REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Alikantėje elitinėms „The Ocean Race“ lenktynėms ruošiasi geriausi pasaulio buriuotojai, o tarp jų ir mūsų Lietuvos „Ambersail 2“ įgula. Jau sekmadienį įspūdingi laivai pasileis į sunkiausią pasaulyje buriavimo odisėja, o kaip atrodo iššūkių kupinas buriuotojų gyvenimas laive?

Alikantėje elitinėms „The Ocean Race“ lenktynėms ruošiasi geriausi pasaulio buriuotojai, o tarp jų ir mūsų Lietuvos „Ambersail 2“ įgula. Jau sekmadienį įspūdingi laivai pasileis į sunkiausią pasaulyje buriavimo odisėja, o kaip atrodo iššūkių kupinas buriuotojų gyvenimas laive?

REKLAMA

Sunkiausios ir ilgiausios pasaulyje  „The Ocean Race“ buriavimo lenktynės prieš pusę amžiaus – kas denyje ramiai brazgina gitara, mazgoja kojas ar smagiai lošia kortomis. Bet tobulėjant laivams, didėjant greičiams ir azartui nugalėti, dabar tokių vaizdų neišvysi.

Šiais laikais sportininkams dar prieš kovą vandenyse reikia viską kruopščiai apgalvoti, apskaičiuoti ir tinkamai pasiruošti. O, kaip sako elitiniai šio amato meistrai, darbas laive yra ne gyvenimas, o išgyvenimas.

„Gyvenimas laive priklauso nuo sąlygų, bet iš esmės gyveni mažoje juodoje dėžėje ir esi nuolat joje mėtomas“, – sako „Mirpuri“ buriuototoja Emily Nagel.

REKLAMA
REKLAMA

„Būti laive nėra lengva, ypač, kai banguoja, sunku surasti vietą, kur miegoti“, – pasakoja „Offshore“ buriuotojas Benjamin Dutreux.

Sportininkai turi pasiruošti sunkiausiems išbandymams ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai, nes čia buitis gerokai skiriasi nuo sąlygų ant kranto.

REKLAMA

„Spėjom susipykti, spėjom susitaikyt, visokių emocijų būta. Manau mums tai pravers ir lenktynėse“, – kalba „Ambersail-2“ buriuotojas Martin Wolkowicki.

„Vyksta gyvenimas labai mažoje erdvėje. Čia mažai privatumo, esi visada šalia savo komandos narių. Esi daugiau laiko su kitais, nei vienas pats su savimi“, – sako „11th Hour“ buriuotoja Justine Mettraux.

„Štai čia matote mūsų gultus, tai gali atrodyti jie labai nepatogūs, bet iš tikrųjų tai jie yra patogūs. Atsakau už save. Esant pasvirusiam laivui, mes galime šituos gultus pasikelti, kad iš jų neiškristume ir po to juos nusileisti. Varžybų metu miegame vienoje laivo pusėje, kad atsverti laivą ir plaukti greičiau“, – teigia „Ambersail 2“ buriuotoja Deimantė Jarmalavičiūtė.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos „Ambersail-2“ įgulos viena jauniausių buriuotojų Deimantė Jarmalavičiūtė supažindina su sąlygomis prie kurių turi prisitaikyti kiekvienas žengęs į laivą. Vienas didžiausių iššūkių neramiose vandenyse atlikti gamtinius reikalus. 

„Tenka atsidurti tokioje pozicijoje, kur laikaisi taip abejomis rankomis. Yra instrukcijos, jei kas pamirštų kaip naudotis tualetu. Per šią šlangą patenka į tualetą, turime rankenėlę ir pompą įstačius vanduo išsipompuoja“, – pasakoja D. Jarmalavičiūtė.

Buriuotojai siekdami, kad laive svoris būtų kuo mažesnis, nesiveža su savimi vandens buteliukų, o išplaukę į jūrą įsijungia specialų aparatą geriamam vandeniui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Va čia yra mūsų vandens bakas. Kitas yra svarbiausias dalykas gėlintuvas. Jis ima iš jūros vandenį ir tam tikru būdu iš jo atskiria druską nuo vandens. Ir į tą baką jis visai nedidukas yra, čia neina šneka apie jokį prausimąsi, dušą ar ką nors, čia darom geriamą, gėlą vandenį“, – aiškina vairininkas Saulius Pajarskas.

Buriuotojai gėlą vandenį naudoja tik gėrimui ir net indus plauna su jūros vandeniu. Dušo čia nėra, o siekiant palaikyti higieną naudojamos šlapios servetėlės po savo darbo pamainos. 

„Būna sunku ir sunkių momentų, tačiau supranti, kad dalyvauji varžybose ir bet kokio lygio varžybose, ne tik buriavime, yra tų sunkumų, bet jei esi sportininkas turi su tais sunkumais susidoroti“, – kalba D. Jarmalavičiūtė.

REKLAMA

„Gyvenimu galime tai vadinti sąlyginai, aš manau čia išgyvenimas. Mes valgome, bet tai kitoks maistas, jis iš pakelių. Naudojame mažas, dujines krosneles, pasišildome puodus su vandeniu ir taip paruošiame šį maistą. Tai nėra pats blogiausias maistas pasaulyje, bet tikrai ne patys skaniausi patiekalai“, – sako E. Nagel.

Tokiose sekinančiose ir geležinės ištvermės reikalaujančiose varžybose anot buriuotojų miegas yra vienas didžiausių deficitų. 

„Turim pasiskirstė vahtas, kas keturias valandas, tiesiog būna kartais, kai reikia pakeisti kažkokią burę, tai dažniausiai tu turi tas laisvas keturias valandas, kada tu miegi, tai anksti kelia, nes reikia pagalbos. Burės didelės ir jėgos yra milžiniškos“, – tvirtina M. Wolkowicki.

Pirmojo etapo „The Ocean Race“ startas vyks šį sekmadienį, o tiesioginė transliacija 14 valandą 30 minučių per TV6 kanalą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų