Iki 12 savaičių moteris gali nutraukti nėštumą ir tai gali padaryti dviem būdais – medikamentiniu ir chirurginiu.
„Abu būdai yra saugūs, jeigu jie taikomi licenzijuotoje įstaigoje ir šią pagalbą suteikia specialistas.
Jeigu nutraukimas nesikomplikuoja, jis neturi didesnės įtakos vaisingumui, bet kiekviena intervencija – tiek medikamentinė, tiek chirurginė – turi savas komplikacijas“, – TV3 laidai „Būk sveikas“ pasakojo gydytojas akušeris – ginekologas Heraldas Stankevčius.
Tačiau, pasak gydytojo, jei tai atliekama saugiai – komplikacijos labai retos.
„Jei jos ir vyksta, specialistas suteikia reikiamą pagalbą ir dažniausiai nebūna kokių nors problemų, susijusių su moters vaisingumu“, – sakė H. Stankevičius.
Nevaisingumo priežastys dažniausiai būna kitos, jų ieškokite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.
Laidą „Būk sveikas“ žiūrėkite kiekvieną šeštadienį 10:30 per TV3 televiziją.
VISĄ LAIDĄ PAMATYKITE ČIA:
Straipsnis parengtas pagal TV3 laidą „Būk sveikas“.
visada atsisuka antru galu.Galvot reik,apie nėštumo nutraukima,ar tai man verta tai daryti.Baimė,tai ištamsaus pasaulio vyksta.Tai jos moteriai varo visokias baimės.Kai ivygdita veiksmas jos tada pasitraukia.
Pas moterį viduje pasilieka tuštuma,norisi kaukti,bet tai jau būna po laiko.Prieš darant abortą geriau,kad būtų koks nors žmogus,ar tai draugė,bendradarbė,gal mama, senelė.Reik pasitarti,tik nenuleist rankų.
Juk dar yra ir moterų kryžių centras,ten net kreiptis,ką man daryt šitoje situacijoje.Patarima visada gausite.
Tik nereik galvoti,kad jūsų niekas nesupras,supras ir tuo būkit rankos.Svarbiausia nepanikuoti,Vista gerai apmąstyti.Atsakymas būti gali vienareiksmis,nedaryti valymo.Nu įvyko kaip įvyko,juk nėra.Juk nėra to blogo.
kad neišeitų į gerą.Kad nėra švietimo tuo klausimu paaugliams,io gali ir nebuti,.Nes visatai aiškinti mokykloje turi būti specialistas,bet tai niekam nerūpi,vaikų švietimas apie seksą.