Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Vilniaus vandenims“ informavus Viešųjų pirkimų tarnybą, jog bendrovė dėl dokumentų trūkumo negali pateikti informacijos apie įmonės vykdytus viešuosius pirkimus nuo 2006 metų, ūkio ministras D. Kreivys kreipėsi į Valstybinę kainų ir energetikos kontrolės komisiją (VKEKK) su prašymu priimti neigiamą sprendimą dėl šios bendrovės paslaugų kainų kėlimo.

REKLAMA

Pasak jo, norėdama didinti įkainius, bendrovė turi įrodyti, jog nuolatiniai viešųjų pirkimų pažeidimai neturėjo įtakos bendrovės sąnaudoms ir paslaugų kainai.

„Vilniaus vandenų“ vadovas Valentinas Miltienis neatsisako planų vandenį Vilniuje, Vilniaus rajone, Šalčininkuose bei Švenčionyse branginti 50 proc. - esą šis prašymas yra pagrįstas objektyviais skaičiavimais bei planuojamomis investicijomis. „Bendrovė šiaip nesugalvoja kelti kainų. Esame priversti daryti investicijas, yra sudarytas investicinis planas penkeriems metas. Milžiniškas pelnas nėra įmonės tikslas, o aš darysiu viską, kad optimizuočiau vidinius kaštus, - Balsas.lt sakė V. Miltienis. - Tačiau mūsų tiekiamas vanduo yra labai kokybiškai, o tai labai daug kainuoja“.

„Vilniaus vandenų“ vadovas sutiko, jog negalima tiesiog nusigręžti nuo buvusios vadovybės klaidų ir nusižengimų – už viską turi būti atsakyta. Tačiau apie realią padėtį esą yra piešiamas klaidingas vaizdas.

REKLAMA
REKLAMA

VKEKK prašymą dar kartą svarstys rudenį

Tuo tarpu su „Vilniaus vandenų“ prašymu nesutinkanti Ūkio ministerija šiandien, šeštadienį, paskelbė „Vilniaus vandenų“ birželio 16-osios raštą Viešųjų pirkimų tarnybai „Dėl prašymo pateikti informaciją“, kuriame nurodoma, kad iki šių metų kovo įmonėje nebuvo pildomi vykdytų viešųjų pirkimų žurnalai ar registrai, nėra duomenų ir dokumentų, patvirtinančių pirkimo organizatorių vykdytus mažos vertės ir kitus supaprastintus pirkimus, apie kuriuos nebuvo skelbiama.

„Šiuo metu galime pateikti tik bendrovėje turimas laisvos formos lenteles, užpildytas bendrovės darbuotojų, tačiau atkreipiame dėmesį, kad šių lentelių formos nebuvo patvirtintos atitinkamais bendrovės aktais, jose nurodyti duomenys nėra tikslūs apie faktiškai 2007, 2008 ir 2010 metais )iki kovo mėnesio) vykdytus pirkimus“, - teigiama rašte.

REKLAMA
REKLAMA

D. Kreivys savo tinklalapio įraše „Vilniaus vandenų“ vesternas: nei dokumentų, nei pinigų, nei kaltų“ rašo: „Prieš porą mėnesių jau kreipiausi į Valstybinę kainų ir energetikos kontrolės komisiją (VKEKK), prašydamas nesvarstyti „Vilniaus vandenų“ ketinimų pagrįstumo, kol nebus Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) išvadų, kiek įtakos paslaugų kainai turėjo viešųjų pirkimų pažeidimai bendrovėje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų