Kauną drebino spalvinga eisena – gyventojai parodė savo kūrybiškumą

Šiąnakt Kaunas nemiegojo, sutemus miestą drebino įvairiausiais kostiumais vilkinčių žmonių eisena. Jais pasidabinę šimtai žmonių kopė į Parodos kalną – čia vyko „Fluxus“ festivalis. 

Likus kelioms minutėms iki dešimtos vakaro, Kauno centre, ties Parodos kalnu, užtveriamas eismas ir į kalną pajuda šimtai įvairiausiais, dažnai net labai neįprastais kostiumais stebinančių žmonių eisena. miestą šiąnakt drebina „Fluxus“ festivalis.

Gyventojai, kurdami savo apdarus, raginami išlaisvinti kūrybines galias ir pasijusti menininkais, tad savo fantazijų tikrai neriboja: nuo lengvai atpažįstamų kaukių iki perskūnijimo į mistines būtybes. Kas atbulomis, kas deklamuodamas eiles, o kas mankštindamasis ar grodamas kopė aukštyn.

Ne vieno dalyvio kostiumas koduoja ir šių dienų aktualijos, štai kad ir raudonu kilimu, tarsi podiumu į Parodos kalną kopianti „MIS Corona“.

„Šie metai visi yra apie koroną, tai MIS Corona aktualu, kitaip sakant, koronė, 2020 metai ir visi vainikai ta pačia intencija, tai labai labai užslėpta mintis: raudonas kilimas ir „MIS Corona 2020“.

Toks maršrutas neatsitiktinis, Parodos kalno apačioje kadaise gyveno „Fluxus“ judėjimo krikštatėvis Jurgis Mačiūnas, vėliau išvykęs į Ameriką. Tai vienas žymiausių pasaulio lietuvių praėjusio amžiaus 7 dešimtmetyje, davęs pagrindus šiuolaikiniam menui. Kopimas aukštyn, kaip sako šiųmetės eisenos koordinatoriai, tai kelionė iš laikinosios į šiuolaikinę kultūros sostinę, kuria Kaunas taps 2022 metais.

REKLAMA

„Šiandien vyksta kūrybiškumas, šiuo festivaliu teigiam, kad kiekvienas yra menininkas, ir skatinam tai daryti būtent kopiant parodos kalnu“, – teigė renginio koordinatorė Simona Savickaitė.

„Tai ir yra tikrasis fluxus, visas mūsų miestas ir, manau, kad žmonės tam ruošėsi laba ilgai, ir tai matosi. Manau, kad tai yra gražiausia bendruomeninė iniciatyva, kokia begali būt.“

 

Triukšmingomis linksmybėmis ir karnavaline dvasia Kauną užliejanti „Fluxus“ eisena rengiama jau trečiąjį kartą.

„Užkrečiama, malonu ir labai linksma, – Kiekvienais metais dalyvaujat? – Taip, bet šiemet linksmiau.“

„Labai gerai, kiekvienais metais dalyvaujam ir vis geresni kostiumai.“

Organizatoriai sako, kad šiemet „Fluxus“ eisenoje savo išmone stebino gerokai mažiau – apie 400 dalyvių. Ankstesniais metais susirinkdavo ir per tūkstantį. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų