Nauji sunkiai pastebimi „trikojai“ policijos greičio matuokliai jau gaudo greičio mėgėjus visoje Lietuvoje. Šį faktą greitai supratę šalies vairuotojai pradėjo masinę mobilizaciją. Tūkstančiai gyventojų buriasi į grupes, seka kiekvieno matuoklio buvimo vietą, fotografuoja vietas, dalinasi informacija. Policija tikisi, kad šis augantis vairuotojų susidomėjimas matuokliais šalies kelius pavers saugesniais.

Kilnojami, mobilūs greičio matuokliai, vairuotojų vadinami „trikojai“ jau pasklido po visą Lietuvą. Laikinosios sostinės policija turi 6-is matuoklius, visus juos pradėjo naudoti šią savaitę. Kol pareigūnai šildosi automobilyje, greičio matuoklis atlieka visą darbą už juos: fiksuoja ir atvažiuojančius, ir nuvažiuojančius pažeidėjus. Kauno policijos atstovai pasakoja, kad ekipažas su tokiu matuokliu per dieną planuoja pasirodyti 3-ijose skirtingose vietose.

„Tie prietaisai skirti naudoti visoje apskrityje: Kauno miestas, Kauno rajonas, Kėdainiai, Jonava, Kaišiadorys. Prietaisai mobilūs ir mes prisitaikyti mobiliai. Kuo daugiau pakeisti tų vietų, kad mažiau prisitaikytų. Kuo skirtingose vietose bus, kuo dažniau keisim, tuo daugiau tas netikėtumo faktorius bus, kad važiuodamas bet kur gali sutikti jį“, – sako Kauno Kelių policijos valdybos viršininkas Vigintas Lukošius.

REKLAMA

Vairuotojai mobilizuojasi

Vairuotojai mobilizuojasi

Pareigūnams net baudų patiems išrašinėti nereikia, viską už juos padaro automatinė baudų išrašymo sistema. Nors dalis vairuotojų tiki, kad kilnojamais matuokliais policija siekia papildyti valstybės biudžetą, pareigūnai aiškina, kad jų norai kitokie.

„Mūsų tikslas nėra, kad kuo daugiau užfiksuotume ir nubaustume eismo dalyvių. Esminis dalykas, kad sumažėtų greitis ir pagerėtų eismo saugumas, pagrindinis dalykas yra toks“, – pasakoja V. Lukošius.

Vieni pirmųjų naujuosius matuoklius keliuose pastatė Klaipėdos pareigūnai. Po to veiksmas kėlėsi į kitus Lietuvos kraštus. Nors kiekvienas miestas naujoves įsisavina skirtingu tempu, trikojus matuoklius galima jau sutikti ir sostinėje. Pareigūnų sujudimą greitai pastebėjo visi šalies vairuotojai.

Dėl to socialiniai tinklai sprogo nuo matuoklių nuotraukų ir komentarų, kelias dienas feisbuke kuriasi naujos grupės, kuriose vairuotojai kaip sekliai stengiasi įamžinti kiekvieną naują prietaisą, užfiksuoti vietas ir perspėti kitus vairuotojus.

Internete taip pat labai greitai išpopuliarėjo peticija, kuria reikalaujama kilnojamus matuoklius pažymėti kelio ženklais, taip kaip žymimi stacionarūs, nejudinami matuokliai:

„Būtų smagu, jeigu būtų pažymėti. Vis tek eismas Vilniuje vyksta plius 10 km/h, tai dabar tokių prislapstyta, tai daug tiesiog baudų žmonėms pareis.“

„Reikėtų žymėti. Vis tiek tai yra įtaisas, kuris matuoja greitį, renka tam tikrus duomenis apie asmenį. Reikėtų informuoti, kad mus fotografuoja ir panašiai.“

REKLAMA

„Stengiuosi greičio šiaip neviršyti. Bent jau saugiai laikytis. Nematau problemos, jeigu ten yra ženklai draudžiantys eismą tokiu greičiu.“

„Aš už tai, kad visi važiuotų normaliai, nieko baisaus.“

Tiesa, policija vairuotojų sujudimo ir prietaisų sekimo nesureikšmina. Esą toks dėmesys naudingas.

„Jeigu žmonės dalinasi nuotraukomis, vaizdais, tai jie turi pilną teisę tą daryti. Tai nėra slapta informacija ar panašiai. Stebint internetą atrodo, kad tie greičio matuokliai yra kiekviename ruože, kiekvienoje vietoje, tai yra gerai, nes visiems vairuotojams atrodo, kad čia pat, tuoj pat prieš jį kažkur išdygs greičio matuoklis ir tai tikiuosi skatina juos važiuoti atsargiau“, – teigia Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.

Anot policijos, naujieji kilnojami matuokliai šalia kelio gali stovėti ir nepažymėti.

„Tikrai ženklų nebus, nes to nenumato įstatymai.Tai yra tiesiog kilnojamas pastatomas matuoklis, kuris būna vienoje vietoje, pareigūnas pervažiuoja į kitą vietą, į trečią vietą ir taip toliau. Tas pats ką anksčiau darydavo pareigūnai matuodami greitį su rankose laikomais greičio matuokliais“, – kalbėjo R. Matonis.

Vienintelis dalykas dėl ko nerimauja policija – vairuotojų dėmesys išmaniesiems įrenginiams.

„Naudojimasis tais mobiliais telefonais, sustojus – skaitymas, atnaujinimas, bandymas surasti naują vietą iš esmės trukdo pačiam vairuotojui, kelia grėsmę tiek jam pačiam, tiek kitiems eismo dalyviams“, – sako R. Matonis.

Pareigūnai pabrėžia, kad nuo Sausio pirmosios visi naujais matuokliais užfiksuoti pažeidimai keliauja į policijos duomenų bazę. Dėl to baudų išvengti nepavyks.

zzz
2020-01-09 21:32:45
Matuokliai greičiausiai būs statome ne ten kur didelis avaringumas o tem kur geras atsiperkamumas.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Nope 2020-01-20 08:58:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Vilniuje sako +10 eismas ;DDD TEN +30 visi lekia   ATSAKYTI
Jonas 2020-01-17 12:20:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Man tai toks vaizdas kad neturi kur kišti pinigu varijotu valdže i jų pakalikai    ATSAKYTI
nulis 2020-01-15 09:23:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Neseniai skaičiau, kad matuoklis užfiksavo greitį net per stovinčią mašiną. Įdomu kokią spinduliuotę jis išspinduliuoja ir kokiom dozėm jeigu veikia baisiau kaip rentgenas. Kur čia įstatymai? Ir nereikia čia lelekint su tais standartais. Juos galima padaryti kokius nori.   ATSAKYTI
Nope 2020-01-11 11:38:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Raso pilietis eismas Vilniuje vyksta +10km ;DD Geriau sakytu +30   ATSAKYTI
Lachudra 2020-01-11 10:26:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gal geriau butu mirties bausme uz greicio virsijima,o ne baudos. Tai gal tada maziau lakstytu   ATSAKYTI
2020-01-11 10:20:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Per koki laikotarpi ateina bauda? Jai nufotkino uz greicio virsijima?   ATSAKYTI
Juozas 2020-01-11 09:48:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Visur Lietuvoj dvikojai , trikojai ir kiti .......ojai statomi ne del prevencijos ir saugumo , o del baudu ir pasipinigavimo , juk reikia i biudzeta pririnkti kiek galima daugiau pinigu , o ir visa kita tik ,, pasakos zuikiams ,, !   ATSAKYTI
Jopapa 2020-01-11 06:56:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Nu jo Lietuva daugiau nieko nesugeba tik bausti ir drausti    ATSAKYTI
Bmw 2020-01-11 01:34:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Tai nelakstyk blet,ir nereiks sukt galvos, stovi tas trikojis ar ne.,ojei jau nufotkino,pats kaltas. Megstu as pats greitį, bet ten kur zinau kad jo ner ir kazin ar bus   ATSAKYTI
Gintaras 2020-01-10 23:49:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ko žliumbiat?kurį nekaltai nubaudė??   ATSAKYTI
Alvydas 2020-01-10 19:06:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O ar reaguoja i nauja matuoklio signala GPS programeles, pvz., WAZE   ATSAKYTI
Zemaitis 2020-01-10 18:51:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tai tik siekiama ku daugiau nubausti vistiek jie sakys kad saugumo sumetimais.jei yra zenklai informuojantys apue matuoklius pavojinguose ruozuose. Gretivairuotojai sumazina ir ta ruoza saugiai pravaziuoja o be zenklinimo vistiek jei jis buvo virsijes ta greiti tai tame ruoze ir pravaziavo didesniu greiciu tai ar ne nubaudimui tie trikojai cia ir durniui aisku .   ATSAKYTI
.... Tai 2020-01-10 17:29:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
.. Parašykit, kodėl vokiečiai būtent siuos trikojus jau prieš tris metus išėmė iš apyvartos   ATSAKYTI
Todėl 2020-01-11 19:15:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kad pardavė lietuviams
  
Jm 2020-01-10 16:39:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Daug vazineju ne tik LT bet ir Vokietijoje,Norvegijoje,žodžių po visą Europą,ir jei stovi pastatyti bet kokie radarai fiksuojantys greitį,normaliose,demokratinėse valstybėse,kurios nesistengia pasipinigauti,visur prieš radaro stovėjimo vieta būna sustatyti ženklai,o ką peza Kentas,kad to nereikalauja įstatymas tai pasiskaityti jis turėtų ne tik eismo taisyklių knygelė,bet ir Konstitucija. Jei tas trikojis stovi,tai jau jis stacionarūs,o prieš kiekvieną stacionarų greičio matuoklį turi būti sustatyti ženklai,nestacionarus gali būti tik tas greičio matuoklis, kurį pareigūnai laiko rankose.   ATSAKYTI
Vokietis 2020-01-11 14:04:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Vokietijoje tikrai prieš tokius nestato ženklų.   
Sudėliokime faktus. K. 2020-01-11 17:15:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pone keliautojau iš nežinia kur, matau, kad painioja te čia besilankančius žmones bedanksdydamas savo protinę ligą (greičio viršijimą). Pateiksiu 2 sąvokas.

KTP greičio matavimo sistemos skirstomos į tokius tipus:
- Stacionarūs greičio matuokliai – greičio matuokliai įrengiami konkrečiose vietose ir prijungiami prie elektros tinklų, o greičio viršijimas matuojamas nustatytuose taškuose. Stacionarūs greičio matuokliai gali būti kilnojami ir nekilnojami. Kilnojami matuokliai montuojami į ant atramos sumontuotą apsauginę dėžę, iš kurios gali būti perkelti į kitoje vietoje sumontuotą tokią pačią apsauginę dėžę.

Mobilūs greičio matuokliai – dažniausiai sumontuojami automobiliuose arba pastatomi kelkraštyje ant specialaus stovo.

Be to, nė vienoje iš jūsų minėtų šalių, nei jokioje kitoje, nesu matęs, kad prieš trikojį stovėtų ženklas. Galbūt painiojate su stacionariu kilnojamu matuoklių.

Pagal visus minėtus teisės aktus bei KET, prieš mobiliųjų (trikojį) matuoklį, apie ženklų statymą ne užsiminta, tad viskas čia teisinga.

Prieš skleidžiant dezinformaciją ir beslapstant savo pomėgį kelti grėsmę kitų gyvybei,rekomenduoju atidžiai išnagrinėti sąvokas bei teisės aktus.
  
Aura 2020-01-11 19:17:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai laikykis nustatyto greičio ir nesuteiksi to neva pasipinigavimo, kam tau tas perspėjimas. Tam ir daroma, kad bent kažkiek priartėtume prie vairavimo kultūros Norvegijoje. Dabar Lietuvoje vairavimas pasiekęs tokį žemą lygį, kad gėda prieš svečius iš kitų šalių, tai jei norima iš tų bukagalvių lakstūnų pasipinigauti, tai valio, man jų negaila ir nemanau,kad čia pažeidžiama konstitucija, nes lakstūnai tai savižudžiai ir žmogžudžiai.  
!!!Vienijamės!!! 2020-01-10 12:42:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Vienijamės - nebeviršijam greičio, kad neatsipirktų tie radarai. Genialus planas!!!   ATSAKYTI
Romas 2020-01-10 12:37:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pinigai i biudzeta guli ant zemes.masinos statomos ant zalios vejos.visur dumblynas.uzstatyti visi prejimai.   ATSAKYTI
Piktas 2020-01-10 12:17:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Siulyciau vairuotojus vienytis ir tuos radarus su ragatgem apsaudineti:)   ATSAKYTI
Šaras 2020-01-10 12:13:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Vairuoti galima ir greiciau zvelgiant i situacijas adekvaciai. Ivertinti atstuma, tarpa tarp automobiliu, Pesciuju nuotoli, kelio danga, posukiu parodyma ir kt. Reiktu bausti ta kuris visoto nesilaiko o ne ta kuris ivertines situacija paspaudzia gaza ir niekam nesukelia gresmes. Kulturos tarp vairuotoju sitie aparatai tikrai nepadidins o pralekes radara tik paspaus supykes ir uzkis tam kuris toliau velkasi po jo. Skatina tik Agresija kelyje. Kazin ar apie tai ponai policininkai susimaste.   ATSAKYTI
Klp. 2020-01-10 10:06:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Eismo saugumas tik pablogės - aš dabar nebežiūriu nei į pėsčiuosius, nei į ženklus, o tik ieškau tolumoje trikojų... Policija galėtų visais įmanomais būdais didinti pralaidumą, o ne mažinti greitį. Bet ar jiems to reikia - žymiai lengviau pasirinkti baudų...   ATSAKYTI
S 2020-01-10 11:56:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Maladiec  
Polivalstybe 2020-01-10 10:04:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Bausti,bausti,bausti ir dar karta bausti o gal iskart i kalejima sodinti.   ATSAKYTI

Top Video

Gero vakaro šou. „TV Pagalbos“ žvaigždė Navickas prisiminė, kaip saugojo Landsbergį: pas jį prie durų miegodavom
DABAR RODOMA
Gero vakaro šou. „TV Pagalbos“ žvaigždė Navickas prisiminė, kaip saugojo Landsbergį: pas jį prie durų miegodavom
DABAR RODOMA
Lietuvis įsiuto: bejėgio vilkiko vairuotojo nelaimė policijai sukėlė juoką
DABAR RODOMA
Gerbėjai dalijasi įrašu ir sako, kad princas Harry – svajonių vyras
DABAR RODOMA
Išsitraukė kamerą, pamačius, ką išdarinėja lėktuvo keleivė – vos sulaikė juoką
DABAR RODOMA
Įrašas spaudžia širdį: šuns reakcija į veterinarą nepalieka abejingų
DABAR RODOMA
Visi mes žmonės. Meiželytė dėl darbo Seime neteko meilės: „Puikiai suprantu Grybauskaitę“
DABAR RODOMA
Gražuolės bandymas atkreipti sportininkų dėmesį virto sensacija – visai nesidrovėjo
DABAR RODOMA
Princas Williamas su žmona Kate vos sulaikė juoką po žurnalistų komentarų
DABAR RODOMA
Negalėjo nenufilmuoti: vaizdas danguje priminė baisiausią siaubo filmą
DABAR RODOMA
Tokio padaro žvejai dar nebuvo regėję: nesuprato, kas per mutantas
REKLAMA
Nemalonus rytas Kaišiadorių rajone: krovininis sunkvežimis rėžėsi į vilkiką (nuotr. TV3)
Kaišiadorių rajone, Kaspariškių kaime, apie 7.33 val., į stovintį vilkiką atsitrenkė kitas krovininis sunkvežimis. Kaip naujienų portalui tv3.lt sakė Kauno apskrities ...
Domantas Sabonis mačo metu. (nuotr. SCANPIX)
Lietuvis Domantas Sabonis po praūžusio NBA „Visų žvaigždžių“ savaitgalio negailėjo gerų žodžiu pačiam renginiui ir džiaugėsi šia patirtimi. Nors pats ...
Domantas Sabonis. (nuotr. SCANPIX)
Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) įvyko „Visų žvaigždžių“ rungtynės, kuriose LeBrono Jameso surinkta komanda Čikagoje palaužė Giannio Antetokounmpo ekipą – 157:155 ...
Miesto kameros (nuotr. stop kadras)
Didieji šalies miestai – Vilnius ir Kaunas ginkluojasi šimtais naujų vaizdo stebėjimo kamerų. Ar jos galės nuskaityti automobilių numerius, filmuoti naktį ir fiksuoti gyventojų ...
Lėktuvas (nuotr. stop kadras)
Įvairių keistenybių iš skrydžių galima rasti internete. Kartais keleiviai tikrai nežino ribų, arba jų tiesiog neturi. Štai dar vienas įrašas tai įrodo. Jame užfiksuota, kaip ...
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų