Boliviją drebina tradicinis paradas: šiais metais jis kitoks

Bolivijoje La Paso ir El Alto miestų gatvės – pilnos džiaugsmo ir šventiškai nusiteikusių žmonių. Tradiciniais šokiais ir ryškiaspalviais apdarais boliviečiai pagerbia Karmelio mergelę – šis vardas suteiktas Švenčiausiajai Mergelei Marijai, mat ji yra karmelitų ordino globėja.

Būtent Karmelio kalno Šventojoje Žemėje XII amžiaus pabaigoje ir XIII amžiaus pradžioje gyveno pirmieji karmelitai. Tiesa, paradas šiais metais kiek kitoks – dalyviai pasiskiepiję ir šalia tradicinių drabužių turi naują, nors visiems jau įprastą atributą, – apsauginę veido kaukę.

„Mes pasiskiepijome „Sinopharm“ vakcina. Mums tai padaryti padėjo tautosakos asociacija. Taip pat pasidarėme antigeno testus, kad po ilgos pertraukos galėtume čia dalyvauti“, – pasakoja šokėja Maria Callisaya.

„Mes skatiname žmones pasiskiepyti ir pateikti įrodymą, kad vakcinavosi. Turime tris greitosios pagalbos automobilius skirtingose vietose, kur žmonės gali atlikti antigeno tyrimą“, – teigia El Alto miesto merė Eva Copa.

Dėl pandemijos šis paradas praėjusiais metais negalėjo vykti, tačiau dabar grįžo su trenksmu – šokėjai su įspūdingais auksu ir sidabru puoštais kostiumais šokdami linksmina žiūrovus O kad visi būtų ne tik laimingi, bet ir saugūs, sunkvežimiai dezinfekuoja visą parado teritoriją.

„Mes pasiskiepijome, kad neplatintume infekcijos. Visi boliviečiai turėtų pasiskiepyti. Šiame festivalyje mes dėvime veido kaukę, kad visiems būtų ramiau“, – sako šokėjas Clemente Paredes. 

Norėdami dalyvauti parade, visi dalyviai turėjo pateikti neigiamą COVID-19 testo rezultatą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų