Didžiojo 7-to ministrai jau Londone: imsis ne tik Rusijos temos

Didžiojo septyneto šalių užsienio reikalų ministrai susitinka Londone. Galingiausios šalys didelį dėmesį skirs pasaulį propaganda ir melagingomis naujienomis nuodijančiai bei karine galia Ukrainą gąsdinančiai Rusijai. Tiesa, pati Rusija pasisakyti negalės. Po Krymo aneksijos elitinio lyderių klubo durys jai vis dar uždarytos.

Pirmąkart per pastaruosius dvejus metus Jungtinėje Karalystėje akis į akį susitinka Didžiojo septyneto užsienio reikalų ministrai.

Vienas pirmųjų svečių Londone – Jungtinių Valstijų valstybės sekretorius Anthony’is Blinkenas. Europoje pastarąjį mėnesį Joe Bideno administracijos atstovas lankosi jau trečiąjį kartą. Į jį nukreiptos ukrainiečių akys – A. Blinkenas ketina Ukrainai žodžiu patvirtinti „nesvyruojančią“ Vašingtono paramą po to kai, prie jos sienų Rusija buvo sutelkusi didžiule karines pajėgas.

Rusiją linksniuoja ir susitikimo šeimininkės – Jungtinės Karalystės – užsienio reikalų sekretorius Dominicas Raabas.

„Po „Novičioko“ išpuolio ir Aleksejaus Navalno įkalinimo bei ginklų žvanginimo pasienyje su Ukraina, norime stovėti petys į petį ne tik su amerikiečiais, kad ir kokie jie svarbūs bebūtų, bet ir kitais sąjungininkais. Dėl to Didžiojo septyneto susitikimas toks svarbus“, – sako užsienio reikalų sekretorius Dominic Raab.

Londonas taip pat atkreipia dėmesį ir į Rusijos bei Kinijos skleidžiamą propagandą ir ragina septynių galingiausių šalių lyderius ieškoti efektyvių būdų, kaip su tuo kovoti. Londonas ketina lyderiams pristatyti tyrimą apie Rusijos „trolių“ armiją, kuri taikosi į britų ir kitų šalių nacionalinę žiniasklaidą ir skleidžia joje prokremliškas žinutes. Tačiau detalių apie taip, kaip Rusijos propagandą galėtų stabdyti, neatskleidžia.

„Norime, kad Didysis septynetas parengtų greitojo ragavimo mechanizmą, kai susiduriame su propaganda ar melagienomis. Negalime vieni to atremti, o per šį mechanizmą sakyti tiesą galėtume ne tik šios šalies žmonėms, bet ir Rusijoje, Kinijoje bei kitose pasaulio vietose“, – pasakoja D. Raab.

Į dviejų dienų Didžiojo septyneto susitikimą dėl pandemijos atvyko mažesnės šalių delegacijos nei įprastai. Politikai bus kasdien testuojami, o per susitikimus juos skirs apsauginės pertvaros. Beje, jau kitą mėnesį Anglijos pietvakariuose vyks Didžiojo septyneto viršūnių susitikimas. Jo metu Joe Bidenas turėtų pirmąkart apsilankyti Europoje kaip Jungtinių Valstijų prezidentas. Savo ruožtu Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui elitinio klubo durys lieka uždarytos. Po Krymo aneksijos V. Putiną iš jo išmetė.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų