• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naujas šildymo sezonas sostinės gyventojams turėtų kainuoti panašiai, kaip ir praėjęs, arba bus kiek pigesnis, sako Vilniaus šilumos tinklų (VŠT) vadovas Gerimantas Bakanas. 

Naujas šildymo sezonas sostinės gyventojams turėtų kainuoti panašiai, kaip ir praėjęs, arba bus kiek pigesnis, sako Vilniaus šilumos tinklų (VŠT) vadovas Gerimantas Bakanas. 

REKLAMA

„Preliminariai, tai, ką matome dabar pagal situaciją rinkoje, kaina bus labai panaši, lyginant su praeitais metais. Bet vėlgi nenoriu dalinti kažkokių pažadų. Labai tikimės, kad mums pavyks padaryti geresnę kainą negu buvo praėjusiais metais“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė G. Bakanas. 

VŠT duomenimis, vidutinė 2022–2023 metų šildymo sezono kaina vilniečiams siekė 8,01 cento už kilovatvalandę (be PVM). 

Vilniaus meras Valdas Benkunskas teigė, kad centralizuotos šilumos gamybai naudojamo kuro struktūra priklausys nuo to, kokiu pajėgumu dirbs šį sezoną veiklą turintis pradėti Vilniaus kogeneracinės jėgainės (VKJ) biokuro blokas.

REKLAMA
REKLAMA

„Mes žinome, kad šita jėgainė vis dar testuojama. Labai priklauso, kaip sėkmingai tie testai pasibaigs ir kiek ji leis sau dirbti pilnu pajėgumu. Jeigu ji dirbs pilnu pajėgumu, bus viena situacija, jeigu nedirbs pilnu pajėgumu, matyt, reikės ir dujinius įrenginius Vilniaus šilumos tinklams naudoti“, – BNS ketvirtadienį sakė V. Benkunskas.

REKLAMA

„Bet šiuo atveju dujų kaina stabili, ji yra fiksuota ir tokių šokų kaip praėjusį sezoną tikrai nebus“, – pridūrė jis. 

Tiek G. Bakanas, tiek V. Benkunskas teigė, kad šildymo sezono pradžia priklausys nuo orų.  

„Mes kaip įmonė jau gerą mėnesį esame pasiruošę ir stebime orų prognozes, žiūrime, kokios yra tendencijos. Pagal tai bus priimami sprendimai“, – sakė G. Bakanas.

„Paprastai remiamės rekomendacija, kai tris iš eilės paras vidutinė paros temperatūra nukrenta žemiau 10 laipsnių. Tai paprastai būna spalio vidurys, labai priklauso, koks ruduo“, – teigė V. Benkunskas.

REKLAMA
REKLAMA

VŠT skaičiavimais, pernai šildymo sezoną 56 proc. viso šilumos gamybai bendrovės sunaudojamo kuro sudarė biokuras ir iš nepriklausomų šilumos gamintojų įsigyjama šiluma, 36 proc. – mažasieris mazutas, 7 proc. – gamtinės dujos, 1 proc. – dyzelinas.

G. Bakanas pavasarį teigė, kad nebekūrenant mazuto bei VKJ biokuro blokui veikiant bent 40 proc. pajėgumu, artėjantį šildymo sezoną dujos preliminariai galėtų sudaryti apie 25 proc. viso šilumos gamybai VŠT sunaudojamo kuro.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vilniuje mazutas degintas praėjusį šildymo sezoną nuo lapkričio vidurio iki kovo pabaigos. VŠT teigė, kad tai buvo laikinas sprendimas, keičiant praėjusiais metais itin pabrangusias dujas, kol visu pajėgumu kitą šildymo sezoną pradės veikti „Ignitis grupės” valdomos VKJ biokuro blokas.  

V. Benkunskas anksčiau yra sakęs, kad dujų pakeitimas mazutu praėjusį šildymo sezoną vilniečiams padėjo sutaupyti daugiau nei 30 mln. eurų.  

Energetikos ministras Dainius Kreivys antradienį sakė, kad dėl išaugusios pasiūlos biokuro kaina šį šildymo sezoną bus trečdaliu mažesnė nei pernai. Pasak ministro, tai leidžia teigti, kad netrukus prasidėsiantis šildymo sezonas šalyje turėtų būti pigesnis.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų