REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Organizmas turi daugybę endokrininių liaukų, o kiekviena jų yra atsakinga už tam tikrą veiklą. Natūralu, kad neigiami šių liaukų pokyčiai duoda signalą ir žmogaus kūnui.

Organizmas turi daugybę endokrininių liaukų, o kiekviena jų yra atsakinga už tam tikrą veiklą. Natūralu, kad neigiami šių liaukų pokyčiai duoda signalą ir žmogaus kūnui.

REKLAMA

Yra keletas endokrininių sutrikimų, kurie akivaizdžiai atsispindi žmogaus veide. Kokie tai sutrikimai, aiškinosi TV3 laida „Būk sveikas“. 

„Iš dažnesnių patologijų – jei skydliaukės veikla suaktyvėja, kartais net stebime padidėjusias akis – išverstakumas. 

Priešingai, jei skydliaukės veikla sulėtėja, tai stebime sausesnę, gelsvo atspalvio veido odą. Būna amimiškas veidas, sulėtėjusi kalba“, – pasakojo gydytoja endokrinologė Gintautė Šapokaitė. 

Jei moterims sutrinka kiaušidžių veikla ir padidėja testosterono gamyba, gydytojos teigimu, pastebimas padidėjęs vyriško tipo plaukuotumas. 

REKLAMA
REKLAMA

„Kitaip tariant, barzda, ūsai. Atsiranda spuoguotumas“, – TV3 laidai „Būk sveikas“ teigė G. Šapokaitė.

Tačiau yra ir tokių patologijų, dėl kurių stipriai pasikeičia žmogaus veido bruožai. 

„Tai – akromegalija. Reta liga, kai yra padidintas augimo hormono gaminimas organizme. Šita liga vystosi labai lėtai, kartais užtrunka net 7 ar 10 metų, kol pasikeičia veido bruožai.

REKLAMA

Tik tada ateina pas mus žmogus ir paprašome atnešti savo jaunystės arba ankstesnę nuotrauką ir akivaizdžiai pasimato, kad yra padidėjęs apatinis žandikaulis, padidėjusi nosis, liežuvis būna didesnis, netelpa burnoje“, – sakė G. Šapokaitė

Akromegalijos simptomai, kurios pajaučia pats žmogus, tai padidėjusios pėdos, plaštakos. Pradeda augti atskiri organai ir jie auga neproporcingai. 

Kai kuriuos endokrininių sutrikimų sukeltus padarinius galima išgydyti, tačiau kiti lieka visam gyvenimui. 

„Jei išverstakumas nėra didelio laipsnio ir laiku paskyrus gydymą skydliaukei sustabdyti, taip pat dar šalia prisideda okulistai, tada tą išverstakumą galima šiek tiek atstatyti ir jis taip ryškiai nesimato, bet būna ateina pavėluotai ir kartais lieka visam gyvenimui. 

REKLAMA
REKLAMA

Jei yra padidintas plaukuotumas ir koregavus hormoninę veiklą plaukuotumas nedidėja, tai tiesiog plaukelių pašalinimui tenka pasitelkti ir kosmetologų pagalbą“, – pasakojo gydytoja endokrinologė.

Skydliaukės sutrikimų sukeltus pakitimus galima pilnai išgydyti. 

„Esant skydliaukės sutrikimui, kai gelsvesnė, sausa oda, pakoregavus skydliaukės hormonus, paskyrus pakaitinę terapiją visiškai grįžtami pakitimai“, – teigė G. Šapokaitė.

Tačiau akromegalijos atveju, kai įvyksta veido pakitimai, jie lieka visam laikui. 

„Gydymo esmė yra ne veido bruožų korekcija, nes reikia suprasti, kad padidintas augimo hormonų kiekis, matome padidėjusias pėdas, plaštakas, bet lygiai taip pat padidėja ir vidaus organai. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nepaskyrus laiku gydymo, šiems žmonės net iki 4 kartų didesnis mirtingumas nuo širdies ligų“, – sakė G. Šapokaitė. 

Hormoninių sutrikimų gydymo metodai visais atvejais yra skirtingi. Gydytoja endokrinologė įspėja, kad hormoninių pokyčių sukeltų signalu negalima ignoruoti, nes situacija gali tik blogėti. 

Kada reikia kreiptis į gydytojus ir kaip vyksta gydymas ieškokite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje. 

Laidą „Būk sveikas“ žiūrėkite kiekvieną šeštadienį 10:30 per TV3 televiziją.

VISĄ LAIDĄ PAMATYKITE ČIA:

Straipsnis parengtas pagal TV3 laidą „Būk sveikas“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų