REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Iš socialdemokratų partijos pirmininkų rinkiminės kovos traukiasi jau antras kandidatas – tai Akmenės meras Vitalijus Mitrofanovas. Pirmadienį nusprendė pasitraukti ir rinkimuose ketinęs dalyvauti Liutauras Gudžinskas.

Iš socialdemokratų partijos pirmininkų rinkiminės kovos traukiasi jau antras kandidatas – tai Akmenės meras Vitalijus Mitrofanovas. Pirmadienį nusprendė pasitraukti ir rinkimuose ketinęs dalyvauti Liutauras Gudžinskas.

REKLAMA

Apie tai, kas vadovaus partijai, diskusija aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ su socialdemokratu Juozu Oleku ir socialdemokrate Vilija Blinkevičiūtė. 

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad gegužės 3–9 dienomis Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) pradės savo pirmininko rinkimus. Pirmajame ture dalyvaus du kandidatai – europarlamentarai Vilija Blinkevičiūtė ir Juozas Olekas.

Trečiadienį V. Mitrofanovas viešai paskelbė, kad traukiasi iš rinkiminės kovos ir išdėstė motyvus.

„Prasidėjus partijos pirmininko rinkimų kampanijai, mane, kaip kandidatą, iškėlė Akmenės skyrius. Skyriaus pasitikėjimas, noras, kad būtų išgirstas regionų žodis, pamatytos paprastų žmonių problemos ir vargai, tikėjimas skaidria politika paskatino sutikti ir pradėti rinkimų kampaniją.

REKLAMA
REKLAMA

Prisipažinsiu, pradžioje net kiek nustebau sulaukęs palankaus politologų požiūrio bei vertinimo. Taip pat buvo ypač malonu išgirsti bičiulių, iš įvairių LSDP skyrių, palaikymą ir paraginimą bei padrąsinimą dalyvauti šiuose rinkimuose. Esu Jums visiems be galo dėkingas už tuos gražius žodžius ir įkvėpimą.

REKLAMA

Rengdamas savo rinkimų programą, ruošdamasis debatams ir dalyvaudamas juose stengiausi aiškiai išsakyti, kokia, mano galva, turėtų būti tikroji, kairioji, socialiai atsakinga politika: privalome pagaliau užtikrinti progresyvius mokesčius, priklausančius nuo visų pajamų, įvesti visuotinį nekilnojamojo turto mokestį (išskyrus pirmąjį būstą), suformuoti regresinės žemės ūkio išmokas pagal valdomus žemės plotus bei numatyti išmokų dydžių lubas ir daugelį kitų kairiųjų idėjų.

Savo idėjiniu požiūriu visada buvau absoliutus socialdemokratas: nuo pirštų galiukų iki pat kaulų smegenų. Visada maniau, kad politika - tai komandinis darbas ir organizacijos bendri siekiai visada privalo būti aukščiau asmeninių, o savanaudiškos ambicijos, savimeilė, paremta asmeniniais troškimais, politikoje toli nenuveda“, – socialiniame tinkle feisbuke skelbė V. Mitrofanovas.

REKLAMA
REKLAMA

Jis apsisprendė nebedalyvauti partijos pirmininko rinkimuose.

Pasitraukė ir Gudžinskas

Socialdemokratas Liutauras Gudžinskas pirmadienį pasitraukė iš partijos pirmininkų rinkiminės kovos. Jis išplatino ir laišką, kuriame pareiškė palaikymą kitam kandidatui ir išdėstė motyvus.

„Partijos pirmininko rinkimų kampanija artėja į pabaigą. Trumpai aptarsiu esamą padėtį, savo motyvus dalyvauti šiuose rinkimuose ir tolesnius veiksmus.

Nusprendžiau kandidatuoti, nes jaučiau pareigą tai padaryti. Pirmąją kovo dieną, kada tai padariau, buvo aiškus tik vienas kandidatas – Juozas Olekas. Buvo visai reali galimybė, kad būtume rinkęsi tik iš vieno žmogaus. Tokia karūnavimo procedūra būtų užkirtusi kelią esminėms diskusijoms, kas yra ne taip mūsų partijoje, ir ką reikia keisti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jaučiau pareigą dalyvauti pirmiausia dėl ligšiolinės mano, kaip partijos eilinio, trejų metų patirties. Tuo skiriuosi nuo visų savo varžovų, kurie užima aukštas pareigas, ir galbūt ne visada turi galimybę įvertinti, kaip jaučiasi ir ką galvoja paprasti partijos bičiuliai“, –  laiške rašė L. Gudžinskas.

Nuvylė paskirtoji vieta rinkimų sąraše

Socdemas papasakojo savo istoriją, kaip jam sekėsi LSDP gretose ir atskleidė, kas jį nuvylė.

„Kiekvieno iš mūsų istorija unikali. Papasakosiu savąją. Į partiją įstojau siekdamas savo jėgomis ir žiniomis prisidėti prie partijos idėjinio atsinaujinimo. Nieko už tai neprašiau, jokių privilegijų nesitikėjau. Kuriam laikui praėjus, naujasis partijos pirmininkas Gintautas Paluckas pakvietė koordinuoti pagrindinių partijos programinių dokumentų rengimą.

REKLAMA

Bendromis jėgomis su daugeliu bičiulių, visuomenininkų ir išorės ekspertų paruošėme Viziją 2024 m., Prezidento, Europos Parlamento ir Seimo rinkimų programas. Darbo buvo daug. Asmeniškai, vien Seimo rinkimų programos rengimas pareikalavo pusės metų. Žinoma, viskas laisvo laiko sąskaita, bet laikau šią savo auką ir duoklę prasmingą.

Tačiau turiu būti atviras. Nuvylė paskirtoji vieta rinkimų į Seimą sąraše. Nors kitos partijos savo programų koordinatoriams paprastai skyrė vietą pirmajame dešimtuke, pats gavau 55 numerį.

Visgi labiausiai papiktino tai, kad gerokai aukštesnes vietas gavo taip vadinami „legionieriai“ – žmonės, pakviesti į sąrašą dėl savo tariamo žinomumo, tačiau šiaip jau menkai ar visiškai neprisidėję prie ligšiolinių partijos veiklų“, – sako L. Gudžinskas.

REKLAMA

Pasak jo, taip netikėtai išmoko vieną Lietuvos partinės politikos pamoką.

„Pagal esamą tvarką, jei esi bent kažkiek visuomenėje žinomas žmogus ir tikrai nori siekti politinės karjeros, jokiu būdu nestok į partiją! Vietoje to geriau reikškis viešojoje erdvėje kaip nešališkas ekspertas. O kai ateis laikas, prieš pat Seimo rinkimus, įšok į nuvažiuojantį traukinį.

Partijos, mėgindamos pritraukti naujų veidų, mielai priims į sąrašą, ir dar suteiks aukštą vietą. Ir tik tada, kai jau būsi išrinktas Seimo nariu, gali pradėti svarstyti – stoti į tą partiją, kuri tave iškėlė, ar pereiti į kokią nors kitą frakciją.

Tokia „legionierių privilegijavimo“ tradicija būdinga ne tik socialdemokratams, tačiau mūsų partijoje galiojančios tvarkos absurdiškumą sustiprina dar tai, kad įstojęs į partiją net tik sutinki su tave diskriminuojančiomis žaidimo taisyklėmis, bet dar ir gauni už tai susimokėti nemenką sumą – kasmet po vieną procentą nuo savo pajamų. Žinoma, jei esi iki galo sąžiningas“, – teigia politikas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, šių kritinių pastabų jis netaik kuriam nors asmeniui. Kaltina pačias taisykles (pirmiausia – Statutą) ir nerangumą ir neryžtingumą jas keisti.

„Būtent todėl ir apsisprendžiau kandidatuoti. Tam, kad galų gale pradėtume rimtas diskusijas ir apsispręstume: ar atversime partiją visuomenei, padarysime ją tikrai demokratinę ir visiems lygiai teisingą, įtrauksime į politinius svarstymus kuo daugiau partijos narių ir rėmėjų iš visų Lietuvos kampelių, ir investuosime į partijos analitinius pajėgumus ir šviečiamąją veiklą, ar gyvensime po senovei?

Mano lūkesčiai dėl diskusijų atsipirko. Netrukus po to, kai paskelbiau savo kandidatūrą, rinkimuose dalyvauti apsisprendė ir Vilija Blinkevičiūtė, o dar vėliau – Vitalijus Mitrofanovas. Per šiuos nepilnus porą mėnesių mes turėjome keliasdešimt įvairių debatų ir diskusijų tiek vietos, tiek nacionaliniu lygmeniu. Iš jų išsinešiau labai daug. Džiaugiuosi turėjęs galimybę bendrauti su daugybe bičiulių iš visos Lietuvos ir pristatyti savo pagrindines idėjas“, – sako jis.

LAIDĄ „DIENOS PJŪVIS“ RASITE STRAIPSNIO PRADŽIOJE.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų