REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Netrukus prasidės masinė vakcinacija, tačiau sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigė, kad ją tikslingiau vadinti visuotine vakcinacija, nes viskas vyks etapais. Kokie tie etapai, A. Dulkys atskleidė TV3 žinių „Dienos komentare“. 

Netrukus prasidės masinė vakcinacija, tačiau sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigė, kad ją tikslingiau vadinti visuotine vakcinacija, nes viskas vyks etapais. Kokie tie etapai, A. Dulkys atskleidė TV3 žinių „Dienos komentare“. 

REKLAMA

Ministrą kalbino žurnalistė Jolanta Svirnelytė. 

Šiandien išgirdome, kad nuo gegužės 10 d. prasideda masinė vakcinacija. Tai ar čia masinė vakcinacija, ar vieninga vakcinacija? Nes visgi nuo gegužės 10 d. galės registruotis 55+ amžiaus grupė, tai kaip yra?

Mes supratome, kad savo darbinėje kalboje turėjome žodį „masinė“, bet gal ji labiau etapinė, visuotinė ar vieninga. Už kiekvieno to žodžio stovi turinys. 

Visuotinė ji yra todėl, nes šiandien su merais kalbėjome, kad mes jau turime tas datas, nuo kurių skelbiame, pavyzdžiui, kad nuo gegužės 10 d. visoje Lietuvoje vieningai 55+ gyventojai galės vakcinuotis, nuo gegužės 17 d. 45+, nuo gegužės 24 d. – 35+ ir nuo gegužės 31 d. visi kiti. 

REKLAMA
REKLAMA

Vieninga todėl, nes mes sau išsikėlę tikslą, kad nuo gegužės 17 d. visoje Lietuvoje veiktų vieninga, bendra registravimosi sistema. Tai reiškia, kad savivaldybių puslapiuose paspausite nuorodą ar užeisite į „Koronastop“ – jus visi keliai nuves į vieną sistemą. Taip pat galėsite ir karštąja linija 1808 pasitikslinti.

REKLAMA

Šiomis dienomis taip pat išgirdote, kad Lietuvoje nustatyta pirmoji braziliškoji atmaina, o danai nustatė, kad Lietuvos pilietis į Daniją įvežė indiškąją atmainą. Tai gal iš tiesų šių atmainų Lietuvoje yra daugiau ir mes sėdime ant tiksinčios bombos?

Ne kartą minėjau, kad kiekviena tokia naujiena, naujas pavadinimas sukelia emocinių pliūpsnių, bet panašu, kad mes tiesiog pradedame gyventi naujame etape, kada bus tų naujų atmainų ir tų naujų virusų. Mums reikia išmokti su tuo gyventi. 

Lietuvoje mes pradėjome sekoskaitos tyrimus, pradedama mokytis analizuoti, daryti iš to išvadas ir imtis atitinkamų veiksmų. Aš į tai žiūrėčiau kaip į natūralią mūsų gyvenimo būseną, kad mus nuolat pasieks informacija, kai yra dar viena nauja atmaina, ir mes turėsime galvoti, kaip į tai reaguoti.

REKLAMA
REKLAMA

O kaip jūs vertinate tai, kad ekspertai vis garsiau kalba, jog Lietuva ne tik raudonuoja, bet jau ir juoduoja. Kad mes esame tame lygyje, koks buvo sausio mėnesį, bet pas mus karantinas atlaisvinamas. Taip jau bus, kad pradėsime su tuo gyventi, ar kažko dar ketinate imtis?

Mes dabar esame tame etape, jeigu prisiminsite, apie ką Lietuva diskutavo 2020 metais. Tai visi kaip tik ir kalbėjo, kad turi būti nacionalinė testavimo strategija. Lietuvoje nebuvo nei testavimo algoritmų, nei tinkamos, pilnos infrastruktūros, nei pačių testų.

Šiandien mes esame tame etape, kada yra validuoti įvairūs testavimo metodai, yra pakoreguoti atitinkami teisės aktai, sukurti algoritmai ir, galų gale, testų turime visokių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Štai todėl mes dabar šiame etape ir stengiamės kuo daugiau taikyti testavimo priemonių ir mažinti priemonių, kurios riboja žmonių judėjimą ar kitus veiksmus. Mes turime sugrįžti į normalų gyvenimą. Tada vakcinavimas, testavimas ir elementarių taisyklių laikymasis – individualių atstumų, kaukių dėvėjimo, nes net ir vakcinuoti žmonės turi laikytis rekomendacijų. 

Visą pokalbį žiūrėkite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų