Vilniuje daliai gyventojų ir verslo įmonėms brangs vanduo – patvirtinti nauji tarifai

Ketvirtadienį Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba (VERT) suderino naujas daugelio pagrindinių geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų, kurias teikia vandentvarkos bendrovė „Vilniaus vandenys“, kainas. Nauji tarifai įsigalioti turėtų liepos 1-ąją dieną, juos dar turi patvirtinti savivaldybės. 

Daugiabučiuose namuose gyvenantiems privatiems klientams paslaugų kaina sumažės 4 centais – iki 1,32 euro už kubinį metrą.

Individualiuose būstuose įsikūrusiems vilniečiams ši kaina pakils 1 centu iki 1,29 euro už kubinį metrą.

Verslo klientams (abonentams), perkantiems geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas buities ir komerciniams poreikiams bei perkantiems geriamąjį vandenį, skirtą karštam vandeniui ruošti, paslaugų kaina padidės 4 centais iki 1,37 euro (su PVM) už kubinį metrą.

Naujosios „Vilniaus vandenų“ paslaugų kainos, jas suderinus VERT, dar turi būti patvirtintos savivaldybių, kuriose įmonė vykdo veiklą. Planuojama, kad naujus paslaugų tarifus klientams įmonė pradės taikyti ne anksčiau nei nuo š. m. liepos 1 d. 

Iki to laiko savivaldybės taryboje turėtų būti patvirtinta ir pastovi mėnesinė vandens pardavimo kaina, kuri šiuo metu daugiabučių gyventojams yra 1,08 euro, o individualių namų gyventojams – 1,26 euro.

Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba skaičiuoja, kad bendra vidutinė 1 kubinio metro geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų bazinė kaina didėja 0,01 euro, palyginti su galiojančia bazine kaina: vartotojams ir abonentams apskaičiuotos 3,578 mln. eurų didesnės būtinosios sąnaudos.

Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų bazinės kainos gyventojams butuose mažėja dėl įskaičiuotų ne didesnių kaip 2 proc. geriamojo vandens nuostolių daugiabučių namų tinkluose, susidarančių dėl apskaitos prietaisų paklaidų.

Džiaugiasi dabartinėmis vandens kainomis

„Nepaisant to, kad stebime sumažėjusį mūsų teikiamų paslaugų vartojimą, ypatingai verslo segmente, dėl efektyvaus vidinių procesų ir nuolatinio našumo gerinimo, galime paslaugų kainas išlaikyti stabilias, o daliai sostinės gyventojų – jas dar ir sumažinti.

REKLAMA

Džiaugiamės, kad stabili mūsų veikla ir sėkmingos investicijos į vandentiekio bei nuotekų tinklus leidžia gerinti infrastruktūrą, taip sudarant dar palankesnes sąlygas verslų plėtrai ir užtikrinant kokybiškesnes paslaugas miestiečiams“, – pranešime žiniasklaidai cituojamas „Vilniaus vandenų“ generalinis direktorius Marius Švaikauskas.

Bendrovė šiemet į infrastruktūrą planuoja investuoti beveik 33 mln. eurų. Daugiausiai investicijų numatyta skirti infrastruktūros plėtrai, didžiausiai Vilniaus mieste ir apskrityje nuotekų valyklos rekonstrukcijai bei nusidėvėjusių vandentiekio ir nuotekų tinklų atnaujinimui. 

Į veiklos efektyvumo didinimą šiemet bus investuota 1,7 mln. eurų. „Vilniaus vandenys“ siekia didesnio efektyvumo tobulinant procesinį valdymą, efektyviai valdant turtą ir skaitmenizuojant veiklą, diegiant inovatyvias priemones – tokias kaip pirmojo Baltijos šalyse išmanaus vandentiekio įrengimą ir kt.

„Vilniaus vandenys“ geriamąjį vandenį tiekia ir nuotekas tvarko daugiau nei 265 tūkst. klientų. Per parą bendrovė patiekia apie 93 tūkst. kub. metrų vandens ir surenka bei išvalo daugiau nei 111 tūkst. kub. metrų nuotekų.


Rašyti komentarą...
V
Vytautas
2021-04-22 15:22:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas Lietuvoje pinga,visas gyvenimas "gerėja" tai ir brangsta svarbiausia atidarinėti kas uždaryti karantino ir viską branginti nežiūrint,kad daug žmonių be darbų,be pajamų
Atsakyti
0

N
Nuomonė
2021-04-22 14:18:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
JEI PASKELBTA NEPAPRASTOJI PADĖTIS, TAI ČIA ŠIOJ VIETOJ YRA DAROMAS AKIVAZDUS NUSIKAKTIMAS !!! NES PAGAL ŠĮ ĮSTATYMĄ PRIVALO STABDYTI VISUS MOKĖJIMUS, PRIVALO MAISTO PAKETUS DALINTI NEMOKAMAI, PRIVALO APSAUGOS PRIEMONES DALINTI NEMOKAMAI. TAI SAVAVALDŽIAVIMO BK STRAIPSNIS !!!
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų