartį, pastebėjau, kad kainos pradėjo kristi, atbėgom“, – panevėžietis Ričardas rankoje spaudžia naują elektros pirkimo sutartį. Nepaisydamas pūgos, vyras atskubėjo į vietinį „Ignitis“ padalinį neapsikentęs jau porą mėnesių gaunamų didžiulių elektros sąskaitų.

„Siaubas, nesąmonė. Sukčių gauja – kažkas kraunasi į kišenes, iš kažko atima. Elektros kainos baisios. Žmonėms baigia numauti paskutines kelnes, už tai ir lakstom“, – kalba Ričardas.

REKLAMA
REKLAMA

Elektrai biržoje atpigus ir Valstybinei energetikos reguliavimo tarybai paraginus gyventojus pasirašyti naujas elektros pirkimo sutartis, lietuviai masiškai atakuoja elektros pardavėjus:

REKLAMA

„Važinėju, skambinu kelintą kartą, niekas nesigauna.“

„Pasikeisti planą reikia, jau per brangu.“

„Valstybei lengviau, o mums 1 centas su kapeikom, nežinau.“

„Dėl sąskaitos pasitikslinti, gaunam labai dideles sąskaitas apmokėti.“

„Netikiu pigesnėm kainom, tiek primeluota, kad nežinau.“

Gyventojams pradėjus bruzdėti, jau penktadienį netgi užstrigo „Ignitis“ internetinė savitarna.

„Nuo penktadienio turėjome sutrikimų savitarnos, būtent nepriklausomo tiekimo sutarčių sudarymo ir plano keitimo procesuose. Klientams nepatogumų galėjo kilti. Sunku pasakyti, dėl ko, visą savaitgalį dirbo komanda, ieškojo priežasčių, šiandien tęsėsi darbas, tikimės, kad artimiausiu metu veikimas atsistatys“, – teigia „Ignitis“ atstovė Laura Beganskienė.

REKLAMA
REKLAMA

Neveikiant internetinei savitarnai, „Ignitis“ atstovė prašo klientų sutartis pasirašinėti kitais būdais – telefonu, internetine pokalbių programėle arba elektroniniu paštu.

„Sujudimą jaučiame, praėjusią savaitę vien skambučių skaičius išaugo 30 proc. klientai skambina, domisi pasiūlymais, nuolaidomis, galimybėmis“, – tvirtina L. Beganskienė.

Sumažinti elektros tarifus lietuviai reikalauja ir kitų elektros tiekėjų. Vienas jų, fiksuotą tarifą, mažesnį už valstybės garantuojamus 28 centus, pasiūlė jau prieš 2 savaites, kitas – nuo pirmadienio.

„Labai skambučių išaugę, srautas 10 kartų padidėjęs. Ne visos tampa sutartimis, vartotojai nori pasižiūrėti, ką jų tiekėjas siūlo, nori pagalvoti. Inertiškumo yra. Bet srautas ženkliai didesnis užklausų ir sutarčių sudarytų“, – sako „Elektrum Lietuva“ vadovas Martynas Giga.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Ko gero, grįžtame į panašų kainų lygį, kurį turėjome pernai liepą. Liberalizavimas sukelia streso vartotojams, nerimo, papildomos žinutės eiti tikrintis, dar labiau sukelia nerimą. Ar tai sveika, nežinau“, – kalba „Enefit“ vadovas Vytenis Koryzna.

Elektros kaina Lietuvai „Nord Pool“ biržoje sausį, palyginti su gruodžiu ir lapkričiu, smuko daugiau kaip per pusę. Tad panašu, kad garantinis tiekimas, kuris turėjo tapti bizūnu, skatinančiu žmones rinktis nepriklausomus tiekėjus, kitą mėnesį gali pavirsti gelbėjimosi ratu nuo didelių elektros sąskaitų.

„Matome labai įdomią situaciją, vasarą kaina buvo kone aukščiausia Europoje, kentėjome nuo labai aukštų kainų, tai paskutiniu metu Baltijos regione elektros birža rodo gražius skaičius, kartais net vienus žemiausių Europoje, savaitgalį buvo 4 kartus žemesnė negu Lenkijoje“, – tvirtina finansų ekspertas Marius Dubnikovas,.

Elektra Lietuvoje pastarąjį mėnesį atpigo dėl palyginti šiltos žiemos sumažėjus dujų paklausai ir kainai, taip pat gamtinės sąlygos leidžia daug ir pigiai elektros gaminti vėjo hidroelektrinėms.

Kas atsakys už šitą aferą ?
Kas leido Skverneliui parduoti 27% Igničio akcijų ?
Kas rūpinasi privačių Igničio akcininkų pelnais ?
O tie ką sako ? Jei sumažinsim - neturėsim iš ko mokėti procentą moki-vagi ?
Visur elektra pigiau, o lietuvoj brangi todėl kad kažkam reikia pinigų na Latvija netoli teks daryti sutartį su Latvijos energetika.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų