Gydytojų atstovė apie medikų patiriamą smurtą: kartais per operacijas yra laidomi įrankiai

Šiaulius ir visą Lietuvą sukrėtė jaunos medikės savižudybė. Įtariama, kad moteris nusižudė dėl mobingo, kurį patyrė darbo vietoje. Medikų atstovai teigia, kad daug jaunų medikų darbe patiria patyčias ir psichologinį smurtą.

Apie darbe patiriamą mobingą pasakojo jaunųjų gydytojų asociacijos prezidentė Kristina Norvaitytė tv3.lt naujienų portalo laidoje „Dienos pjūvis“. 

Kristina, kaip mobingas pasireiškia? Kaip medikai yra žeminami ar kaip prie jų yra priekabiaujama?

Mes turime įvairiausio pobūdžio darbo kodekso pažeidimų, manipuliavimo darbo grafiku, pacientų profiliu. Yra įvairiausių būdų specialistą žeminti ar sukliudyti jam kelti savo kompetenciją, pavyzdžiui, neduodant tam tikrų atvejų tai kompetencijai palaikyti.

Yra pasitelkiami įvairūs biurokratiniai mechanizmai, apkalbos, kartais ir ignoravimas, bandymas išstumti iš kolektyvo. Kartais tai gali būti ir fizinis smurtas. Yra atvejų, kai į gydytojus-rezidentus yra laidomi įrankiai per operacijas. 

Reikia paminėti ir smurtą, kurį mes patiriame iš pacientų, nes jo tikrai yra. Vienose srityse mažiau, kitose daugiau. Tai nėra mobingas, bet tai lygiai taip pat prisideda prie mūsų bendros savijautos.

Kristina, dar prieš mūsų pokalbį minėjote, kad yra apklausa apie tai, kokia yra padėtis ir kaip žmonės žiūri į mobingą, kaip jaučiasi? Minėjote, kad yra nemaža dalis galvojančių apie savižudybę.

Kaip suprantu, Mykolo Riomerio universitete yra atliktas tyrimas. Ketinu dar pasidomėti detaliau, bet, atrodo, 16 proc. apklaustųjų, tarp kurių tiek gydytojai, tiek slaugytojai ir keletas vadovaujančios grandies atstovų, itin dažnai galvoja apie savižudybę. 

Tai, iš tikrųjų, per daug nestebina, nes dar prieš pusantrų metų po skaudžios netekties vykusioje konferencijoje mes kalbėjome apie tai, kad trečdalis apklaustų medicinos studentų jau šiame lygmenyje galvoja apie savižudybę. 

REKLAMA

Nieko nuostabaus, kad tai pereina ir toliau, tau jau tapus specialistu. 

O kaip reaguoja kiti kolegos? Mobingas gi nevyksta paslapčia, dažnai ir kiti žino, ir mato tai. Kodėl kiti kolegos apie tai nepraneša?

Manau, vienareikšmiškai baimė atsidurti mobinguojamo žmogaus vietoje. Galbūt baimė nežinoti, ką pasakyti tam žmogui, kuris išgyvena sunkų periodą. 

Yra daug baimės ir nežinojimo, bijojimo pakenkti ne tik sau, bet ir tam žmogui, kuriam šiuo metu yra blogai.

Psichologinės pagalbos telefonai: 

O ką jaunųjų gydytojų asociacijos prezidentė pasakojo apie įvykį Šiauliuose, žiūrėkite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje. 


Rašyti komentarą...
B
Birute
2021-05-12 20:51:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Reikia viską kelti į viešumą.
Atsakyti
-1

I
Irena
2021-05-12 20:50:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bet juk yra spauda,televizija reikia juos kviesti ir pasakoti koks teroras vyksta gydymo įstaigose.Kodel kenčiama ir tylima.Nesuprantu.
Atsakyti
-1

S
Su patirtim
2021-05-12 21:23:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Siauliu ligonine pilna baisiausiu daktaru o vadovas nieko nedaro is jo tuscia vieta gaila tu geruju gaila tikrai.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų