paradas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „paradas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „paradas“.

Pasižvalgykite: Bostone – įspūdingas NBA čempionų paradas

Bostone mieste surengtas didžiulis ir spalvingas paradas, skirtas švęsti „Celtics“ triumfą NBA lygoje. Tai jau 18-tasis trofėjus klubo istorijoje. „Celtics“ NBA finalo serijoje šiemet nepaliko didesnių vilčių Dalaso „Mavericks“ ir įveikė juos serijoje 4:1. Tūkstančiai Bostono miesto gyventojų parado metu sveikino čempionus. Beje, čempionu tapo ir lietuvis Benas Matkevičius, nes klube jau dešimtmetį dirba tarptautiniu skautu.
2024-06-22

Įvyko kalėdinių siaubūnų paradas – nė vienas žiūrovas negalėjo būti ramus

Artėjant Kalėdoms Slovėnijoje gatvėmis žygiavo ne Kalėdų Seneliai, o kalėdiniai velniai. Pasirodo, jie turi apsilankyti pas tuos vaikus, kurie šiemet buvo blogi. Kone šešis šimtus ugnimi ir botagais besisvaidančių raguotų būtybių stebėjo tūkstančiai žiūrovų. Goričanės miestelyje, netoli Slovėnijos sostinės Liublianos, vyko kalėdinių siaubūnų paradas. Nė vienas žiūrovas negali būti ramus – prie jo bet kada gali prieiti viena iš 600 parado baisybių.

Sostinę sudrebino įspūdingas karinis paradas: riedėjo tankai, kovos mašinos

Lietuvos kariuomenė minėdama 105-ąsias atkūrimo metines Vilniuje šeštadienį surengė įspūdingą karių ir karinės technikos paradą. Konstitucijos prospektu žygiavo daugiau nei 1400 Lietuvos ir sąjungininkų karių, buvo galima išvysti daugiau kaip 100 karinės technikos vienetų. Renginys prasidėjo Lietuvos Respublikos himno giedojimu ir iškilmingu valstybės vėliavos pakėlimu. Vėliau pakeltos ir pagrindinių Lietuvos kariuomenės pagrindinių rūšių vėliavos.

Šioje vietoje Vilniuje vyks didelis karinis paradas: vaizdai iš vietos

Minint Lietuvos kariuomenės 105-ąsias atkūrimo metines, Vilniuje lapkričio 25 d. 12 val. vyks iškilmingas karių ir karinės technikos paradas. Renginio metu Konstitucijos prospektu žygiuos daugiau nei 1400 Lietuvos ir sąjungininkų karių, o Vilniaus gyventojai ir miesto svečiai turės progą pamatyti daugiau nei 100 karinės technikos vienetų. Ruošiantis paradui ir jo metu bus eismo ribojimų, keisis viešojo transporto maršrutų trasos ir eismo tvarkaraščiai.

Dėmesio: Vilniuje bus įvesti svarbūs eismo ribojimai – vyks kariuomenės paradas

Minint Lietuvos kariuomenės 105-ąsias atkūrimo metines, Vilniuje lapkričio 25 d. 12 val. vyks iškilmingas karių ir karinės technikos paradas. Renginio metu Konstitucijos prospektu žygiuos daugiau nei 1400 Lietuvos ir sąjungininkų karių, o Vilniaus gyventojai ir miesto svečiai turės progą pamatyti daugiau nei 100 karinės technikos vienetų. Ruošiantis paradui ir jo metu bus eismo ribojimų, keisis viešojo transporto maršrutų trasos ir eismo tvarkaraščiai.

Azerbaidžanas Kalnų Karabache surengė karinį paradą

Azerbaidžano prezidentas Ilhamas Aliyevas trečiadienį pagrindiniame Kalnų Karabacho mieste stebėjo karinį paradą, praėjus kelioms savaitėms po to, kai jo kariuomenė per žaibišką puolimą iš armėnų separatistų atkovojo seniai ginčijamą regioną. Prezidento kanceliarija išplatino nuotraukas, kuriose matyti Azerbaidžano kariai ir karinis orkestras, išsirikiavę centrinėje Chankendi aikštėje. Armėnai šį miestą vadina Stepanakertu.
2023-11-08

Tokio parado matyti dar neteko: įspūdingi šunų kostiumai stebino žiūrovus

Nuo papūgomis virtusių šunių iki jūreivių mopsų – Floridos valstijos Ki Vesto miesto augintiniai ir šeimininkai susirinko į „Fantazijos festivalio“ (angl. „Fantasy fest“) maskaradą. Paskutinę spalio savaitę vykstančiame renginyje skambėjo dainos atlikėjui Jimmy Buffet'ui pagerbti, taip pat netrūko įspūdingų šokių pasirodymų. Viena smagiausių dalių buvo šeimininko ir augintinio kostiumų paroda.
2023-10-27

„Vilnius Pride 2023“ eitynėse pasirodė ir Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas: atvyko su žmona

Šeštadienį sostinę drebina „Vilnius Pride 2023“ eitynės. Miesto gyventojai bei svečiai suskubo į miesto gatves ir demonstruoja įmantrius stiliaus derinius. Čia pasirodė ir Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas su žmona Vismante. Jis teigia, kad Lietuvos sostinė yra visiems atviras miestas, kuriame vis mažiau vietos lieka neapykantai. „Man atrodo, šitas renginys ir šitos eitynės dar kartą parodo, kokį didelį žingsnį esame padarę kaip visuomenė į priekį.
105
2023-07-01

Londone vyksta iškilmingas Karolio III gimtadienio paradas: susirinko minios žmonių

Birželio 17-ąją Londone vyksta tradicinis Vėliavos pagerbimo (ang. Trooping the Colour) paradas, skirtas paminėti oficialų monarcho gimtadienį. 260 metų rengiama šventė tapo pirmuoju gegužės 6-ąją karūnuoto Karolio III gimtadienio paradu.  Šventė prasidėjo, kai karalius Karolis III išvyko iš Bakingamo rūmų ir važiavo iki Arklių gvardijos parado Londono centre. Ten jis buvo pasveikintas karališkuoju saliutu.
2023-06-17

Politologė įvertino paradą Maskvoje: „Yra nuovargis arba nenoras daryti šventės su skambesiu“

Šiemet gegužės 9-ąją rusai mini kitaip nei iki šiol – šeši Rusijos regionai, laikinai okupuotas Krymas ir 21 Rusijos Federacijos miestas saugumo sumetimais atšaukė Gegužės 9-osios Pergalės dienos paradus, o paradas Maskvoje – su vienu tanku ir be aviacijos pasirodymo. Kaip vertinti tokią Putino šventę ir ar gegužės 9-osios proga galimi ypatingi rusų puolimai, laidoje „Dienos komentaras“ pasakojo politologė, profesorė Dovilė Jakniūnaitė.
REKLAMA
REKLAMA

Putino kalba: prieš mūsų tėvynę ir vėl pradėtas tikras karas

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirodė Raudonojoje aikštėje Maskvoje, kur yra minima sovietinė Pergalės diena. Savo kalbos metu jis pažėrė tradicinių kaltinimų Vakarams, kreipėsi į Rusijos žmones ragindamas „gintis nuo puolimo“ ir pabandė sugretinti Antrojo pasaulinio karo įvykius su dabartine situacija pasaulyje.
101 2023-05-09

Bažnytinis teismas, pirties malonumai ir lažybos dėl „Oskarų“

Lietuvos kino teatruose rodoma Tito Lauciaus komiška drama „Paradas“. Filmas, kurį įkvėpė paties Tito tėvų skyrybos prieš bažnytinį teismą, kurti pradėtas... Čekijos aludėse.
2023-03-09

Vilniuje pristatyta komedija „Paradas“: rinkosi žinomi svečiai

Kovo 1-osios vakarą pristatytas lietuvių scenaristo ir režisieriaus Tito Lauciaus debiutinis kino filmas „Paradas“. Į renginį rinkosi gausybė žinomų kviestinių svečių. Premjeroje apsilankė besilaukianti laidų vedėja Ugnė Siparė su vyru Mariumi, Merūnas Vitulskis su žmona Erika, Beata Tiškevič, Agnė Grigaliūnienė, aktorė Rasa Samuolytė ir kiti.
60 2023-03-01

Niujorke – Padėkos dienos paradas: skraidė žinomiausi animacinių filmukų herojai

Jungtinėse Valstijose Padėkos dieną vainikavo tradicinis paradas Niujorke. Jo metu ore skraidė dešimtys milžiniškų žinomiausių animacinių filmukų herojų, o galiausiai pasirodė ir pats Kalėdų senelis. Mariah Carey, atlikdama bene žinomiausią kalėdinę dainą pasaulyje, pradeda kasmetinį „Macy's“ Padėkos dienos paradą. Parado dalyviams pasirodymą dovanoja ir „The Rockettes“ šokėjos. O netrukus Manhatene ima skristi ir milžiniški balionai, kurių kai kurie amerikiečiai laukė visus metus.
2022-11-25

Meksikoje – šventinis šurmulys: prasidėjo žymusis Katrinos paradas

Nors iki garsiojo „Mirusiųjų dienos“ parado Meksikoje dar liko kelios dienos, šalies sostinėje jau prasidėjo šventinis šurmulys. Šimtai žmonių, pasipuošę ryškiais kostiumais ir išsipiešę veidus kaukolėmis, susirinko į Katrinos paradą. Ispaniškos dainos, šventinė nuotaika ir įspūdingi kostiumai. Tai – Meksika ir šalies sostinėje vykstantis Katrinos paradas.
2022-10-24

Nyderlandus sudrebino gėjų paradas: kai kurie neslepia persirgę beždžionių raupais

Nyderlandų sostinę Amsterdamą drebina gėjų paradai. Miesto kanalais plaukiančiuose laiveliuose – spalvingai apsirengę LGBT bendruomenės nariai jau 25-ąjį kartą bando atkreipti dėmesį į savo teises. Tiesa, šiais metais paradą temdo beždžionių raupų protrūkis. Ši liga, anot Pasaulio sveikatos organizacijos, labiausiai plinta tarp homoseksualių vyrų. Kai kurie parado dalyviai neslepia, kad ir patys kituose gėjų paraduose šia liga jau buvo užsikrėtę.
212 2022-08-07

Ekspertai apie gegužės 9-osios svarbą Rusijai – daugiau nieko apčiuopiamo jie ištraukti negali

Gegužės 9-oji – svarbi diena Rusijai, nes ant šios dienos naratyvo pastatyta valstybės ideologija, teigė profesorė. Kartu su VU TSPMI profesore Dovile Jakniūnaitė naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ diskutavę VDU docentas Andžejus Pukšto ir Lietuvos kariuomenės analitikas Karolis Zikaras pritarė tokiai nuomones ir teigė, kad Rusija vis dar bando pasaulį „išvaduoti“ nuo nacizmo.
2022-05-09

Gegužės 9-osios paradą surengusiam Putinui karčių žodžių negailėjo tiek Nausėda, tiek Zelenskis: tai – apgailėtina

Į Ukrainą įsiveržęs ir ten žmonės žudantis Putinas Maskvoje surengė Pergalės dienos paradą, kur vėl sapaliojo apie NATO keliamą grėsmę Rusijai bei būtinybę nuo nacių išvaduoti Ukrainą. Ukrainos prezidentas V. Zelenskis teigė, kad „Putleriu“ Putiną vadina ne veltui. Apie tai -  TV3 žinių reportažas. Lygiai 10 valandą Maskvos Raudonojoje aikštėje prasidėjo karinis Kremliaus spektaklis. Rusija su Vladimiru Putinu priešakyje švenčia pergalės prieš nacizmą dieną.
2022-05-09

Ši nuotrauka iš Ukrainos sujaudino tūkstančius: mergytė išgyveno tikrą košmarą

Ši mergaitė – viena iš daugelio civilių, kurie buvo evakuoti iš „Azovstal“ gamyklos Mariupolyje, vykstant didžiulio masto gelbėjimo operaciją. Išsekusi, nuo karo pavargusi maža mergaitė iš Ukrainos žiūrėjo pro autobuso langą, kuomet ji buvo išvežama iš tikro patirto košmaro. Tikru košmaru pastarąjį mėnesį buvo vadinama Mariupolyje esanti „Azovstal“ plieno gamykla, kurios požemiuose slėpėsi tūkstančiai Ukrainos karių ir civilių.
2022-05-09

Kolumbijos miestas bando atsikratyti Pietų Amerikos narkotikų sostinės vardo

Kolumbijoje, kur Pietų Amerikos narkotikų sostine ilgai buvęs miestas bando atsikratyti neigiamos praeitis, surengtas spalvingas paradas, jame savo sugebėjimus demonstravo geriausi liaudies floristai. Medeljinos mieste Kolumbijos floristai net suplukę ant nugarų neša iš spalvingiausių gėlių sukurtus didžiulius tradicinius gėlių paveikslus vadinamus „Silettomis“. Jais pasigrožėti į stadiono tribūnas sugužėjo didžiulės minios žmonių.
2021-08-23

Matijošaitis apie LGBTQ+ paradą Kaune: „Nebūtinai viską reklamuotis ir daryti“

Tūkstantis lesbiečių, gėjų, biseksualių ir translyčių žmonių rugsėjį galės žygiuoti Kauno Laisvės alėja. Regionų apygardos administracinis teismas patenkino „Kaunas Pride“ skundą ir anuliavo Kauno miesto savivaldybės sprendimą, kuriuo buvo uždrausta eitynes organizuoti laikinosios sostinės gatvėse. Teismas išaiškino, kad vietos valdžia, nenorėdama leisti eitynių Laisvės alėjoje, ribojo teisę į taikių susirinkimų laisvę.

Boliviją drebina tradicinis paradas: šiais metais jis kitoks

Bolivijoje La Paso ir El Alto miestų gatvės – pilnos džiaugsmo ir šventiškai nusiteikusių žmonių. Tradiciniais šokiais ir ryškiaspalviais apdarais boliviečiai pagerbia Karmelio mergelę – šis vardas suteiktas Švenčiausiajai Mergelei Marijai, mat ji yra karmelitų ordino globėja. Būtent Karmelio kalno Šventojoje Žemėje XII amžiaus pabaigoje ir XIII amžiaus pradžioje gyveno pirmieji karmelitai.
2021-07-19

Kolumbijoje LGBT bendruomenė siekia teisingumo: pernai nužudyti 63 homoseksualai

Linksmai, spalvotai ir ryškiai Kolumbijos sostinės gatvėmis žygiuoja minios žmonių. Šalies LGBT bendruomenė, pasidabinusi įspūdingomis kaukėmis, apdarais ir vėliavomis išėjo į gatves, reikalaudami teisingumo. Aktyvistai teigia, kad valdžia nepakankamai kovoja su neapykantos nusikaltimais, nukreiptais prieš LGBT bendruomenę. „Mes siekiame savo teisių ir visų žmonių lygybės. Visi esame vienodi, nepaisant seksualinės orientacijos. Yra daugybė homofobiškų, ksenofobiškų nusikaltimų.
2021-07-06

Tūkstančiai žmonių dalyvavo „Pride“ parade Paryžiuje

Paryžiuje šeštadienį apie 30 tūkst. žmonių dalyvavo kasmet rengiamame „Pride“ parade, kuris šiemet pirmą kartą prasidėjo viename iš Prancūzijos sostinės darbininkų klasės priemiesčių, pranešė policija. Parado dalyviai, nešę vaivorykštės spalvų vėliavas ir įvairius plakatus, iš sostinės pakraštyje esančio Pantino priemiesčio žygiavo į Respublikos aikštę Paryžiaus centre – daugelio politinių susibūrimų susitikimo vietą.
2021-06-27

Izraelyje vyksta gėjų paradas: dalyviai bijo, tačiau žygiuoja jau 20 metų

Minios Izraelio gyventojų Jeruzalėje žygiuoja už homoseksualų teises. Nešini vėliavomis, transparantais bei balionais ir apsirengę ryškiomis spalvomis izraeliečiai tęsia kasmetinę tradiciją ir eina gėjų parade. Žmonių – per aštuonis tūkstančius, o šalyje sušvelninus koronaviruso apribojimus visiems aktyvistams leidžiama masiškai žygiuoti net be apsaugos priemonių.
2021-06-04

Maskvoje vyksta Pergalės paradas

Maskvoje sekmadienį prasidėjo Pergalės dienos paradas minint 76-ąsias Antrojo pasaulinio karo pabaigos metines. Parade dalyvauja daugiau nei 12 tūkst. žmonių ir daugiau nei 190 istorinės, šiuolaikinės ir perspektyvios karinės technikos vienetų, taip pat 76 lėktuvai ir sraigtasparniai, kurie žymi 76 metus nuo 1945 metų gegužės 9-osios. Išvakarėse pasirodė pranešimų, kad lietus gali sutrikdyti lėktuvų pasirodymą parade.
2021-05-09

Kariuomenės dienos proga pirmąsyk suplevėsuos visų keturių pajėgų vėliavos

Pirmadienį minima Lietuvos kariuomenės diena ir 102-osios kariuomenės įkūrimo metinės. Dėl blogos epidemiologinės situacijos atsisakyta tradicinės iškilmingos rikiuotės Vilniaus katedros aikštėje ir parado Gedimino prospektu, nevyks ir daugelis tradicinių renginių įvairiose Lietuvos kariuomenės įgulose. Šiemetinis Kariuomenės dienos akcentas – Specialiųjų operacijų pajėgų vėliavos pristatymas, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Dėl Covid-19 šauktiniai neišleidžiami į namus, svarstoma atsisakyti parado

Siekiant apsaugoti Lietuvos kariuomenę nuo COVID-19 plitimo, šauktiniai šiuo metu neišleidžiami į namus, taip pat planuojama atsisakyti Kariuomenės dienos parado. „Saugodami kitus karius ir saugodami padalinius ir jų kovingumą, siekiame neįsileisti šito viruso kiek įmanoma, todėl karių į namus nepaleisime“, – spaudos konferencijoje ketvirtadienį sakė Lietuvos kariuomenės vado atstovas spaudai majoras Tomas Balkus.

Pompastika ir karinis paradas Šiaurės Korėjoje: ruošėsi virš pusmečio, dalyvavo 32 tūkst. karių

Kelkimės į atokiąją Šiaurės Korėją, kur vyko milžiniškas karinis paradas. Jame pasirodęs diktatorius Kim Jong Unas ne tik skleidė propagandą apie karinę Pchenjano galią, bet ir dėkojo kariškiams už kovą su koronavirusu. Šiaurės Korėjos karinės galios spektaklis Pchenjane prasidėjo lygiai vidurnaktį. Pirmiausia, diktatorių Kim Jong Uną su gėlių puokštėmis sveikino vaikai. O netrukus jis jau moja kariškiams.
2020-10-10

Uostamiestyje vyksta laivų paradas: kai kurios tradicijos gimė net iš sapnų

Vieną kartą metuose Kuršių marios ties Klaipėda prisipildo šviečiančių, mirksinčių,  grojančių ir dainuojančių įgulų pilnų laivų, katerių bei valčių. Uostamiestyje vyksta laivų paradas. Jame įgulos stengiasi kuo labiau išsiskirti, išskirtinai puošia ir savo laivus. Kaip jiems pavyko, vertina komisija ir krante esantys žiūrovai. O štai vienuoliktus metus vykstančio renginio organizatoriai išduoda, jog kai kurios parado tradicijos gimė net iš sapnų.
Aktualijos 2020-09-20

Trumpo paramos parade nuskendo keturios valtys, žmonių aukų išvengta

Teksaso valstijos Traviso ežere surengtame motorinių valčių parade perrinkimo siekiančiam JAV prezidentui Donaldui Trumpui paremti keturios jų nuskendo, dar kelios sudužo atsitrenkusios į akmenis, skelbia vietos žiniasklaida. „Parade dalyvavusių valčių skaičius – išskirtinis. Kelios jų išties nuskendo“, – sakė Traviso apygardos šerifo atstovė Kristen Dark. Skelbiama, jog per šį incidentą sužeidimų ar aukų išvengta, o jį lėmė tai, kad valtys pajudėjo vienu metu, sukeldamos didelę bangą.
2020-09-06

Įspėja važiuojančius su gyvūnais: automobilyje jie turi būti prisegti

Dauguma lietuvių keliaudami savo augintinius, ypač šunis, vežasi kartu. Tačiau, ar tikrai tai daro saugiai. Policijos pareigūnai pastebi, kad dažnai šunys palaidi lekuoja pro langą ar ropščiasi vairuotojams ant kelių, o tai gali baigtis ne tik bauda, bet ir sunkiais gyvūno sužalojimais ar net mirtimi. Kaunietė Vida pasakoja, kad jų trimetė augintinė Rubė labai mėgsta keliauti automobiliu. Tam pritaria ir pati keturkojė.

Maskvoje surengtas karinis paradas: paminėjo pergalę prieš Vokietiją

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį Maskvos Raudonojoje aikštėje priėmė didelį karinį paradą, skirtą paminėti Sovietų Sąjungos pergalės prieš nacistinę Vokietiją 75-osioms metinėms, turėjusį įvykti gegužę, bet atidėtą dėl koronaviruso pandemijos. Paradas, trukęs 1 val. 15 min.
2020-06-24

Rusijoje – pavėlinto gegužės 9-osios parado repeticija

Trečioje pasaulyje pagal koronaviruso atvejų skaičių Rusijoje šią naktį surengta pavėlinto gegužės 9-osios parado repeticija. Į gatves Maskvoje išriedėjo daug karinės technikos. Paradas, kurio metu Maskva švenčia, o mes, atvirkščiai – prisimename tada prasidėjusią sovietų okupaciją ir trėmimus, turėtų būti surengtas kitą savaitę. Dėl karantino simboliškai gegužės 9-ąją paminėjusi Maskva – kasmetinio galios demonstravimo atšaukti neketina. Taip šią naktį atrodė Maskvos gatvės.
2020-06-18

Pergalės diena ar pergalės mitas: kaip sovietmečiu šventę šventė

Gegužės 9-oji vieniems yra pergalės diena, o kitiems – slogus atsiminimas apie sovietmetį. Anuomet vykę paradai, ginkluotės demonstravimas ir nesibaigiantis mojavimas iš balkonų Sovietų Sąjungai reiškė svarbios, bet mitologizuotos datos paminėjimą, o daugeliui žmonių tik atminimą apie kruviną karą. Tiesa, pergalė ir tada, ir dabar išnaudojama politiniams tikslams siekti arba politines žinias perduoti.

Baltarusijai koronavirusas nė motais: į Pergalės dienos minėjimą susirinko minios žmonių

Šeštadienį Baltarusijos sostinėje Minske šeštadienį vyksta pergalės prieš nacistinę Vokietiją 75-ųjų metinių minėjimo renginiai, įskaitant paradą, kuriame dalyvavo tūkstančiai karių, nors šalyje sparčiai plinta naujasis koronavirusas.
2020-05-09

Sovietinės šventės: su paradais, vėliavomis ir už 10 rublių

Įsisiūbavus pavasariui Sovietų Sąjungoje įsisiūbuodavo ir visos pavasarinės šventės. O jų buvo net keletas. Balandį švęstas Lenino gimtadienis, jo metu sovietiniai žmonės privalėjo tvarkytis ar bent jau imituoti gamtos tvarkymą. Vos už kelių dienų tie patys žmonės jau buvo laisvai-privaloma tvarka kviečiami į gegužės 1-osios paradą, o dar po savaitės, švęsta pergalės diena. Tiesa, ne visi šias šventes mėgo ar noriai jose dalyvaudavo.

ES pasmerkė „antisemitišką“ Belgijos paradą

Europos Komisija (EK) pirmadienį pasmerkė kaip „prieštaraujantį“ Europos Sąjungos vertybėms vieną Belgijos paradą, per kurį buvo demonstruojamos daugelio antisemitinėmis laikomos platformos. Alsto karnavalas – ne vieną šimtmetį centrinėje Belgijoje organizuojamas renginys, per kurį išjuokiami įvairūs visuomenės veikėjai, – pastaraisiais metais sulaukė kaltinimų dėl žydus įžeidžiančių ir žeminančių vaizdų.
2020-02-24

Prasidėjo pirmoji „Eurovizijos“ atranka: jau aiškūs favoritai

Šeštadienio vakarą daugelis žmonių būrėsi prie televizijos ekranų ir stebėjo „Pabandom iš naujo!“ 2020 Eurovizijos nacionalinę atranką. Joje dėl kelaliapio į finalą varžėsi net 12 atlikėjų. Pirmojoje „Eurovizijos“ nacionalinėje atrankoje netrūko įvairiausių muzikos žanrų bei stilių pasirodymų. Kiekvienas pasirodymas buvo unikalus, tad komisijai buvo sunku apsispręsti, kurie 6 atlikėjai tęs kovą ir toliau.
2020-01-11

Putinas: buvusių SSRS šalių atsisakymas dalyvauti gegužės 9 dienos parade būtų klaida

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį pareiškė, kad buvusių SSRS šalių atsisakymas dalyvauti 75-ųjų pergalės metinių minėjime gegužės 9-osios parade Maskvoje būtų didelė klaida. „Jei kas nors neatvažiuos dėl kažkokių dabartinių mūsų tarpvalstybinių santykių ypatumų, tai, manau, būtų didelė jų klaida.
2019-12-19

Per Padėkos dieną Trumpas surengė netikėta vizitą

Kviečiame jus į beprotišką šventę Niujorke, kur Padėkos dienos proga jau beveik šimtą metų vyksta didžiulis šventinis paradas. Sužinosite, kodėl šiemet šventė vos per plauką neliko be gigantiškų balionų. Ir parodysime ką netikėtai per Padėkos dieną aplankė Amerikos prezidentas. Amerikiečių Kalėdų senelis Santa Klausas rogėmis didžiulį dovanų maišą skraidina Niujorko 6-uoju aveniu. Aplink – minios smalsuolių, šokėjai, muzika ir žinoma pagrindinis Padėkos dienos atributas – milžiniškas kalakutas.
2019-11-29

Sostinės Gedimino prospekte – „Aurum 1006 km lenktynių“ repeticija

Šeštadienio popietę Vilniaus Gedimino prospekte sukosi šalies žiedinių lenktynių meistrai, burzgė galingi lenktyniniai automobiliai, sugundę būrį smalsuolių, rašoma pranešime. Antrus metus paeiliui maratoninių lenktynių organizatoriai – VšĮ „Promo Events“ – sostinės širdyje surengė didžiausiu žiedinių lenktynių festivaliu Baltijos šalyse tituluojamų „Aurum 1006 km lenktynių“, kurios šiemet bus jubiliejinės, 20-osios renginio istorijoje, pristatymą.
2019-06-25

Lietuvos kariuomenei 100 metų: Vilniuje – iškilmingas šimtmečio paradas

Vilniuje šeštadienį prasidėjo atkūrimo šimtmetį švenčiančios Lietuvos kariuomenės paradas, kur dalyvauja beveik 2 tūkstančiai Lietuvos ir sąjungininkų karių su technika. Vidurdienį Konstitucijos prospekto dalyje ties Nacionaline dailės galerija sugiedotas Lietuvos himnas, pakeltos šalies ir kariuomenės vėliavos. Pasibaigus karių rikiuotei, jie išžygiavo Konstitucijos prospektu Kalvarijų gatvės kryptimi.
Aktualijos 2018-11-24

Sostinėje užtvertos centrinės gatvės: kaip išvengti nemalonumų

Šią savaitę Vilniuje prasidės pasirengimas Lietuvos kariuomenės 100-ųjų metinių minėjimo renginiams, lapkričio 24-ąją Konstitucijos prospekte vyks iškilminga rikiuotė ir paradas. Ir lapkričio 23 d. vyks paruošiamieji darbai, kurių metu bus laikinų eismo ribojimų Konstitucijos prospekte bei Lvovo ir Upės gatvėse. Vilniečiai jau penktadienio rytą fiksavo karinius tankus, judančius sostinės gatvėmis.
Aktualijos 2018-11-23

Kariuomenės šimtmečio proga – paradas Vilniuje

Lietuvos valstybės ir jos kariuomenės atkūrimo šimtmečio proga lapkritį žadama surengti paradą Konstitucijos prospekte Vilniuje. Parade be Lietuvos karių ir šaulių su savo technika dalyvauti planuoja ir NATO sąjungininkai – tarptautinio bataliono, oro policijos misijos, trišalės brigados su Lenkija ir Ukraina kariai, BNS trečiadienį pranešė Krašto apsaugos ministerija.
Aktualijos 2018-08-22

Londoną drebina skrydžiai – to nebuvo po Antrojo pasaulinio karo

Šiomis dienomis ne vienas Londono gyventojas, persigandęs iš miego, buvo pažadintas griausmingo karinių lėktuvų riaumojimo. Virš miesto vyko dar nematyto masto aviacijos manevrai, kurių priežastis – visai ne karo pavojus, o šventinis skrydis virš šalies sostinės. Įspūdingas paradas danguje surengtas minint Karališkųjų oro pajėgų šimtmetį. Londono gyventojai tiek karo lėktuvų sau virš galvų nematė veikiausiai nuo pat Antrojo pasaulinio karo laikų.
2018-07-11

Rygoje įvyko LGBT aktyvistų paradas „Baltic Pride“

Keli tūkstančiai žmonių šeštadienį dalyvavo lesbiečių, gėjų, biseksualų ir translyčių asmenų (LGBT) bendruomenės šalininkų parade „Baltic Pride“ Rygos centre, vykusiame be didesnių incidentų, neskaitant kelių dešimčių oponentų protestų. Eitynėse dalyvavo įvairaus amžiaus žmonių, tarp jų – vaikų. Daugelis dalyvių buvo spalvingai apsirengę, kai kurie dėvėjo karnavalo kostiumus. Daugelis taip pat nešė Baltijos šalių ir kitų valstybių bei vaivorykštės spalvų vėliavas.
2018-06-09

Abejonių nebeliko: Lietuvos pašonėje – grėsmingosios „Iskander“

Kaliningrade trečiadienį vykusiame kariniame parade, skirtame pergalės prieš nacistinę Vokietiją 73-osioms metinėms, daugiausiai dėmesio sulaukė pirmąkart pademonstruotas taktinių balistinių raketų „Iskander M“ kompleksas. Baltijos laivyno karinės technikos kolonoje pirmąkart važiavo net kelios raketų „Iskander M“ komplekso mašinos. Judant kolonai, parado komentatorius trumpai papasakojo apie šios modernios raketų sistemos galimybes.
2018-05-09

Klaipėdoje finišavo ketvirtasis „Šviesų festivalis“

Klaipėdoje finišavo ketvirtasis „Šviesų festivalis“. Baigiamąjį festivalio vakarą papildė antrus metus įgyvendinama iniciatyva - ŠVIEČIANČIŲ AUGINTINIŲ paradas. Šį kartą Teatro aikštėje susirinko 383 šuniukai, prieš metus parade žygiavo 255 augintiniai.
Aktualijos 2018-02-18

Ispanijoje sudužo kariškių lėktuvas

 Ispanijoje ketvirtadienį sudužo kariškių lėktuvas, dalyvavęs nacionalinės dienos parade Madride, pranešė Gynybos ministerija. „Galiu patvirtinti, kad sudužo lėktuvas“, – sakė ministerijos atstovė. Vietos žiniasklaida pranešė, kad naikintuvas „Eurofighter“ nukrito netoli Albasetės karinės bazės, esančios apie 300 km į pietryčius nuo sostinės. Nelaimės priežastis kol kas nežinoma. Taip pat neaišku, kas nutiko pilotui, ir ar yra žuvusiųjų.
2017-10-12
Į viršų